05 Nisan 2020, Pazar 12:51

Benzamycin Sivilce Kremi Kullananların Yorumları

Benzamycin Sivilce Kremi Kullananların Yorumları

Benzamycin Sivilce Krem Ne İşe Yarar?

Benzamycin, sivilceleri tedavi etmek için kullanılan tıbbi bir kremdir. Bu makalemizde kullanıcıların Benzamycin sivilce kremi için yaptıkları yorumlara ulaşabilirsiniz. 

Benzamycin Sivilce Kremi Kullananların Yorumları

 1. Yüzümde bilmediğim bir nedenden dolayı çıkan sivilce öbekleri için 3 ay boyunca düzenli olarak bu kremi kullandım. Hala ne zaman sivilce çıksa uyumadan önce sürerim. Çok sayıda sivilce ilacı kullandım ama bana göre en etkilisi Benzamycin.
 2. Benim öyle aşırı derecede sivilceli bir cildim yok. Stresli günlerimde çıkıyor sadece. Bu günlerin birinde doktorum Benzamycin vererek 3 ay düzenli şekilde kullanmamı söyledi. Cildimde bir tane bile sivilce kalmadı diyebilirim. Sonra bir hafta kadar kullanmasam yüzümün eski haline dönüp dönmeyeceğini merak ederek ara verdim ve bütün sivilcelerim geri döndü. Garanti çözüm isteyenlerin bekledikleri sonucu alabileceklerini düşünmüyorum.
 3. Doktorum geçen hafta Tetradox krem, Salsil jel ve Benzamycin krem verdi. Şimdiden mükemmel bir sonuç aldım. Yüzünüze sürünce mimik yapmayı engelleyecek kadar geriliyor ve bembeyaz bir katman kalıyor. Bu yüzden uyumadan önce sürülmesi daha iyi olacaktır. Ve birçok kişi karışım işlemini dikkatlice okumadan yapıyor. Yapılması gereken şey kutudaki toz ve alkolü güzelce karıştırdıktan sonra büyük kutuya dökmek ve burada pürüzsüz bir kıvam sağlayana kadar güzelce karıştırmaya devam etmek. Toz ve alkolü büyük kutuya döküp pütürlü bir krem hazırlarsanız yüzünüze sürdüğünüzde istediğiniz sonucu alamazsınız.
 4. Birçok sivilce ilacı kullandım ama sivilcelerimi gerçekten azaltan tek ilaç Benzamycin oldu. Kullanmaya devam ettiğiniz süre boyunca çok güzel sonuçlar ortaya çıkıyor. Fakat sivilceler azaldığı için kullanmayı erkenden bırakırsanız yeniden sivilce çıkmaya başlıyor. Bu yüzden doktorunuzun belirttiği süre boyunca ve aksatmadan kullanmaya devam etmeniz gerekiyor.
 5. Neredeyse 3 haftadır Benzamycin kullanıyorum ama bana pek etki göstermiyor gibi geldi. Sivilcelerim azalmadığı gibi çenemden yanak bölgeme doğru yayılma gösterdi. Gerçekten baş edemiyorum...
 6. Benzamycin’i ilk kullandığım gün cildimde hiçbir etki yaratmadı. Ben de uzun süre boyunca rahat rahat kullanacağımı düşündüm. Ertesi gün uyandığımda hafif kızarıklıklar görmeye başlayıp ilacı bıraktım. Sonraki gün ise yüzüm tamamen şişmiş, kızarmış ve kabarmıştı. Apar topar acile koştum, cildim alerjik reaksiyon göstermiş. 1 hafta boyunca alerji tedavisi gördüm. Yaptıkları iğne sayesinde cildim eski haline gelebildi.
 7. Lise 1 dönemimde kullanmıştım Benzamycin’i, bayağı da yararı olmuştu. Fakat sivilcelerim çoğalmaya başlayınca tablet ilaçlar kullanmaya başladım. 21 yaşına geldiğimde sivilcelerim de geri geldi. Bu kez Roaccutane gibi ağır ilaçlar kullanmak yerine yeniden Benzamycin kullanmaya başladım. Lisede aldığım verimi alamıyorum ama şu an.
 8. Benim yüzümde küçük, sivilcemsi kabarcıklar var ve bir türlü geçmiyorlar. Bu yüzden Benzamycin kullanmıştım. Kabarcıklarıma çok iyi gelmese de cilt problemlerimin çoğunu çözdü, ten rengimin açılmasını sağladı. Bu yüzden memnun kaldım. Keşke bir kutu daha kullanıp öyle bıraksaydım.
 9. 18’imden sonra çıkan sivilcelerimle baş etmek için kullandığım krem. Kutudan bir sıvı ve toz çıkıyor. Güzelce çalkaladıktan sonra kutuya döküp iyice karıştırmanız lazım. Hiç pürüz kalmaması önemli. 3 aya kadar hazırladığınız karışımı buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. İlk kullandığımda yüzüm bayağı bir gerilmişti, sanırım hızlı iyileşsin diye biraz bol sürmüşüm. Cildimi gayet güzel kuruttu, düzenli kullanınca da etkisini görmeye başladım.
 10. Bir anda yüzümün her yerinde sivilceler çıkmaya başlayınca doktorum vermişti bu ilacı. Normalde çok sivilcem çıkmaz. Bir kutu bana 2 hafta falan yetti çünkü boynuma da sürdüm. İlaca başlamadan önce renk açma özelliği olduğunu öğrenmiştim, yüzüm ve boynum arasında ton farkı olmasını istemedim. Düzenli kullanınca cildim resmen bebek poposu gibi oldu ama ölene kadar böyle kalacağını düşünmüyorum. Siyah noktalarıma da çok faydası oldu. Burnumun üzerinde hiç siyah nokta yok şu an. Ben yararını gördüm kısacası. Doktorunuz tavsiye ettiyse düzenli kullanın derim.
 11. Ortalama olarak 1 senedir kullanıyorum. Kullandığım süre boyunca gayet mutluyum. Ama bırakınca 15 gün içerisinde eski halime dönüyorum. Kışın kullandığımda daha güzel sonuç veriyor, bir tane bile siyah nokta kalmıyor. Yaz aylarında da etkili ama kış kadar değil. Kullanmaya devam ediyorum...
 12. Benim sırtımda 2 yıldır sivilceler çıkıp duruyor. Terden, duş jelimden, saç kremimden dedim, sabırla bekledim ama geçmedi. 5 ya da 6 tane sivilce kremi denedim, yine geçmedi. Geçtiğimiz sene bir dermatolog reçete etti. O günden beri üç günde bir olacak şekilde kullanıyorum bakalım.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

 1. Misafir

  etkileyici bu cok iyi bende bundan kulanicam benzamycin

 
 
KAPAT