Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2023-05-31 15:28:01 | Son Güncelleme : 2023-05-31 15:53:26

Bağırsakları fabrika gibi çalıştırıyor! Doğal müshil görevi görüyor, toksinleri atıyor

Google News

Karın ağrısı çekmekten yorulduysanız, sürekli kabızlık problemi yaşıyorsanız sizin için müthiş bir çözüm var! Bu formül sindirim sisteminizin düzenli çalışmasına katkıda bulunuyor. İşte yoğurt, sarımsak ve limonun inanılmaz etkileri…

Bağırsakları fabrika gibi çalıştırıyor! Doğal müshil görevi görüyor, toksinleri atıyor

Sağlıklı bir yaşam için bağırsak sağlığı ve sindirim sistemi bir hayli önemli. Hatta huzursuz bağırsak sendromu diye adlandırılan durum da kişileri zorlar. Ayrıca bağırsakların uzmanlar tarafından ikinci beyin olarak görülmesi de ne kadar önemli olduğunun bir kanıtı. İşte bu sebeplerle sindirim sistemimize dikkat etmeli, sağlıklı bir sindirimi desteklemeliyiz.

Sağlıklı sindirim için yoğurt, limon ve sarımsak karışımı çok etkili. Limonun yüksek miktarda C vitamini içeriği bağışıklığı güçlendirirken sarımsağın güçlü antioksidan ve antiviral etkileri bulaşıcı hastalık ve enfeksiyon düşmanıdır. Yoğurdun probiyotik etkileri de bağırsakların sağlığını koruyor. Yani bu süper üçlüyü birleştirdiğinizde hastalıklara karşı görünmez bir kalkan oluşturuyorsunuz.

HEM HASTALIKLARDAN KORUYOR HEM DE CİLDİ BESLİYOR

Sarımsaklı yoğurt, sağlık açısından birçok etkiye sahip. Güçlü bir bağışıklık, hastalıkları çabuk yenme özellikleri, hızlı metabolizma, kolay sindirim istiyorsanız sarımsaklı yoğurt derdinize deva, hastalıklarınıza şifa olacak.

Gerçekgundem.com sitesindeki bir içeriğe göre sarımsaklı yoğurdun faydasını katlamak için mutlaka 1 dilim limonun da suyunu sıkmalısınız.

SARIMSAKLI YOĞURDUN FAYDALARI NELER?

Vücuttan toksinleri atan, hastalıklara karşı koruyucu kalkan görevi gören, kabızlığı gideren sarımsaklı yoğurdun bilinen ve bilinmeyen faydaları saymakla bitmeyecek düzeyde. Peki, bu faydalar neler? İşte sizin için sarımsaklı yoğurdun faydaları:

  • KOLESTEROL DÜŞÜRÜCÜ ETKİLER

Sarımsaklı yoğurt tükettiğinizde yüksek kolesterol seviyenizin düşmesine katkı sağlayabilirsiniz. Kötü kolesterol olarak bilinen LDL sarımsaklı yoğurt yediğinizde düşecektir. Böylece kalp ve damar sağlığınızı koruyabilirsiniz. Daha sağlıklı bir yaşam için etkili bir yiyecek diyebiliriz.

  • KAN BASINCINI DÜŞÜRÜR

Kolesterol açısından sağlık getiren sarımsaklı yoğurt kan basıncının düşmesinde de oldukça etkili. Daha sağlıklı damarlar için tüketilebilir.

  • BAĞIŞIKLIK GÜÇLENDİRİCİ

Sarımsaklı yoğurt tükettiğinizde güçlü bağışıklık kazanacak, hastalıklara karşı korunacaksınız. Soğuk algınlığına sık yakalanan biriyseniz sarımsaklı yoğurt ve limon karışımını tüketebilir, kendinizi korumaya alabilirsiniz. Vücudun enfeksiyonlara karşı korunmasını sağlayan bu karışıma bir kere alıştığınızda ilaç niyetine tüketeceksiniz.

Bağırsakları fabrika gibi çalıştırıyor! Doğal müshil görevi görüyor, toksinleri atıyor

  • GÜÇLÜ BİR ANTİOKSİDAN

Bağışıklığı güçlendirmesinin yanı sıra kanserden koruyucu bir antioksidan etkisi de bulunan sarımsaklı yoğurt sofralarınızın vazgeçilmezi olmalı. Vücut sisteminizi serbest radikallerden koruyan bu besin sağlık açısından bir hayli faydalı.

  • SAĞLIKLI SİNDİRİM ETKİLERİ

Bağırsaklarınızın düzenli bir şekilde çalışmasını, bağırsak kaslarınızın kuvvetlenmesini ve daha rahat bir sindirimi istiyorsanız sarımsaklı yoğurt karışımını düzenli olarak tüketmelisiniz. Güçlü probiyotik etkileriyle yoğurt ve sindirim sistemini kuvvetlendiren salgılarıyla sarımsağın etkileri kabızlıktan korur.

  • CİLDE İYİ GELİR

Sarımsaklı yoğurt tükettiğinizde cildinizde de olumlu etkilerini hissedersiniz. Vücuttaki serbest radikallere karşı koruyucu olan bu karışım cildinizin sağlıkla ışıldamasına katkı sağlıyor. Cilde nem kazandıran antioksidan etkiler, cilt kuruluklarına ve aşırı yağlı ciltlerin düzenlenmesine karşı iyi bir çözüm.

Bu kadar etkili bir yiyecek olan sarımsak, yoğurt ve limon tüm vücut sisteminizi destekler, size doğal yollarla sağlık aşılar. Tabii bu karışımı tüketirken ev yapımı yoğurdu tercih ederseniz çok daha sağlıklı bir şekilde beslenmiş olursunuz.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Kaynak : Mavi Kadın
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.