22 Ocak 2022, Cumartesi 22:56

Bebeklerde Gaz İçin Elma Yağı Nasıl Kullanılır?

Esansiyel yağların çeşitli faydaları vardır. Acı elma yağı bebeklerde nasıl kullanılır? makalemizde adaçayı yağı olarak da bilinen bu uçucu yağın...

Bebeklerde Gaz İçin Elma Yağı Nasıl Kullanılır?

Esansiyel yağların çeşitli faydaları vardır. Acı elma yağı bebeklerde nasıl kullanılır? makalemizde adaçayı yağı olarak da bilinen bu uçucu yağın kullanımı hakkında bilgiler verdir. Elma çayı yağını aktarlardan temin edebilirsiniz. 10ml adaçayı yağı 10 TL'dir.

Bebeklerde acı elma yağı nasıl kullanılır?

 1. Bebeğinizin her iki ayağına birer damla adaçayı yağı(elma yağı) döküp bu yağ ile ayaklarına ve karın bölgesine masaj yapın.
 2. Günde 2-3 kezden çok kullanmak önerilmez.
 3. Bebeklerde koliğe ve gaza iyi gelir.
 4. Acı elma yağının 2. kullanım şekli 6 aydan büyük bebekler içindir;
 5. Acı elma yağı zeytinyağı, badem yağı, susam yağı  gibi yağ ile seyreltilerek kullanılmalıdır. Mesela 50 ml susam yağına bir kapak dolusu acı elma yağı karıştırılır, çok az miktarı ile bebeklerin göbek kısmına, topuk altlarına masaj yaparak uygulanabilir.
 6. Elma çayı yağı kuvvetli bir yağ olduğundan ciltte tahriş, kaşıntı, kızarmaya neden olabileceğinden doktorunuza danışmadan bu yağı bebeklerde kullanmayın.

Bitki Uzmanı Suna Dumankaya’dan Bebeklerde Gaza Kesin Çözüm Tarifi

Sual: Bir süre önce anne oldum. Bebeğim çok gazlı. Onu doktora götürdüm. Doktorunun verdiği ilaçları kullanmasına rağmen geceleri gaz sorunu nedeniyle uyuyamıyor. Onun bu hali beni çok üzüyor. Ne yapabilirim?

CEVAP

Bitki Uzmanı Suna Dumankaya'nın cevabı: ( Bebeğinizin ayak tabanlarına elma yağıyla, karnınaysa ılık zeytinyağıyla masaj yapın. Ayrıca 1 tatlı kaşığı rezene, 1 çay kaşığı anason ve 1 çay kaşığı papatyayı, 200 gram suyun içinde 5 dakika kaynatın. Çay gibi demledikten sonra, bebeğinize her gün bu karışımdan 1 tatlı kaşığı içirin. Doktorun verdiği ilaçları kullanmayı da ihmal etmeyin.)

Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Geçer Giderilir Gaz Sancısına Ne İyi Gelir? Tıklayınız

Bebekler İçin Gaz Giderici İlaçlar Nelerdir? Doktorlar Cevaplıyor Tıklayınız

Bebeklerde Gaz Yapmayan Markaları İçin Tıklayınız

Not: Doktorunuza danışmadan asla kullanmayın.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

4 Yorum

 1. Hatice

  Merhaba benim kızım 4 aylık geceleri uyumuyor ağrısıda yok ama uyumuyor anason yağı versem sakıncası olur mu?

 2. Burak

  Yaaa benim oğlum daha 40 'nı doldurmadı kakasını yapamıyo anason çayı aldım iyii gelirmi arkdşlarrr

 3. sahra

  bebeğim 4 günlük bebeğimin aşırı gazı var anason çayı verebilirmiyim

 4. Şükran Kaygısız

  Bebeğim 7 aylık doğdu şu anda 2 ay 6 günlük gaz sıkışması çok var rezwne çayı uygulayabilir miyiz yada ne yapmalıyız acil yardımlarınızı bekliyorum teşekürler

 
 
KAPAT