20 Mayıs 2022, Cuma 06:54

Bebekler için kehribar kolye kullanmanın 12 faydası: Salyayı kesiyor, gaz sancısını gideriyor…

Bebekler için kehribar kolye kullanmanın 12 faydası: Salyayı kesiyor, gaz sancısını gideriyor…

Son dönemlerde, anneler bebeklerinin boyunlarına kehribar kolyesi takmaya başladılar. Nedir bu kehribar bebek kolyelerinin sırrı diyorsanız, bu makalemiz tam size göre!

Kehribar doğal bir taştır, çam reçinesinin toprağa akıp, yüzyıllarca toprakta kalması ile oluşur. Bebekler için çok faydalı bir taştır, bebeklerde dişlerin daha kolay çıkmasında etkilidir. Kehribar taşından yapılan kolyeler dışında, bileklik ve halhallar da yaygın olarak kullanılmaktadır. Etkisini hemen gösteren kehribar kolyelerin faydalarının çok olduğu bilinmektedir.

KEHRİBAR KOLYENİN BEBEKLERE FAYDALARI NELERDİR?

 1. Bebeklerde kolik ve gaz sancısına iyi gelir.
 2. İştahsız bebeklerin iştahının açılmasına yardımcı olur.
 3. Kehribar kolyesinin içeriğinde süksinik asit bulunur ve işte bu asitin bebeklerde diş çıkarma döneminde yaşadığı ağrıları azaltma ve dindirme özelliği bulunmaktadır.
 4. Kehribar kolyesinin ortamdaki olumsuz enerjiyi bozduğu ve hatta ortama pozitif enerji yaydığına inanılmaktadır. Bu yüzden bebeklere takılacak kehribar kolyesi bebeğinizin çok daha rahat ve huzurlu şekilde uyumasına yardımcı olur.
 5. Bebeklerde özellikle diş çıkarma döneminde görülen salya problemi için kehribar kolyesini deneyebilirsiniz. Çünkü kehriban kolyesi bebeklerde salya azaltma özelliğine sahiptir ve öyle ki kehribar kolyesi takılan bebekte salya probleminin tamamen geçtiği gözlemlenmiştir.

 1. Kehribarın bir diğer özelliği ise bebeklerde gaz problemine iyi gelmesidir.
 2. Kehribar kolyesi bebeklerde mide ağrılarını da geçirir.
 3. Kehribar kolyesi takılan bebeklerde düzenli ve rahat uyku gözlemlenir.
 4. Kehribar kolyesi ile bebeklerin sık sık yaşadığı ağrı, iştahsızlık, kulak ağrısı, ateş ve mide yanması gibi problemler azalır.
 5. Kehribar kolyesinin bebeklerde nazara ve kötü enerjiye karşı koruma sağladığına inanılır.
 6. Kehribar kolyesinde bulunan faydalı özler bebeklerde sakinleştirici etki oluşturmaktadır.  
 7. Kehribar kolyesinin antibiyotik etkisi de vardır. Bu özelliği sayesinde bebeklerde kulak ve boğaz ağrılarını dindirir.

BEBEKLERİNE KEHRİBAR KOLYE KULLANANLARIN YORUMLARI

 1. Ben bebeğim 1 yaşındayken kehribar kolyesi almıştım. Bebeğim şu an 25 aylık ve kolye hala boynunda. Önceden salya problemi çoktu ve kolye sayesinde bu problem ortadan kalktı. Ek olarak, bebeğim diş çıkarma dönemlerini de oldukça rahat geçirdi. Bu yüzden kehribar kolyesinden oldukça memnunum, annelere taviye ederim.
 2. Ben bebeğime kehribar kolyesini 3,5 aydan beri takıyorum. Herkes tükürük ve salyayı önlediğini söylese de ben hiçbir etkisini görmedim. Aldığım ürün sertifikalı ve oldukça pahalıydı. Dolayısıyla annem ve eşim bu konuyla ilgili benimle dalga geçtiler bu kadar pahalı taşın etkisiz olduğunu gördüklerinde.
 3. Benim bebeğim kolik ve ben bebeğimde kehribar kolye kullandım. Etkisinden de çok memnun kaldığımı söylemeliyim. Alacaklara en büyük tavsiyem; kehribar taşını orjinal olanlarından almaları. Ben kehribarı hem kolye hemde bileklik olarak aldım. Gaz problemi için sol el bileği veya ayak bileğine takılmalı. Kehribar taşının etkisinin yenilenmesi için arada bir nötrlenmesi gerekiyor. Bu yapılmadığında taşın etkisi kayboluyor. O yüzden ben de 15 günde bir kehribar taşını yıkıyorum ve ayda 1 kez de 24 saat olmak üzere toprağa gömüyorum. Kehribar taşı benim bebeğimde hem gaz problemini geçirdi, hem de diş çıkarma dönemlerini hafif geçirmesini sağladı. Ek olarak iştah problemini de azalttı ve uykusunu düzene soktu.
 4. Ben kehribar kolyesini bebeğim 2 aylıkken takmıştım ve şuan 14 aylık bebeğimin hala boynunda. Bu taş bebeğimde hem salya hem de ateş problemini çözdü. Kehribar kolyesinden çok memnunum.

 1. Ben kehribar kolyesini bebeğime bir dönem taktım ama bebeğim de herhangi bir faydasının görmeyince çıkarttım. Ek olarak, kolye bebeğin boyunun çok rahatsız ediyordu.  Ben de kolyeyi kendi koluma sarıp bileklik yaptım.
 2. Bebeğim 4 aylıktan itibaren kehribar kolyesini takıyorum. Bebeğimde gerçekten de salya problemi ortadan kalktı ve dişlerini huzurlu bir şekilde çıkarıyor.
 3. Ben kehribar kolyesini bebeğim 3 aylıkken taktım ve bebeğim şu an 20.ayına giriyor. Ben taşın olumlu etkisini gördüm çünkü bebeğimde salyalar çok azaldı ve dişleri çıkarken huzursuzlanmadı, ki normalde çok huysuz bebektir. 
 4. Bebeğim 4 aylıkken kehribar kolyesi takmıştım şimdi 16 aylık ve hala boynunda. Etkilerini kesinlikle gördüm. Taşın etkilerini sürdürmesi için suyun altında 1-2 dakika bekletilmesi gerekiyor düzenli olarak.
 5. Ben kehriban kolyesini bebeğim 3 aylıkken takmaya başladım. Kolyeyi takmadan önce bebeğim de aşırı salya problemi vardı. Bu kolye sayesinde salyası kesildi. Şu anda 6,5 aylık ve hiçbir salya problemi kalmadı. Ek olarak, bu kolye bebeğimin huzursuzluğunu da aldı.

 1. Ben sertifikalı bir kehribar kolyesi almama rağmen hiçbir faydasını görmedim. Etkisini artırdığı söylenen toprağa gömme ve  yıkama gibi birçok yöntem denedim ama yine de bir etkisini göremedim. Arkadaşlarım 3 farklı firmadan almıştı ve onlar da benimle aynı düşünceye sahipler.
 2. Benim bebeğim 2 aylık ve bundan 10 gün önce kehribar kolyesi satın aldım. Kolyeyi ilk taktığım günden beri beebeğimdeki gaz sancısı kesildi. Ben kolyeyi bebeğimin ayak bileğine takılıyorum, bol olduğu için bacağını da sıkmamış oluyor.
 3. Benim bebeğimde salya akıntı problemi vardı ve kehribar kolyesi sayesinde bu problemin geçtiğini söylemeliyim. Kehribar kolyesi bebeğimin banyo dışında her zaman boynunda kalıyor ve ben çok memnunum.
 4. Ben bebeğime kehribar kolyesini bundan 6 ay önce taktım, bebeğim şu an 8 aylık. Bebeğim henüz diş çıkarmamasına rağmen kolyenin etkilerinden çok memnunum çünkü bebeğimde herhangi bir salya problemi kalmadı.Ben kehribar kolyesinin bebeğimin boynuna değil sol ayak bileğine takıyorum.

Bebeklerin Salyası Neden Akar, Bebeklerdeki Salya Akıntısı Nasıl Geçer? Tıklayınız

Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Geçer Giderilir Gaz Sancısına Ne İyi Gelir? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT