Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2021-08-21 16:03:23 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:57:34

Banyodan Sonra Saçı Dalgalı Yapmak İçin Neler Yapmalıdır?

Google News

Banyodan sonra saçlarınızı kolayca şekillendirebilirsiniz. Banyodan sonra zevke göre kimileri saçlarının düz görünmesini, kimileri ile ise dalgalı görünmesini ister. Makalemizde duş sonrası nasıl düz veya dalgalı saçlara kavuşacağımızdan bahsedeceğiz

Banyodan Sonra Saçı Dalgalı Yapmak İçin Neler Yapmalıdır?

Banyodan sonra saçlarınızı kolayca şekillendirebilirsiniz. Banyodan sonra zevke göre kimileri saçlarının düz görünmesini, kimileri ile ise dalgalı görünmesini ister. Makalemizde duş sonrası nasıl düz veya dalgalı saçlara kavuşacağımızdan bahsedeceğiz. Öncelikle banyo sonrası saç düzleştirme önerilerinden bahsedelim daha sonra duş sonrası saçları dalgalı yapma tavsiyelerine yer vereceğiz;

Banyodan Sonra Düz Saçlara Kavuşmak İçin Ne Yapmalıdır?

  1. Banyodan sonra saçların düz kalmasını sağlamak için kullandığınız şampuan ve saç kremlerini mutlaka düzleştirici özellikte olandan seçmelisiniz. Kozmetikçilerden yahut internet üzerinden saç düzleştirici şampuan ve saç kremi alıp bunları düzenli kullanmalısınız.
  2. Banyodan sonra saçlarda kabarmanın önüne geçmek için duştan önce saçlarınıza zeytinyağı sürebilirsiniz. Bunun için küçük bir cezveye yarım çay bardağı zeytinyağı alıp ister mikrodalgada ister cezvede hafif ısıtın. Daha sonra ılık zeytinyağını saçınıza duştan önce sürün ve duşta durulayın. Bu uygulamayı haftada 1 kez yaparak hem daha nemli saçlara hem de kabarmayan saçlara kavuşacaksınız.
  3. Duştan sonra saçlarınız çok kabarıyorsa saçınızı ısı ile şekillendiren ısı araçları kullanabilirsiniz. Fakat bu şekilde saça çok sık ısı vermeniz saçlara zarar verir, kurutur ve kabarmasına sebep olur. Bu yüzden de yıpranan ve kuruyan saçlarda kabarma daha çok görülür.
  4. Saçlarınızda duş sonrası kabarmanın yaşanmaması için doğal yağlar tercih edebilirsiniz. Örneğin jojoba veya hindistancevizi yağından 2-3 damla kadar elinize alıp daha sonra saçlarınıza sürmeniz iyi olacaktır. Bu yağları aktarlardan kolaylıkla satın alabilirsiniz. Doğal esansiyel yağların saçları nemlendirmede etkisi büyüktür ve bu sayede saçları düzleştirip kabartmazlar.
  5. Saçlarınızı duştan çıkmadan önce sirkeyle durulayarak kabarmanın önüne geçebilirsiniz. Çünkü sirkenin saçların doğal pH değerini geri kazandırma özelliği vardır ve bu sayede saçlar daha düz ve kolay kontrol edilebilir olur.

Banyodan Sonra Dalgalı Saçlara Kavuşmak İçin Ne Yapmalıdır?

Banyodan sonra saçlarınızı ilk olarak mikrofiber bir havlu ile hafifçe çok yıpratmadan kurulamalısınız. Daha sonra bir saç şekillendirici sprey kullanabilirsiniz. Bu şekilde saçınızı her iki taraftan örüp 1-2 saat sonra saçlarınızı açın. Saçlarınız dalgalı hale gelecektir. Bu yöntem hep saçların kabarmasını önleyecek, hem de saçlarınıza çok güzel doğal bir dalga verecektir ki bu sayede ek olarak şekillendirmeye zaman harcamanıza da gerek kalmaz.

Banyodan sonra saçlarınızın daha kolay dalgalı hale gelmesi için saçları dalgalandıran şampuanları kullanabilirsiniz. Bu şampuanları kozmetikçiden bulabilirsiniz.

Duş sonrası dalgalı saçlara kavuşmanın bir yolu da saç şekillendirici ısı aletlerini kullanmaktır. Saç şekillendirici aletleri kullanıp kısa sürede dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
1 Görüş
Ceylin04 Mayıs 2023 - 21:24
çok ama çok iyi oldu teşekkürler