03 Temmuz 2020, Cuma 20:31

Basura İyi Gelen Krem Hemoroid Fitil Basur İçin En Etkili İlaç Basur Merhemi

Basura İyi Gelen Krem Hemoroid Fitil Basur İçin En Etkili İlaç Basur Merhemi

Hemoroidler anüste ve rektumda bulunan şiş damarlardır. Bu şiş damarlar yakın dokuların iltihaplanmasına neden olur ve rektumun içinde veya anüsün etrafında yumrular oluşturur. Rektumun içinde yer alanlar iç hemoroid olarak ve dışında bulunanlar (anüsün yakınında) bulunanlar dış hemoroid olarak adlandırılır.

Basur anüs bölgesindeki damarların şişmesine denir. Anüs kanalı bölgesinde görülen genişlemiş damarları da ifade eder. Bu damarlar üzerlerine uygulanan basınç artışından dolayı şişebilir. Bu genellikle kabız, kronik ishal, obezite, düzensiz bağırsak alışkanlıkları, anal seks ve hamilelikten dolayı meydana gelir.

Hemoroid İçin İlaç İsimleri

 1. Procto glyvenol krem
 2. Procto glyvenol fitil
 3. Daflon
 4. Preparation h
 5. Ultraproct
 6. Anusol
 7. Proctolog pomat
 8. Hemoralgine pomat
 9. Kortos pomat
 10. Kenakort rektal pomat

Hemoroid İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Buz

Hemoroid tedavisinde tavsiye edilen ilk ev tedavisi buzdur. Buz anüs çevresindeki kan damarlarını sıkıştıracak, şişliği azaltacak ve ağrıyı hemen rahatlatacaktır, böylece hemoroidin iyileşmesini hızlandırır. Buz torbasının soğukluğu damarları sıkıştırmaya ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olacaktır. Ağrıyı da hafifletmeye yardımcı olacaktır.

 1. Buzluktan buz küplerini çıkarın. 10 dakika kadar etkilenen alan üzerine bir beze sarılmış buzu doğrudan uygulayın. Basur geçene kadar bunu günde birkaç kez yapın. 

Zeytinyağı

Zeytinyağı anti-inflamatuvar ve antioksidan özelliklere sahiptir ve özellikle dış hemoroidleri tedavi etmek için kullanılır. Damarların esnekliğini arttırmaya yardım edecektir, böylece iltihaplanmayı azaltmaya yardım edecek ve anal kanalda şişen damarların boyutunu küçültecektir. Bu sayede hemoroid için doğal şifa olacaktır.

 1. Günde 1 tatlı kaşığı zeytinyağı tüketin. Bunu yapmanız anüs bölgesindeki iltihaplanmayı azaltmaya yardım edecek ve mono doymamış yağlar ekskretuar sistemin işlevselliğini geliştirecektir.
 2. Bir miktar erik yaprağını ezip suyunu çıkarın ve zeytinyağına ekleyin. Bu karışımı basurlarınız üzerine uygulayın. Ağrı ve şişliği geçirecektir.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağının iyileştirici ve anti-inflamatuvar özellikleri hem iş hem de dış hemoroidlerin tedavisi için faydalıdır. Bu yağ ağrı ve iltihaplanmayı azaltmaya yardım eder. Anal bölgedeki şiş damarları da küçültür böylece iyileşme sürecini hızlandırır.

 1. Her gün 1-2 tatlı kaşığı katı halde satılan hindistan cevizi yağı tüketin.
 2. Aynı zamanda, küçük bir kavanoz katı halde satılan hindistan cevizi yağını banyonuzda tutun ve tuvalettin sonra veya yatmadan önce hemoroid üzerine dıştan bir miktar yağ uygulayın. Katı halde satılan Hindistan yağını aktarlardan satın alabilirsiniz.

Elma Sirkesi

Hemoroid rahatsızlıklarını azaltma ve tedavisine gelince, elma sirkesi en iyi kürlerden biridir. Damar büzücü özellikleri şiş damarları küçültmeye yardım eder, şişlik ve tahrişten rahatlama sağlar. Hem iç hem dış hemoroidleri tedavi etmek için kullanılabilir. 

 1. Lokal uygulama için, elma sirkesini eşit miktarda suyla karıştırarak seyreltin.
 2. Bir pamuğu bu solüsyonda ıslatın ve nazikçe hemoroid üzerine uygulayın.
 3. Kuruduğunda, alan üzerine hindistan cevizi yağı veya hint yağı uygulayın.
 4. Bunu günde 1 kez yapın.

Aloe Vera

Aloe vera hemoroid tedavisi için en iyi doğal içeriklerden biridir. Anti-inflamatuvar ve iyileştirici özellikleri hemoroid tahrişini azaltmaya yardımcı olur. Aloe vera hem iç hem de dış hemoroid için kullanılabilir.

 1. Aloe vera yaprağını uzunlamasına kesip içindeki jelini çıkarın. Dış hemoroidi tedavi etmek için, bir miktar aloe vera jelini anüsünüze uygulayın ve yavaşça masaj yapın. Bu basit kür ağrıyı rahatlatacak ve yanma hissini yatıştıracaktır. Hemoroidin geçmesinde etkili rol oynayacaktır.
 2. İç hemoridleri tedavi etmek için, aloe vera yapraklarını şeritler şeklinde kesin. Bitkinin diken gibi kısımlarını kestiğinizden emin olun. Dilimleri bir kaba koyup dondurun. Buzlu aloe vera dilimlerini ağrıyı, yanma ve kaşıntı hissini rahatlatmak için iç hemoroide uygulayın.

Limon Suyu

Limon suyu anüsteki damar duvarlarını ve kılcal damarları güçlendirerek hemoroidi geçirmeye yardım edebilen çeşitli besin maddeleri içerir.

 1. Taze sıkılmış limon suyuna bir pamuk batırın ve hemoroid üzerine uygulayın. Başlangıçta hafif bir uyuşma veya yanma hissi olacaktır ancak sonrasında ağrıyı kesecektir. Hemoroidin geçmesinde de etkili rol oynayacaktır.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT