Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
09-08-2016 04:38 | Güncelleme : 12-09-2022 17:00

Bemiks, Evigen Ve Bepanthen Saça Nasıl Uygulanır?

Google News

Bemiks ampül ve bepanthen ampül b vitamini içeren, eczanelerden temin edilebilir ilaçlardır.

Bemiks, Evigen Ve Bepanthen Saça Nasıl Uygulanır?

Bemiks ampül ve bepanthen ampül b vitamini içeren, eczanelerden temin edilebilir ilaçlardır. B vitamini ise sinir sistemi, cilt, göz ve saç sağlığımız için gerekli olan suda çözünen temel vitaminlerdendir. Bu vitaminin eksikliğinde saçlarda dökülme, kırılma, matlaşma gibi çeşitli saç problemleriyle karşılaşılır.

Evigen ampülün dahil olduğu E vitamini ciltteki dokuların onarım ve inşaası için önemli rol oynayan bir vitamin türüdür. Evigen ampülün saça uygulanmasıyla saç folikülleri güçlenir, saçların uzaması kolaylaşır. Bugünkü saç bakımı ve saç uzatma köşemizde bemiks evigen bepanthen ile evde hazırlayabileceğiniz saç uzatma kürü tarifine yer verdik.

Malzemeler

 1. Bemiks
 2. Bepanthen
 3. Evigen
 4. Bal
 5. Kekik
 6. Sarımsak
 7. Hint yağı
 8. Badem yağı
 9. Elma sirkesi
 10. 1 yumurta sarısı
 11. Çiğ pirinç

Yapılışı

Şampuanınızın için 1 yemek kaşığı bal ve eczaneden satın alabileceğiniz bir tane bemiks ampül, bir tane bepanthen ampül, bir tane evigen ampül kırıp katın, saçlarınızı yıkarken bu şampuanı kullanın. 

Ayrıca 1 yemek kaşığı zeytinyağının içine kekik ve sarımsak katıp bir hafta bekletip, yağını süzün, içine bir tatlı kaşığı Hint yağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yumurta sarısının karıştırıp bu maskeyi haftada 3 kez saça ve saç diplerine uygulayın. Başınızda 1 saat bekletip suyla saçınızı yıkayın, üstteki tarifini verdiğimiz şampunı kullanıp suyla durulayın. En son banyodan çıkmadan önce pirinç suyu ile saçlarınızı yıkayın.

Not: yukarıdaki tarifle uğraşmak istemiyorsanız, 1'er adet bemik, bepanthen ve evigen ampülü şampuanınıza kırıp bu şampuanı kullanmanızda saçlarınızı uzatacaktır. Doktorunuza danışmadan saçınıza bunları uygulamayın

Saç Neden Uzamaz? Saçların Uzamamasının En Önemli 10 Nedeni Tıklayınız

Folik Asit Saç Uzatırmı, Folik Asit İçeren Gıdalar Tıklayınız

Doğum Kontrol Hapı Saç Çıkarır mı, Uzatır mı? Doktorlar Cevaplıyor Tıklayınız

Mayonez İle Saç Uzatma Maskesi Resimli Anlatım Tıklayınız

Maya İle Saç Uzatma Maskesi Tarifi Ve Mayanın Saça Faydaları Tıklayınız

Köri Yaprağı İle Saç Uzatma Resimli Anlatım Tıklayınız

Bemiks, Evigen Ve Bepanthen Saça Nasıl Uygulanır?

 

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.