17 Ekim 2021, Pazar 06:52

Bayanlarda göbek ve sırt tüylerinden kurtulanın 6 etkili yolu

Bayanlarda göbek ve sırt tüylerinden kurtulanın 6 etkili yolu

Kadınların hemen hemen hepsi vücutlarının tüysüz ve pürüzsüz görünmesini isterler. Genetik, hormon bozukluğu, hamilelik, polikistik over sendromu hastalığı ve kullanılan ilaçların yan etkileri gibi nedenlerden dolayı maalesef kadınların sırt ve göbek bölgesinde kıl çıkabilir. Bu bölgelerdeki kıllardan kurtulmak için aşağıda bildireceğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz;

Göbek ve Sırt Bölgemdeki Kıllardan Nasıl Kurtulabilirim?

Ağda

Sir ağda kadınlardaki göbek ve sırt kıllarından kurtulmanın en etkili yoludur. Ağda ile alınan kıllar uzun süre çıkmaz ağdanın en önemli avantajı budur. Ağda yapmadan ağda bölgesine eczanede satılan Emla kremi sürmek veya bebe pudrası serpmek acısız bir şekilde ağda yapmanızı sağlayacaktır.

Lazer

Kadınlar için oldukça rahatsız edici olan kılların başında göbek ve sırt bölgesindeki kıllar yer almaktadır. Buradaki kıllar güzel ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olmayı engellediği için kadınlar buradaki kıllardan kurtulmanın yollarını araştırmaktadır. Bunların başında lazer epilasyon gelmektedir. Çünkü lazer epilasyon göbek ve sırttaki bu kılları kalıcı olarak temizler ve gerçekten çok etkilidir. Bu yönüyle çok tercih edilen lazer için lazer cihazının ürettiği ışınlar kullanılmaktadır. Kaç seansta sonuç alınacağı kişiden kişiye vücudun neresine uygulandığına, cilt rengine, kılın tipine ve lazer ışınına vereceği cevaba bağlı olarak değişmektedir. Genel itibariyle göbek ve sırttaki kıllar için 6-7 seans lazer epilasyon uygulaması etkili ve kalıcı sonuçlar vermek için yeterlidir denebilir.

Ağda Bandı

Ağda bandı da kadınlarda göbek ve sırt kıllarını gidermekte kullanılabilir. Bunun için ağda bandını kılın uzama yönüne doğru yapıştırın ve daha sonra bandın üzerini hafif ovalayın. Bu sayede kıllar ağda bandına güzel şekilde yapışacaktır. Sonrasında ise ağda bandını kılların çıkış yönünün tersine doğru hızlı şekilde tek seferde çekin. Ağda işlemi bu kadar basittir ve kısa sürer.

Tüy Dökücü Krem Kullanın

Göbek ve sırttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için tüy dökücü kremler kullanabilirsiniz. Bu kremlerin sprey formları da mevcuttur ve kullanımı kreme göre daha basittir. Bunun için tüylerin üzerine biraz tüy dökücü krem veya spreyi sürün ve biraz bekledikten sonra kutudan çıkan temizleme aparatı ile tüyleri temizleyin. Kremi uygularken dikkat etmeniz gereken konu spatulanın yuvarlak ucuyla tüylerin tamamını kapatacak şekilce güzelce sürülüp yedirilmelidir. Bu şekilde cilde direkt sürülen tüy dökücü krem üzerindeki talimatta yazdığı kadar (en fazla 6 dakika) bekletilmelidir. Bekleme süresi bittikten sonra cilt bol su ile yıkanmalı ve kremden tamamen arındırılmalıdır. Son olarak da havlu ile kurulanmalıdır.

Jilet Yöntemi

Tüyleri en hızlı ve pratik şekilde temizlemek için en çok başvurulan jöntem şüphesiz ki jilettir. Ayrıca jilet diğer tüm yöntemlere göre oldukça uygun fiyatlıdır.  Tüm bu iyi yanlarının yanında jilet tüylerin kalınlaşmasına ve ayrıca hızlı çıkmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle sırt bölgesinde kullanılması önerilmez.

Tüyleri jiletle almadan önce banyo yaparsanız tüyler yumuşar ve alımı daha kolay olur. Banyonun sonunda göbek bölgenizdeki tüyleri tıraş bıçağı ile temizleyin. Jiletle kıllarınızı temizledikten sonra jiletteki kılları su ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Tıraş bıçağı genital bölgenizde tahrişe sebep oluyorsa jilet kullanmamalı, epilasyon, ağda veya tüy dökücü gibi diğer yollara başvurmalısınız. 

İğneli Epilasyon

Göbek ve sırttaki rahatsız edici kullardan kurtulmak için en kesin sonuç verecek bir diğer yöntem ise iğneli epilasyondur. Çünkü iğneli epilasyon kıl köklerini direkt olarak hedef alır ve onları zayıflatarak kılları tamamen geçirir. Bunu her kıl köküne tek tek elektrik göndererek yapar ve böylelikle kıl kökleri tahrip olarak yok olur.  İğneli epilasyonun sonuç vermesi için yine birçok seansa gidilmesi gerektiğini bilmelisiniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT