21 Haziran 2021, Pazartesi 13:12

Bakır Tarçın Saç Kime Yakışır, Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bakır Tarçın Saç Kime Yakışır, Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Günümüzde saç boyamak oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Bu değişim isteği hem erkek hem kadınlarda oldukça rağbet görmekte. Saç boyası rengi konusunda en çok tercih edilen renk ise şüphesiz tarçın bakır rengi.  Bu renk özellikle de genç kesim tarafından sıkça kullanılamktadır.

Bakır saç rengi yalnızca kimyasal boyalarla elde edilen bir renk değildir. Evde hazırlanacak bazı doğal karışımlarla da saç rengini tarçın bakır rengine çevirmek mümkündür.

Tarçın bakır rengi kişide hem cilt hem de saçları parlak göstermektedir. Bu açıdan da bu renk daha çok beyaz tenli kişilerce tercih edilmektedir. Bu renk saç rengi kahverengi olan kişilerde saçın açık kahverengiye dönmesini sağlamaktadır. Ancak açık ton saçlara uygulandığında ise gerçek bir tarçın bakır saç rengi oluşturmaktadır.

Tarçın Bakır Saç Kimlere Yakışır?

Tarçın bakır saç rengi en çok da beyaz tenli kişilere yakışmaktadır. Ancak bu boya tercih edilirken kişinen yaşı da büyük öneme sahiptir.. Gençlerde gerçekten güzel bir duruş oluştururken 30 yaş üzeri kadınlarda uygun olmayabilir.

Tarçın bakır saç rengi açık kumral tenli insanlara da çok yakışmaktadır. Bu tür kişilerde açık veyahut koyu olan renk tarçın bakırı fark etmeksizn göze hoş gözükecektir. Boyama işlemleri uzman biri tarafından uygulandığı zaman daha memnun edici sonuçlar doğurduğu bildirilmiştir.

Tarçın bakır saç rengi; hem kızıl hem sarı hem de bakır rengi arasında olduğundan büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylık kızılın çok iddialı görüntüsünü istemeyen,sarı saçların basit olduğunu düşünen insanlara yaramaktadır. Bu renk gerçekten kurtacıdır.

Özetle tarçın bakır saç rengi en çok beyaz tenli ve çilli olan kişilere yakışmaktadır. Aslında doğal saç renkleri tarçın renk olan kişilere bakıldığında bu kişiler zaten doğuştan beyaz tenli ve çillidir.

Esmer Tenliyim Tarçın Bakırı Saç Yakışmaz Mı?

Bu soruya kesin bir cevap vermek mümkün değildir. Bazı insanlara bakıldığında esmer olup renkli göze sahip kişilerde tarçın bakır saç rengi çok güzel durmaktadır. İstisnalar bulunsa da tarçın bakır saç rengi esmerlere oranla beyaz tenlilerde daha güzel durmaktadır.

Tarçın Bakırı Rengi En Çok Hangi Göz Rengine Sahip Kadınlara Yakışır?

Tarçın bakır saç rengi daha çok ela ve yeşil gözlü kadınlara yakışmaktadır. Bunun sebebi ise tamamen renk uyumunun güzel olmasıdır.

Tarçın bakır renginin ciltte soluk görünümü engellediği bilinmektedir. Bu yüzden de hem renkli gözlü olup hem de tarçın bakır rengine sahip olmak güzel bir görüntü oluşturmaktadır.

Tarçın saç rengine karar verme konusunda en son karar tabi ki de bireyin kendisine aittir. Eğer kişi rengi kendine ait hissediyorsa ve taşıyacağını düşünüyorsa çekinmeden boyatmayı seçmelidir.

Tarçın Bakır Nasıl Bir Renktir?

Tarçın bakır saç rengi kabuk tarçın bitkisine benzerdir. Bu saç rengi Elçin Sangu ile popülarite kazanmıştır. 

Tarçın Bakır Saç Rengi Kuaföre Uğramadan Nasıl Elde Edilir?

Malzemeler

  1. 3 adet 9 numara oksidan (Saçları kısa bayanlar için 2 adet yeterli olacaktır. )
  2. 2 adet Palette boyasının 8-77 tarçın bakır saç boyası (Saçları kısa bayanlar için 1 adet palette boya yeterli olacaktır.
  3. Yarım paket nevacolor yoğun bakır saç boyası

Hazırlanışı

Malzemeler genişçe bir kap içerisinde karıştırılır. Boya; paketten çıkan talimatlara uygun olarak saça uygulanır. Ortalama 40 dakika bekletildikten sonra saçlar durulanır. Bu karışım tarçın bakır rengi vermek için özel hazırlanmıştır ve denenmiştir.

Tarçın Bakır Saç Rengi Bakımı Nasıl Olmalı?

Tarçın bakır saç renginin en büyük dezavantajı banyo yaparken çok akmasıdır. Bu yüzden de bakım gerektirmektedir. Saça düzenli olarak bakım uygulandığında bu renk daha uzun süre kullanılabilecektir. Tarçın bakır saç rengine sahip kadınlar için yapılması gereken bakımlar şunlardır:

Hindistancevizi yağı, çay terbeti ve zeytinyağı ile maske hazırlanır. Bu maske saç renginin ömrünü uzatır ve saça etkili bir bakım yapar.

Saça ısı gerektiren şekillendirme işlemlerinin en aza indirilmesi:  Saçlar en başta çok sıcak su ile yıkanmamalıdır. Saç için en uygun ısı ılık sudur. Ayrıca saça uygulanan fön,maşa,düzleştirme vb gibi işlemler saça zarar verdiğinden bu tür işlemler en aza indirilmelidir. Mümkünse hiç yapılmamalıdır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT