10 Temmuz 2020, Cuma 07:04

Beyazlar Hangi Programda Yıkanır Beyazlılar Kaç Derecede Yıkanır

Beyazlar Hangi Programda Yıkanır Beyazlılar Kaç Derecede Yıkanır

Beyazlar Hangi Programda Kaç Derecede Yıkanır 

Çamaşır yıkama konusunda en çok sorulanlardan birisi de, beyazlar kaç derecede yıkanır? sorusudur. İşte makalemizde, bu sorunun cevabına ve çamaşırlarımızı güvenle yıkamak için dikkat etmemiz gereken ipuçlarına yer verdik. Beyazların kaç derecede yıkanacağına geçmeden önce, beyaz çamaşırların öteki kıyafetlere oranla kirleri daha çok gösterdiğini ve bu nedenle beyazların yıkanmasında daha dikkatli olmamız gerektiğini hatırlatmakta fayda vardır. Örneğin beyaz bir pantolondaki veya gömlekteki gri lekeler, görsel açıdan iç açıcı olmayacaktır. Her evde bulunan çamaşır makineleri, beyaz giysilerimizi temizlemenin pratik bir çözümü olsa da birtakım ayrıntılara özen göstermediğimiz takdirde kıyafetlerimiz bir daha kullanılamayacak derecede deforme olabilir. Öyleyse, beyazları yıkarken nelere dikkat edilmelidir? Şimdi bu sorunun yanıtına birlikte bakalım.

Beyaz Çamaşırlar Kaç Derecede Yıkanır?

Beyazlar nasıl yıkanır? sorusunun cevabını vermeden evvel, beyazların kaç derecede yıkanacağından bahsetmemiz gerekir. Beyazların yıkanmasından önce, üstündeki etikette yazılı olan yıkama yönergelerine uyulmalıdır. Zîrâ bazı kumaşlar hassas yapıdadır ve renkleri aynı olsa bile, herhangi bir deformasyona maruz kalmamaları için farklı derecelerde yıkanmaları gerekmektedir. Yoksa çamaşırların bir daha giyilemeyecek bir duruma gelme riski vardır. Beyaz giysilerinizi kirlerden ve lekelerden tam olarak arındırmak ve beklediğiniz beyazlığı elde etmek istiyorsanız, makinenizi 60 dereceye ayarlamanız lazımdır. Beyaz çamaşırlarınızı güvenle yıkamanız için bilmeniz gereken her şey, aşağıda yer almaktadır.

Beyaz Çamaşırlar Nasıl Yıkanır?

Beyaz kıyafetler, asla renkli çamaşırlarla beraber makineye atılmamalıdır. Kimi zaman, yıkanması gereken kirli çamaşırlar fazla olmadığından, beyazları ve renklileri aynı anda yıkama hatasına düşülmektedir. Oysa bu gibi uygulamalar, renkli çamaşırların solmasına ve beyazların başka bir renge dönmesine yol açabilmektedir. Bu şekilde bir olumsuzluk yaşamak istemiyorsanız, beyaz çamaşırlarınızı ayrı yıkamaya özen göstermeniz gerekir.

Beyaz Kıyafetlerdeki Lekeler Nasıl Çıkarılır?

Beyaz çamaşırlarda leke meydana geldiğinde, vakit kaybetmeksizin bu problemin çözümü sağlanmalıdır. Yoksa leke iyice derinleşebilir ve temizlenmesi daha da zorlaşabilir. Gözünüz gibi baktığınız beyaz giysinize leke mi bulaştı? O halde hiç endişelenmeden derhal müdahale etmelisiniz. Bunun için öncelikle bir spatula kullanarak giysinizin üstündeki lekeyi kazımalısınız. Ancak bunu yaparken kumaşın zarar görmemesi için aşırı baskı uygulamayın. Yalnızca üzerindeki tabakanın giderilmesi kâfîdir. Ardından lekenin üstüne sıvı çamaşır deterjanı döküp soğuk suyun içinde 20 dakika beklemeye bırakın. Süre dolduğunda, giysinizi durulayıp önceden hangi programda yıkıyorsanız yine o programda makineye atın.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT