21 Ocak 2021, Perşembe 14:04

Balaban 2 Pomad Krem Merhem Nedir Nasıl Kullanılır

Balaban 2 Pomad Krem Merhem Nedir Nasıl Kullanılır

Balaban pomad yani Balaban krem cilde sürülerek kullanılan antibiyotik içeren bir kremdir ve bakteriyel cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır. Sivilce, kıl kökü iltihabı, impetigo, iltihaplı sivilce vb cilt problemlerine şifa olur. Fiyatı:18,97 TL'dir.

Balaban Pomad (Balaban Krem) Nasıl Kullanılır?

Balaban pomaddan az miktar alıp etkilenen bölgeye uygulayınız. İlgili bölgenin üzerini kapatabilirsiniz. Pomad kullanımından önce ve uygulamanın ardından eller iyice yıkanmalıdır. Balaban pomad çoğunlukla günde 2-3 defa olmak üzere 10 gün boyunca tatbik edilir. Hekiminiz Balaban pomadın uygulama sıklığı ile ilgili bilgi verecektir. Balaban pomad doktorun belirlediği tedavi süresine uygun şekilde kullanılmalıdır. 7 gün kullanılmasına rağmen iyileşme belirtileri gözlemlenmezse doktora başvurulmalıdır. Farklı bir talimat bildirilmediği müddetçe Balaban pomadd 10 günden uzun süreli kullanılmamalıdır.

Balaban Pomad (Balaban Krem) Ne İşe Yarar?

 1. Sivilce tedavisinde etkilidir.
 2. Ciltte meydana gelen siğil tarzı oluşumları yok eder.
 3. Derinin zedelenmesine ve hasar görmesine bağlı yırtıkları, dikiş atılmış yaraları, derideki aşınmaları ve deri çatlaklarını iyi eder.
 4. Tırnak batmasından kaynaklanan ağrıları hafifletir ve iltihabı kurutarak tedaviye destek olur.
 5. Bakterilerin daha fazla üreyip yayılmalarını önler ve başka problemlerin görülmesine engel olur.
 6. Balaban pomad; çıban, apse, iltihaplı sivilce ve impetigo tedavisinde de oldukça tesirlidir. Ayrıca erkeklerin sakal bölgesinde ortaya çıkan kıl kökü iltihaplanmasının iyileştirilmesinde de büyük rol oynamaktadır.
 7. Çıban gibi yapıların büyümesini ve yeni sorunların doğmasını engeller.
 8. İlaç cilt yüzeyine dışarıdan sürülerek uygulanır ve bundan dolayı ciddi bir yan etkisi yoktur, vücuda zarar vermez.
 9. Cildin görünümüne olumlu etki eder.
 10. Sakal bölgesinde kıl kökü iltihabı pek çok erkeğin muzdarip olduğu bir sorundur. İşte Balaban pomad bunu gidermektedir.
 11. İmpetigo hastalığının tedavi edilmesinde başvurulan bir üründür. Söz konusu hastalık deride içi irin dolu kabarcıklar, kızarıklıklar ve sarımsı kabuklar ile karakterize olup bulaşıcıdır.
 12. Ciltte ağrı ve kızarıklığa birebirdir.

Hamilelikte Balaban Pomad (Balaban Krem) Kullanımı

İlacın kullanımı öncesinde bir eczacıya veya hekime danışılmalıdır. Gebe olanlar yahut gebelik şüphesi bulunanlar durumunu doktoruna bildirmelidir. Hekim tarafından gerekli görülmedikçe hamilelikte Balaban pomad kullanılmamalıdır. Tedavi esnasında hamile olduğunu anlayanlar hiç vakit kaybetmeden eczacısına veya doktoruna müracaat ederek Balaban pomad kullanıp kullanamayacakları ile ilgili bilgi almalıdır.

Emzirirken Balaban Pomad (Balaban Krem) Kullanımı

Eczacının veya doktorun onayı olmadan bu ilaç emzirme döneminde kullanılmamalıdır. Bebeğini emzirmekte olanlar bunu doktoruyla paylaşmalıdır. Balaban pomad meme başına uygulanıyorsa bebek emzirilmeden önce bu kısmın iyice temizlenmesi gerekir.

Balaban Pomad’ın Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Balaban’ın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler görülebilir.

Yan etkilerin sıklık dereceleri aşağıdaki gibidir:

Çok yaygın: 10 kişide 1’den fazla

Yaygın: 10 kişide 1’den az, 100 kişide 1’den fazla

Yaygın olmayan: 100 kişide 1’den az, 1.000 kişide 1’den fazla

Seyrek: 1.000 kişide 1’den az, 10.000 kişide 1’den fazla

Çok seyrek: 10.000 kişide 1’den az

Bilinmiyor: Eldeki verilerden hareketle sıklık derecesi tahmin edilemiyor

Yaygın görülen yan etkiler:

 1. Uygulama yerinde bölgesel yanma

Yaygın olmayan yan etkiler:

 1. Kaşıntı, eritem, uygulama yerinde bölgesel batma ve kuruma. Pomad bazına veya mupirosine karşı deri hassasiyeti reaksiyonları

Çok seyrek görülen yan etkiler:

 1. Sistemik alerjik reaksiyonlar

Balaban pomad ile oluşan yan etkiler genellikle hafiftir. Çok az kişide bazı istenmeyen etkiler görülmüştür. Bunlar; kaşıntı, yanma hissi, kızarıklık, batma, karıncalanmadır. (pomadın sürüldüğü bölgede görülen). Alerjik cevaplar (döküntü, bölgesel ağrı veya şişme) seyrek olarak rapor edilmiştir.

Eğer bu yan etkilerden herhangi birini fark ederseniz veya Balaban pomad kullanırken başka problemlerle karşılaşırsanız doktorunuza bildiriniz.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız, doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT