13 Ağustos 2022, Cumartesi 10:20

Bebe Bisküvisi Ve Cicibebe Ne Zaman Verilir? Doktorlar Cevaplıyor

Bebe Bisküvisi Ve Cicibebe Ne Zaman Verilir? Doktorlar Cevaplıyor

(Bebeklere bebe bisküvisi ne zaman, kaçıncı ayda verilir? Küçük çocuklara nasıl verilecek?) sorularını çocuk doktorlarına sorduk. İşte cevaplar;

Bebe bisküvisi, buğday unu, şeker, buğday nişastası, bitkisel yağ ve yağsız süt tozundan oluşan, genellikle bebekler ve çocukların severek yediği bir gıdadır.Böyle olunca, (Bebeklere bebe bisküvisi ne zaman, kaçıncı ayda verilir? Küçük çocuklara nasıl verilecek?) sorularını çocuk doktorlarına sorduk. İşte cevaplar;

Sual: Bebeğim 4. ayını bitirdi. Bebe bisküvisine ne zaman başlayabilirim?

CEVAP

Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Akça'nın cevabı: (6 ayını doldurmadan bebeklere unlu gıda verilmesini tavsiye etmem, sindiriminde sorun olabilir. Ben size hibb marka bebe bisküvisi veya bimbono bebe bisküvisi öneririm.  6. aydan sonra günde 4-5 taneyi aşmadan bebe bisküvisi verebilirsiniz.)

Sual: Bebeğim 4,5 aylık. Formül mamanın içine 2 bebek bisküvisi atıp yediriyorum. Sakıncası var mı?

CEVAP

Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Barış İlhan'ın cevabı: (Bebe bisküvisine 6 aydan sonra kahvaltıda başlayabilirsiniz.)

Sual: Bebeğim 5 aylık, bebe bisküvisi verebilir miyim?

CEVAP

Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr.Murat Akça'nın cevabı: (Bebe bisküvisi, ek gıdalara başlandığı zaman verilebilir, şimdi vermeyin.)

Sual: Bebeğim 6 aylık, 4.ayından beri ek gıdalara başladık. Cici bebe bisküvisi vermemin bir sakıncası var mı?

CEVAP

Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gülay Kara'nın cevabı: (Bebeğinize bebe bisküvisi verebilirsiniz. Sizin de örnek verdiğiniz gibi bilinen markaları tercih edin.)

Sual: Bebeğim 6 aylık, sabah devam mamasının içine bebe bisküvisi ve pekmez karıştırıp yediriyorum, mahzuru varmı?

CEVAP

Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Aydın'ın cevabı: (Hayır, bir mahzuru yoktur, verebilirsiniz.)

Sual: Bebeğim 7.5 aylık. Bebe bisküvisini Similac devam sütü ile ezerek veriyorum. Bunu her gün sabah vermemin mahzuru var mı?

CEVAP

Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Çağlar'ın cevabı: (Hayır, mahzuru olmaz. Fakat peynir, yumurta sarısı da ilave etseniz daha uygun olur.)

Sual: Bebeğim 8 aylık. Kahvaltıda 8 adet bebe bisküvisi yediriyorum. Bebe bisküvileri zararlı diyorlar. Bu bilgi doğru mu?

CEVAP

Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Aydın'ın cevabı: (Hayır,herhangi bir sakıncası yok.)

Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Asaf Güven'in cevabı: (Bebeklere bebe bisküvisi verilmesini tavsiye etmiyorum.)

Sual: Bebeğim 3 yaşında, son 2 yıldır hergün kahvaltısına 3-4 bebe bisküvisi ekliyordum. Bebe bisküvilerinin zararlı ve kanser yapıcı olduğunu duydum, bu bilgi doğru mu?

CEVAP

Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç Dr. Nureddin Vurgun'un cevabı: (Bu konuda ispatlanmış herhangi bir çalışma yoktur. Bunun gibi söylemlere her zaman rastlıyoruz. Genel olarak raf ömrü uzun olan gıda ürünlerinden, içerdikleri koruyucu maddeler nedeniyle uzak durmak önerilir. Başka seçenek olmadığında da aşırı tüketmemekte fayda vardır. Ama sizin kullandığınız miktar ile böyle bir sonuç beklemek biraz abartılı olur. İçiniz rahat olsun. Ayrıca ortamdaki cep telefonu gibi birçok elektronik, magnetik ürünlerin ortama yaydığı kanserojen ışınlar, belki de bu ürünlerdeki zarar ihtimallerinden daha fazladır. Size kanserojen olmayan bir ortam önermek isterdim ama doğayı bu kadar kirletmişken bu mümkün olmayacaktır.)

Not: Bu cevaplar yalnızca soru soran şahıslara münhasırdır. Doktorunuza danışmadan asla bebeğinize bebe bisküvisi vermeye başlamayın.

Bebekler Kimyon Ne Zaman Ve Nasıl Verilir? Uzman Doktorlar Cevaplıyor Tıklayınız

Avakadonun Bebeklere Faydaları Nelerdir, Bebeklere Ne Zaman Verilir? Tıklayınız

Bebeklere Domates Ne Zaman Verilir Ve Domates Bebekte Gaz Yaparmı? Tıklayınız

Bebeklere Karpuz Ve Kavun Verilirmi? Uzman Doktorlar Cevaplıyor Tıklayınız

Bıldırcın Yumurtası Bebeklere Ve Çocuklara Kaç Yaşında, Nasıl Verilir? Tıklayınız

Bebeklere Anason Çayı Verilirmi, Ne Zaman Ve Nasıl Verilir? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

83 Yorum

 1. Anne

  2 aylık 3 aylık bebeği olan anneler cici bebe ile basliyim mi demiş sakın daha onların sindirimleri ne mideleri ne ki aç kalıyorsa formül mama verin lütfen ağzı dili olamayan bebelere çin işkencesi yapmayalım

 2. hayale

  covugum 3yasinda hala sabahlari cicibebe yiyor suda eritiyorum icine yumurta peynir bal katiyorum.yoksa yumurta peynir yemiyor kahvalyi yemiyor.3.4gundurde hergun ara sira gelib karnim agriyor diyor.cicibebeden olurmu ?

 3. Cansu

  Bebegım 3 aylık. Bi tane bebe buskuvisiyle baslasam sorun olurmu gunde bır cay kaşığı

 4. Misafir

  Merhaba bebeğim 2 aylık doymuyor cicibebe verebilirmiyim

 5. Çilem sevim

  Merhabalar sütüm yeterli gelmediği icin bebeğime mama başlamak zorunda kaldim . .. . Golden goat kullanıyoruz başka mamaları da kullandık ama farklı reaksiyonlar gösterdiği icin geri golden goat a döndük ve bebegim doymuyor suan 2 ay 1 hftaliğiz bebeğine bebek buskivisi başladın manasının içine karıştırıp veriyorum bir zarari olurmu ?

 6. Gulcan şahin

  Benim bebeyim 4 ay lık mama püresi verebilirmiyim

 7. Hulya

  Meraba hocam benim kızım 3 buçuk aylık
  Bebe buskuvu veriyorum bisey olurmu

 8. Zeynep

  Hocam iyi akşamlar benim kızım 5ay 12 günlük süt emmiyr mama yediryrm onuda yemiyr bebe biskivisi berebilirmiym

 9. Zeynep

  Benim kizim 4 aylik 21 gunluk bebe puskiviti veriyorum zarari varmi

 10. Özlem

  Çocugum 5 bucuk aylik bebe biskevütü versem bir sakıcasi varmı

 
 
KAPAT