20 Ocak 2021, Çarşamba 21:44

Bepanthol Sivilce ve Sivilce İzi İçin Nasıl Kullanılır İyi Gelir mi

Bepanthol Sivilce ve Sivilce İzi İçin Nasıl Kullanılır İyi Gelir mi

Bepanthol krem sivilce ve akne gibi sorunların tedavisinde ve sivilce izlerinin yok edilmesinde kullanılabilir.Bepantholun sivilceler için özel üretilmiş bir kremi mevcut değildir.

Bepanthol krem sivilce ve sivilce izleri için yaygın olarak kullanılan bir üründür. İşte bu makalede Bepanthol krem kullanımı ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Kremin etken maddesi Dekspantenol yani diğer adıyla Provitamin B5 maddesidir. Bepanthol kremin faydaları ise cildi onarması, yenilemesi, yaraları tedavi etmesi şeklinde özetlenebilir. Düzenli kullanılırsa bu etkilerini gösterecek ve sivilcelerin oluşmasını da engelleyecektir.

Hasar gören cildi iyileştirmek hususunda çok başarılı bir krem olup;cildi yeniden yapılandırmaktadır. Sivilcelerden koruyan Bepanthol krem, pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenlerin tercihidir.

Bepanthol Sivilce ve Sivilce İzleri İçin Nasıl Kullanılır?

Sivilcenizin veya sivilce izlerinin olduğu bölgeye ince bir tabaka halinde sürün. Her gece yatmadan buna devam edin.

Sivilce İzleri İçin Bepanthol Krem İle Krem Yapımı

Malzemeler

 1. 1 madecassol krem
 2. 1 bepanthol
 3. E vitamini

Boş bir kabı iyice yıkayıp temizleyin. Daha sonra yarım tüp Madecassol kremi bu kaba aktarın. Ardından Bepanthol kremden de yarım tüp kadar ekleyin. Son olarak da 1 ampul E vitamini ilave edin.Haftada 2-3 kez cildinize sürün.

Bepanthol Sivilce Yapar mı?

Sivilcelerin oluşmasına kıl köklerindeki ve etrafındaki bakteriler yol açar. Fakat Bepanthol krem su bazlı olduğu için birçok nemlendirici kremin tam tersine; cildin yağ oranını değil su oranını artırarak nemlendirme sağlar. bepanthol bakım kremi sivilceye neden olmaz. Bilakis var olan sivilcelerin geçmesine yardım eder, başka sivilcelerin meydana gelmesini önler.

Bepantholun Cilde Diğer Faydaları Nelerdir?

 1. Bepanthol cilt kremi sivilcelerin yanı sıra farklı cilt problemlerinin iyileşmesine de katkıda bulunur.
 2. Az evvel ifade ettiğimiz gibi aksatılmadan kullanılırsa cildin sivilcelenmesini önler, mevcut sivilcelere iyi gelir ve sivilce izlerini giderir.
 3. Cilt, nemoranı azalınca kurumaya başlar. İşte bu krem; cilt kuruluğuna da birebirdir; cildin nem seviyesini dengelemektedir.
 4. Cildi yenileyen bepanthol, erken yaşlanmaya karşı koruyucudur. Kırışıklıkları hafifletir ve cildin pürüzsüzleşmesine destek olur.
 5. Sert ve kuru cildi yumuşatır.
 6. Cilt yanıklarının olduğu bölgelerde iyileştirici etki gösterir. Yanıkların hızlı bir şekilde geçmesine öncülük eder.
 7. El ve ayak, bacak çatlaklarına şifalıdır.
 8. Kızarıklığı giderir.
 9. Pul pul döküntülerden muzdaripseniz bu kremi kullanmak size oldukça iyi gelecektir.

Bepanthol kullanımı cilde bakım yapmanın en pratik yoludur. Kuruyan, yıpranan, soğuk nedeniyle çatlayan, güneş ışınlarından dolayı zarar gören ciltlerin imdadına yetişen bu krem pişik tedavisinde de faydalıdır. Cilt tipiniz ne olursa olsun bu kremi güvenle uygulamanız mümkündür. Cildi onarıcı, yenileyici ve besleyici Bepanthol krem cildinize eski sağlığını geri kazandıracaktır.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Çeşitleri Nelerdir?

Bu krem değişik formlarda satılmaktadır. Hepsinin kullanım alanları farklıdır. Örneğin Bepanthol Dudak Bakım Kremi adından da belli olduğu üzere dudaklarda oluşan çatlak, kızarıklık ve benzeri sorunlar için kullanılırken; Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem de pişik oluşumunun önüne geçmek amacıyla tercih edilir. Yine Bepanthol Vücut Losyonu, Bepanthol Onarıcı Bakım Kremi, Bepanthol Sensiderm Kaşıntı Giderici Krem, Bepanthol Sensidaily Vücut Kremi ve Bepanthol F Vücut Losyonu da bu kremin çeşitleri arasındadır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT