19 Mart 2019, Salı 23:52

Bamya Tohumu Kürü Neye İyi Gelir Nasıl Kullanılır Fiyatı Faydaları Zararları

Bamya Tohumu Kürü Neye İyi Gelir Nasıl Kullanılır Fiyatı Faydaları Zararları

Bamya Tohumu Nasıl Tüketilir Şeker Hastalığına İyi Gelir mi Zayıflatır mı Yan Etkileri Ne?

Bamya; sağlığa oldukça faydalı olan çokça tüketilen bir sebzedir. Özellikle de bamya tohumu içinde bulunan C vitamini, folik asit,kalsiyum ve potasyum açısından zengin olması yönüyle sağlık için çok yararlıdır. Bamya tohumunda ayrıca bolca bulunan lif; yalnızca kilo vermeye de yardımcı olmakla kalmayıp vücutta şekerin dengelenmesinde de büyük rol oynamaktadır. Bamya tohumunun sağlığa bilinen en faydalı yönlerinden biri de dizde sıvı kaybı, diz kireçlenmesi dahil her türlü diz problemini tedavi etmesidir. Bamya tohumunun bilinen herhangi bir yan etkisi, zararı bulunmamaktadır.

Bamya Tohumunun Sağlığa Faydaları Nelerdir?

 1. Bamya tohumu diz ağrısı, dizde sıvı kaybı, diz kireçlenmesi, menisküs gibi dizle ilgili tüm hastalıkların doğal tedavisinde çok etkilidir.
 2. Bamya tohumu midede sindirimi kolaylaştırır.
 3. Bamya tohumunda bulunan K vitamini kemikleri güçlendirir ve kanın pıhtılaşmasına yardımcı olur. Bu sebeple kırık,çatlak,kemik erimesi ve aşırı kanama gibi problemlerin geçmesine yardımcı olur.
 4. Bamya tohumunda bulunan epikateşin,rutin,prosiyanidin,kateşin ve kuersetin antioksidanları şeker hastalığını önler.
 5. Bamya tohumunda bulunan lif; vücutta bağırsak ve midenin düzenli çalışmasına yardımcıdır.
 6. Bamya tohumu kolon kanserini önler.
 7. Bamya tohumu; bronşit için de çok faydalıdır. Bunun için bamya tohumu kahve gibi çekilir. Sonrasında kavrulur. Kahve gibi pişirilir ve içilir.
 8. Bamya tohumunda bolca bulunan mineral ve vitaminler vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle de kış aylarında vücudu hastalıklara karşı korur. (Bu açıdan bamya tohumu çocuklara da yedirilmelidir.)
 9. Bamya tohumu karaciğere de iyi gelmektedir.
 10. Bamya tohumunda bulunan B ve C vitaminleri,kalsiyum,potasyum ve folik asit vücut için çok faydalıdır.
 11. Bamya tohumu içerdiği lif sayesinde kilo vermeye yardımcıdır.
 12. Bamya tohumu eklem ağrılarına doğal şifadır. Düzenli olarak bamya tohumu tükettiğinizde kısa sürede eklem ağrılarınıza şifa bulabilirsiniz.
 13. Bamya tohumunda bulunan C vitamini cillteki dokuları onarır. Özellikle ciltte yaşlanma etkisini azaltır.
 14. Bamya tohumu vücutta kolesterolü dengeler, böylece kalp sağlığını korur.
 15. Bamya tohumu; vücuttaki gelişmekte olan tümörlerle savaşarak kanseri önler.
 16. Bamya tohumu; saçlar için de çok faydalıdır. Bamya tohumu suyu saç derisi ve saçlara uygulanabilir. Saçlardaki kurumayı önler.
 17. Bamya tohumu; içindeki antistres özellikleri sayesinde vücutta stres kaynaklı ortaya çıkan hastalıkları önler. Bamya tohumu özellikle de stres sonucu ortaya çıkan şeker hastalığını önlemek için en büyük yardımcıdır.
 18. Bamya tohumu; akciğer sağlığı için de çok faydalıdır. Hazırlanacak kür öksürüğe ve bronşite iyi gelecektir.

Bamya Tohumu İle Kür Tarifi: Bamya tohumu aktarda çektirilir ve içine hakiki bal ve zeytinyağı eklenir. Macum kıvamına gelen bu karışım her sabah aç karnına(kahvaltıdan en az yarım saat önce) 1 çay kaşığı olarak tüketilir.

 1. Bu kür 1 ay tüketildiğinde astım problemini de geçirmektedir. Bu kürde kullanılan bamya doğal ve ilaçlanmamış olmalıdır.
 2. Bamya tohumu içerisinde bulunan sayısız birçok faydalı vitamin vücutta kemik ve kalp sağlığını korur.
 3. Bamya tohumu içerisinde folat sayesinde anne olmak isteyen kadınlarda da gebelik oluşumunu kolaylaştırmaktadır.

Bamya Tohumu Diz Ağrısı Ve Diz Problemleri (Dizde Sıvı Kaybı, Diz Kireçlenmesi, Menisküs Vb Sorunlar) İçin Nasıl Kullanılır?

11 adet bamya tohumu akşamdan 1 bardak suya koyun. Sabah kalkınca bu suyu için. Ardından 11 adet bamya tohumu hap gibi yutun. Sabah kahvaltısından en az 20 dk önce buna devam edin. Dilerseniz çiğneyip de yutabilirsiniz. Bu kür 3 ay boyunca uygulanmalıdır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

9 Yorum

 1. Misafir

  Babayı 3 aydır yutuyorum devam etsem olurmu

 2. Nermin

  Bende bir haftadır sabahları açken 7 tane yutuyorum huzursuz bacak sendromum vardı aşırı derecede şu an tamamen gecti ama bir hafta sonra herkese tavsiye ederim lütfen kullanın şükürler olsun Allah'ıma binlerce kere

 3. Adsız

  Geceden 11 tane ıslatıp sabah suyunu içeceğiz suyun içine ıslattığımız bamya tohumunu mu yutacağız yoksa baska 11 tane mi bamya tohumu yutacağız

 4. fem346

  bende bamya tohumunun faydalarını okuyarak aldım ama çok sert sonradan bamya taneleriniı toz halinde çekilerek yutulduğunu öğrendim.çektirdim bi çay kaşığı sabah akşam yutuyorum önceleri çok yutmuştum taneli olarak tek bacağımda dizden aşağıda yara çıban gibi şeyler çıktı ben bamyadan dolayı olduğunu sanıyorum şimdi azalttım bakalım geçecekmi.inş. faydasını görürüm.zararı yok deniliyor ama ben taneleri yutmakda abarttım biraz 30 25 taneyi buluyordu sabah ayrı akşam ayrı.kullananlar nası kullanıyor yorum yazarlarsa bilgimiz açısından iyi olur tşkler

 5. Munevver

  2 haftadır kullanıyorum dirseklerine çok iyi geldi.ve 4 5 kilo verdirdi eklem sıvısı için başlamıştım oysa cokta mutluyum

 6. Misafir

  Dizlerimde sıvı kaybı var di ve ayrıca sürekli ağrı hatta yuruyemiyecek durumdaydim Merdiven inmek ve çıkmak işkence Annem köyde herkes kullanıyor sende kullan dedi ve başladım 3 ay boyunca gece 6 adetgündüz 6 adet yuttum (kendi kararım bu sayılar)ve şuan aksamadan yürüyorum ki normal yürümeyi unutmuştum çünkü Doktor lar protez diz için genç olduğumu söyleyip çekeceksin yapacak bişey yok demişlerdi

 7. Misafir

  Banya tohumunu yutmak mideye dokunmaz mi cok sert bisey ya???

 8. Fatih Gürgan

  Bamya tohumunu faydaları çok önemli. Özellıkle kanser, diz hastalıkları için bence kayda değer önemi var.

 9. Misafir

  Çok faydalı bir makale

 
Daha fazla yorum
 
KAPAT