28 Ocak 2020, Salı 15:36

Bepanthen Yüz Kremi Yara Yanık Kremi Nasıl Kullanılır

Bepanthen Yüz Kremi Yara Yanık Kremi Nasıl Kullanılır

Çok yaygın olarak kullanılan Bepanthen krem ciltte kuruluk ve nem eksikliği gibi problemleri geçirmede oldukça etkilidir. Ayrıca bu krem cildi dış etkilerden korur ve cildi onarır. Bepanthen kremi el ve yüz için üretilmiş olsa da vücudun farklı yerlerinde kullanımında sakınca olmamaktadır. Bepanthen krem fiyatı 26.52 TL'dir.

Bepanthen Krem Ne İşe Yarar?

 1. Ciltte mat görünümü ortadan kaldırır.
 2. Ciltteki siyah nokta,sivilce ve cilt lekelerini geçirir. Ayrıca bu tür problemlerin yaşanmasını önler.
 3. Eldeki çatlakları giderir.
 4. Düzenli kullanımda topuk çatlak problemini geçirir.
 5. Cildi dış etkenlere karşı korur.
 6. Cildi derinlemesine nemlendirir.
 7. Ciltte meydana gelen kızarıklıkları geçirir.
 8. Bebeklerde ve yetişkinlerde pişikleri geçirir.
 9. Ciltte kurumaya bağlı meydana gelen pul pul dökülmeleri geçirir.
 10. Ciltte çatlama ve gerginlik problemlerini geçirir.
 11. Elleri yumuşatır.
 12. Dekolte bölgelerinde kırışıklık ve leke oluşumlarını önler.
 13. Cildi derinlemesine nemlendirir.
 14. Ciltteki yanıkları iyileştirir.
 15. Ciltteki pürüzleri temizler.
 16. Saç ekimi sonrasındaki yıkamalardan öne kullanılır.

Bepanthen Krem Nasıl Kullanılır?

Bepanthen kreminden nohut büyüklüğünde alınıp ciltteki problemli veya bakım yapılmak istenen bölgeye yavaş yavaş sürülür.

Cilt kremi emdikten sonra parmak hareketleri ile masaj yapılır.

Günde 1-2 kez kullanılabilir.

Bepanthen Krem Çeşitleri

Bepanthen Krem (Bepanthol): Bu krem yağlı ciltler için uygundur ve ciltteki tahriş olan yerlerdeki kızarıklıkları gidermek için oldukça etkilidir. Bepanthol kremi cildi onarmada çok etkilidir.

Bepanthen Plus Krem: Bu krem kuru, normal ve yağlı cilt tipleri için uygundur. Adındaki Plus ise içeriğindeki yoğun formülden gelmektedir. Bu kremde normal bepanthen kremine göre yoğun bir formül bulunmaktadır. Bu krem ciltteki yeni oluşan yaralara uygulandığında iyileştirme hızı oldukça yüksektir.

Bepanthen Merhem: Bu krem özellikle de bebek ve çocuklarda yaşanan pişik, yara, kesik ve yanık tedavisinde kullanılmaktadır. İsminden de anlaşıldığı gibi ciltteki sivilce ve sivilce yaralarını geçirmek için oldukça etkili bir kremdir. Ayrıca bu krem ergenlik döneminde meydana gelen sivilce problemleri için doktorlar tarafından yaygın olarak tavsiye edilmektedir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

 1. makbule

  YAĞLIDAN KARMAYA DÖNÜK HASSAS CİLDİM var.YARALARIM geç iyileşiyor hızlandırmak istiyorum. yeni çıkmakta olan sivilceler ve dayanamayıp sıktığım kaşıntılı sivilce yaraları ve izleri İÇİN ve hangi ÇESİDİNİ/ÇESİTLERİNİ NEREDE kullanmalıyım?BAŞTA yaradan geçilmeyen YAĞLI sırtım için. kol,bacak,kalça,göğüs,kısaca tüm vücut için kullanacağım.gluten alerjim,karaciğer yağlanması,kullandığım bazı epilepsi ilaçları ve olmazsa olmaz stres ergenlikten 12 yaşındam beri bela oldu.28 yaşındayım. LÜTFEN ACİL TAVSİYEYE İHTİYACIM VAR. önerdiğinizi BAYER ANA SİTESİNDE yazan tam adıyla yazarsanız sevnirim. yukarıda bahsettiğiniz bilgilerden pek anlaşılmıyor hangisinden bahsettiğiniz.

 
 
KAPAT