Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
14-10-2016 04:16 | Güncelleme : 12-09-2022 17:00

Biberiye Bitkisi Ve Biberiye Yağı Zayıflatır mı?

Google News

(Biberiye zayıflatır mı, biberiye çayı içersem zayıflarmıyım?) Sorusuna Dr. Ömer Coşkun şu cevabı veriyor: (Biberiye, zayıflamak için muhteşem faydalı bir bitkidir

Biberiye Bitkisi Ve Biberiye Yağı Zayıflatır mı?

(Biberiye zayıflatır mı, biberiye çayı içersem zayıflarmıyım?) Sorusuna Dr. Ömer Coşkun şu cevabı veriyor: (Biberiye, zayıflamak için muhteşem faydalı bir bitkidir, yağları yakar ve bağırsakları çalıştırır, hızlı kilo vermeye yardımcı olur.) Dr. Coşkun ayrıca, biberiye yapraklarındaki bitkisel yağ asitlerinin, yağ yakıcı, metabolizma hızlandırıcı ve karaciğerdeki insülin metabolizmasını düzenleyerek kandaki yağın vücuttan atılmasını sağlayıcı etkisi olduğuna da dikkat çekiyor.

Dr. Coşkun sözlerine şöyle devam ediyor: (Sabah akşam günde iki fincan biberiye çayı içilmesi, metabolizmanın çalışmasını %3 hızlandırır. Bölgesel zayıflamaya yardımcı olur ve günde fazladan 100 kalori yakılmasını sağlar.)

Biberiyeyi kilo vermek amacıyla kullanmak için biberiye çayı içebilir yahut aşağıda bildirdiğimiz gibi biberiye yağını kullanabilirsiniz.

Biberiye çayının zayıflamaya faydaları

  1. Yağ yakıcıdır.
  2.  Metabolizmayı hızlandırır.
  3.  Karaciğerdeki insülini düzenler, kandaki yağın atılmasını sağlar.
  4.  Bölgesel zayıflamaya yardımcı olur.
  5.  Günde 2 fincan biberiye çayı içmek metabolizma hızını %3 oranında artırır.
  6.  Günde 100 kalori fazladan harcanmasını sağlar.
  7.  İdrar söktürücü ve terletici özellikleri sayesinde hızlı yağ yakımını sağlar.

Biberiye Bitkisi Ve Biberiye Yağı Zayıflatır mı?

Biberiye çayı nasıl yapılır?

Biberiye çayı hoş ve narin bir aromaya sahiptir, ancak tüm özelliklerinden faydalanacak şekilde çayın hazırlanması gerekir. 1 bardak su için 1 çorba kaşığı biberiye yaprağı kullanın. Kaynamış su kullanırsanız birçok aktif bileşene zarar verirsiniz. Suyu kaynatın ve 3-4 dk soğumasını bekleyin. Daha sonra biberiye yapraklarını üzerine dökün. Beş dakika sonrasında ise içebilirsiniz.

 Bu çay ile ayrıca A vitamini, tiamin (B1 vitamini), riboflavin (B2 vitamini), niasin (B3 vitamini), B6 ​​vitamini, B12 vitamini, C,D,E,K vitaminlerini de almış olacaksınız. Tatlandırmak için çok az bal ya da limon kullanabilirsiniz.

Biberiye Bitkisi Ve Biberiye Yağı Zayıflatır mı?

Biberiye çayı zayıflamaya nasıl etki eder?

Biberiye çayı mükemmel bir detoks kaynağıdır. Vücudunuzda biriken toksinler, yağ ve diğer zararlı maddeler, sağlığınız için iyi değildir. Bunlar karaciğer aktivitesini yavaşlatır ve kilo vermenizi engeller. Düzenli olarak 7 gün içilen biberiye çayı, bu bileşenleri ortadan kaldırır ve metabolizmayı hızlandırır.

Biberiye çayı, sindirimi geliştirir ve besinlerin hızlı parçalanmasını sağlar. Böylece şişkinlik ve sindirim sorunlarını önler. Ana yemeklerden önce tüketilen biberiye çayı size tokluk hissi verir ve vücuttaki yağların hızlı emilimini engeller.

Biberiye yağı zayıflamak için nasıl kullanılır?

İncelmek istediğiniz yere organik biberiye yağını 10-15 dk boyunca masaj yaparak sürün. Buna günde 1 kez devam edin. Ayrıca biberiye yağını sürdüğünüz bölgeyi streç film ile sararak spor veya yürüyüş de yapabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada 2-3 kere yapmanız, cildinizin nefes alması bakımından idealdir.

Siyah Çay Zayıflatırmı, Kilo Aldırırmı, 1 Bardak Çay Kaç Kalori? Tıklayınız

Sinameki Çayı Zayıflatırmı, Kilo Verdirir mi? Tıklayınız

Karanfil Zayıflatırmı, Karanfil Çayı İçersem Kilo Verir miyim? Tıklayınız

Haşlanmış Patates Diyeti İle 3 Günde 5 Kilo Şok Diyet Listesi Tıklayınız

2 Günde 2 Kilo Verdiren Diyet İle Şok Zayıflama Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.