Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
05-06-2023 14:35 | Güncelleme : 05-06-2023 14:48

Barbie filmi yüzünden dünya çapında pembe boya kıtlığı oluştu!

Google News

Temmuz ayında vizyona girecek olan, başrollerinde Margot Robbie ve Ryan Gosling’in bulunduğu ‘Barbie’ filminin setinde kullanılan pembe boyalar dünya çapında kıtlığa yol açtı.

Barbie filmi yüzünden dünya çapında pembe boya kıtlığı oluştu!

Pembe ve Barbie sevenlerin merakla beklediği ‘Barbie’ filmi daha şimdiden çok konuşulmaya başladı. Ntv.com.tr’deki içeriğe göre; yapım tasarımcısı Sarah Greenwood, set dekoratörü Katie Spencer ve yönetmen Greta Gerwig, Architectural Digest dergisine verdikleri röportajda Barbie'nin dünyasındaki hayal evini yapmak için yola çıktıklarını ve sonunda pembe boya kıtlığına yol açtıklarını anlattı.

‘SETTEKİ HER ŞEY PEMBE OLMALI’

Tüm dünyada büyük bir pembe boya kıtlığının oluşmasına neden olan olay yönetmen Greta Gerwig’in setteki her şeyi pembe istemesiyle başladı. "Pamuk Prenses" ve "Küçük Kadınlar" gibi klasik masalları beyaz perdeye taşıyan yönetmen Gerwig, “Pembelerin çok parlak olmasını ve her şeyin neredeyse çok fazla olmasını istedim" ifadelerini kullandı.

Barbie filmi yüzünden dünya çapında pembe boya kıtlığı oluştu!

Yönetmen, pembe rengin çocuksuluğu koruyacağını düşündüğünden böyle bir istekte ısrarcı olduğunu söyledi. Pembe eşyalar ve aksesuarların çokluğuysa neredeyse tüm dünyada pembe boyaların tükenmesine yol açtı.

Yapım tasarımcısı Sarah Greenwood, imza niteliği taşıyan rengi setteki her alanda kullandıklarını ifade ettikten sonra “dünyada pembe renk bitti” ifadelerini kullandı.

Barbie filmi yüzünden dünya çapında pembe boya kıtlığı oluştu!

TEMMUZDA VİZYONDA

Başrollerinde Margot Robbie ve Ryan Gosling’in bulunduğu ‘Barbie’ filmi, yaşadığı dünya koşullarına uyum sağlayamayan Barbie karakterinin, fantastik dünyadan dışlanmasını seyirciye aktaracak. Filmin yönetmen koltuğunda Greta Gerwig yer alırken, filmin senaryosunu da Gerwig ve Noah Baumbach birlikte üstlendi. Merakla beklenen Barbie filmi 21 Temmuz’da vizyonda olacak.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Kaynak : Mavi Kadın
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.