25 Kasım 2020, Çarşamba 23:05

Bepanthol Pişik Kremi Yüze Kullananların Yorumları Nasıldır

Bepanthol Pişik Kremi Yüze Kullananların Yorumları Nasıldır

Malumunuz olduğu üzere pişik kremleri bebeklerin narin cildine uygun olarak tasarlanmıştır. İhtiva ettiği maddelerle bebek cildine özel olan bu kremler cilt hassasiyeti olan yetişkinler tarafından da kullanılabilir. Yüze pişik kremi sürmek herhangi bir problem oluşturmaz.

Pişik kremini yüz bölgenize gönül rahatlığıyla sürebilirsiniz. Çünkü hiçbir yan etkisi yoktur, alerjik reaksiyon oluşumuna yol açmaz. Pişik kremi cilt için çok yararlı bir üründür. Araştırmalara göre pişik kremini cilt maskesi olarak uygulamanın çok faydası vardır.

Bepanthol Pişik Kremi Yüze Kullananların Yorumları Nasıldır?

  1. Cildim aşırı kuruydu. Bepanthol pişik kremini yüzüme sürmeye başladım ve cildim resmen kendine geldi. Hele kış mevsiminde cildim kupkuru oluyordu, bu krem sayesinde o problemlerimden eser kalmadı. Cildi hızlıca nüfuz ediyor, etkili bir şekilde nemlendirmeyi başarıyor. Pahalı nemlendiricilere boşuna para harcamayın; Bepanthol kremin yanında onlar solda sıfır.
  2. Bepanthol pişik kremi sürmeden yapamam. Yoksa dudaklarım kupkuru oluyor, onun ceremesini çekiyorum. Her gün yatmadan önce dudaklarıma maske şeklinde uygulamayı ihmal etmiyorum. Dudaklara esneklik kazandırıyor, nemlendiriyor. Ben çok memnunum.
  3. Acaba Bepanthol pişik kremi mi yoksa Bepanthol cilt bakım kremi mi kullansam diye kararsızlık yaşadım ve sonra tercihimi pişik kreminden yana kullandım. Fakat zaten araştırmalarım sonucu öğrendim ki bu ürünlerin içerikleri hemen hemen aynıymış. Şu var ki; merhemin nemlendirici etkisi kremin etkisinden daha uzun sürüyormuş. Gece uyumadan evvel dudaklarıma Bepanthol pişik kremi sürüyorum. Sabahleyin etkisini daha iyi hissediyorum. Öteki nemlendiricilere kıyasla daha güzel nemlendiriyor ve onarıyor. Açıkçası bu kremden böyle iyi bir performans beklemiyordum. Makyaj yapmadan 10 dakika önce hafif bir tabaka halinde sürüyorum. Yaptığım makyajın güzel görünmesinde ve gün boyu kalıcı olmasında da etkili. Bu kremi eczaneden temin etmiştim. Fiyatının tuzlu geldiğini itiraf etmeliyim, keşke biraz ucuz olsaydı ancak buna da şükür. Parasını kuruşu kuruşuna hak ediyor.

Pişik Kreminin Yüze Cilde Faydaları Nelerdir?

Pişik kremini yüze sürmek oldukça popüler bir uygulamadır. Çünkü pişik kremleri barındırdığı çinko mineraliyle yüz bölgesine büyük fayda sağlamaktadır. Çinko; güneş ışınlarının zararlarından sivilcelere kadar pek çok cilt sorununun engellenmesinde rol oynamaktadır.

Bu itibarla pişik kremi cilde sürülürse ne olur? sorusuna cevaben çeşitli faydalardan bahsedilebilir. Pişik kreminin cilde faydaları maske şeklinde uygulanmasıyla ortaya çıkar.

  1. Cilt kuruluğuna iyi gelen pişik kremi; iyi bir nemlendiricidir ve bu nedenle kullanımı bir hayli yaygındır.
  2. Her gün cildinize pişik kremi sürebilirsiniz. Bu alerjik semptomlara yol açmaz. Cilde sürülen pişik kreminin yan etkileri olmayıp kullanırken endişe etmeniz gerekmez.
  3. Pişik kremi cildi güneşin UV ışınlarına karşı korur. Bu ışınlar erken yaşlanma belirtilerine sebebiyet verir. İşte pişik kremi; içerisinde yer alan çinko oksit ile güneşin cildi yaşlandırmasını engeller. Cilt tarafından çabucak emilen bu ürün cilt üzerine tabaka meydana getirir ve zararlı ışınların cilde ulaşmasını önler.
  4. Pişik kreminin en önemli bileşenlerinden olan çinko aknelerle de savaşır. Bu krem antibakteriyeldir ve ciltteki aknelere doğrudan uygulanırsa akne oluşumuna sebep olan bakterileri yok eder. Cildi yatıştırır ve rahatlatır. Aknelerin çoğalmasına mâni olur. Ayrıca gözeneklerde yağ birikiminin önüne geçer, sivilceleri tedavi eder ve yeni sivilcelere karşı koruma sağlar. 
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT