21 Haziran 2021, Pazartesi 13:01

Bioxsin Saç Serumu Nedir İşe Yarıyor mu Faydaları Nelerdir

Bioxsin Saç Serumu Nedir İşe Yarıyor mu Faydaları Nelerdir

Bioxcin Serum Nedir, Kullanımı Nasıldır?

Bioxcin serum, A, B1, B2, B5, B9, B6 vitaminleri, bakır, çinko, demir, kalsiyum, magnezyum, potasyum mineralleri, omega 6 ve omega 9 Flavonoidler, betasitosterol, bal ve biotin içeren saç besleyici saçlarda dökülmeyi durdurup yeni saç çıkarmaya yardımcı bir saç bakım ürünüdür.

Bioxcin Serum Nasıl Kullanılır?

Saçlarınızı yıkayın ve ürünü saçlarınız nemliyken kullanın. Bu serumu önce dökülmenin en fazla olduğu bölgeye, ardından bütün saç derinize yaklaşık 1 dk boyunca dairesel hareketlerle hafif masaj yaparak uygulayın ve güzelce yedirin. İşlemin ardından saçlarınızı durulamayın. Bir ampul 2 gün kullanılabilir. Bilhassa akşamları uygulamanız önerilir.

Bioxcin Serum Kullanımı İle İlgili Öneriler

Saçlı deri bölgesinde, saç dökülmesinin olduğu kısımlara ve çevresine uygulanmalı, tüm saça iyice dağıtılmalıdır. Bioxsin serumun her gece yaklaşık 15-20 damla kullanılması gerekir. Sabah ve akşam günde 2 defa uygulamak daha etkili olmasına yardım edecektir. Ancak her gün 2 defa kullanmak şart değildir, 1 defa kullanılması da yeterlidir. Uygulama sırasında dairesel hareketlerle en az 1 dakika boyunca nazikçe masaj yapılmalı ve saç derisine nüfuz ettirilmelidir. Suyla durulanmamalıdır. Bioxcin Forte Serum gündüz veya gece uygulanabilir. Saçlarda en az 8 saat bekletilmesi gerekir. Bioxcin Forte Şampuanla beraber düzenli olarak kullanılırsa maximum fayda sağlayacaktır. Serumu kullandıktan sonra fön makinesiyle kurutmanız önerilir. Böylelikle saçlarınız daha fazla hacim kazanacaktır.

Bioxcin Serumun Saça Faydaları Nelerdir?

Bioxcin Forte Serum, saç dökülmesinin yoğun olduğu bölgelere etki ederek dökülmeyi durdurur. Saç diplerini güçlendirir, saçların sağlıklı uzamasına destek olur. Canlı fakat zayıf olan saç foliküllerini besler, saçlara canlılık verir, saç tellerinin kalınlığını, direncini ve hacmini artırır.

 1. Saç köklerine saçın ihtiyaç duyduğu besin maddelerini sunar. Böylelikle saçların daha gür ve yoğun görünmesini sağlar.
 2. Yıpranmış saçlara iyi gelir, içerdiği bazik amino asitler ile saçların gücüne güç katar ve parlaklık verir.
 3. Saç tellerini onarır ve saçların dayanıklılığını artırır. Böylece saçlar, saç derisine daha iyi tutunur.
 4. Saç foliküllerinin yaşlanmasına engel olur.
 5. Saçlar için bir besin takviyesi niteliğindedir. Saçların uzamasına yardımcı olur.
 6. Saç hücrelerinde protein sentezini tetikler. Bu özelliğiyle saçları daha sağlıklı ve bakımlı bir görünüme kavuşturur.
 7. Saç hücre metobolizmasının etkinliğini artırarak saçları korur.
 8. İçerisinde bulunan A, B1, B2, B5, B9 vitaminleriyle saçların güçlenmesini ve uzamasını teşvik eder. Öte yandan formülünde yer alan çinko, bakır, kalsiyum ve demir mineralleri ile saçları yeniden yapılandırır.

Bioxcin Serum Kullananların Yorumları Nasıldır?

 1. 3 aydan bu yana kullanıyorum, oldukça faydalı. Gayet memnunum, yeniden sipariş vereceğim. Saç dökülmemi adeta sıfıra indirdi diyebilirim. Saçlarıma güç veriyor.
 2. Bioxcin şampuanın içine bu serumu ekliyorum ve o şekilde kullanıyorum. Dökülmemin yok denecek kadar azaldığını söyleyebilirim. Bence siz de mutlaka denemelisiniz.
 3. Arkadaşlar bu ürünü kullanmaya başladım ve 3 gün sonra aşırı derecede kızarıklık ve kaşıntı yaptı. %100 doğal olduğu ifade ediliyor ama eğer alerjiniz varsa kullanırken dikkatli olmalısınız. Bende alerjik reaksiyona yol açtı, hem de öyle böyle değil. Tabii ki dayanamadım ve 3. günde bıraktım.
 4. Şampuanıyla beraber tam bir sene kullandım. Zerre kadar etki etmedi. Saç dökülmem hiç azalmadı. Benim saç yapımla da ilgili olabilir.
 5. 18 yıldır ara ara tüm Bioxcin ürünlerini kullanmış biri olarak kesinlikle saç çıkarmadığını ifade etmeliyim. Keşke öyle olsaydı ama maalesef değil. Saçları kalınlaştırdığı,, deriye daha kuvvetli tutunmasını sağladığı ve saç dökülmesini azalttığı bir gerçek. Ama yeni saç çıkardığını söyleyemem.
 6. Hemen hemen 1 buçuk aydır bu ürünü kullanıyorum. Günde 15 damla kullanıyorum. Saçlarıma hacim kazandırdı ve bu, dışarıdan çok net belli oluyor. Ön tarafta da 8-10 tane saç çıkmasını sağladı. Kesinlikle işe yarıyor. Saç dökülmeniz başladıysa direkt bu ürünü kullanın. "Fazla dökülmüyor, kullanmama gerek yok." diye düşünmeyin. Etkisi gerçekten çok güçlü, saç dökülmemi belirgin şekilde azalttı. Neredeyse tamamen normale döndü. Şiddetle öneriyorum.

Bioxsin Saç Serumunun İçeriğinin Saça Faydaları Nelerdir?

 1. Vitaminler A, B1,B2,B5, B9: Saçları güçlendirir, uzamasını destekler, saçları canlandırır ve parlatır.
 2. Vitamin B6; Saçların ve saç derisinin sağlığı için gereken önemli bir vitamindir. Çinko ve mineral emilimini artırarak saç derisinin sağlığını muhafaza eder.
 3. Mineraller (Bakır, çinko, demir, kalsiyum); Saç köklerinin besin ihtiyacını giderir ve saç tellerinin kalınlaşmasında büyük rol oynar.
 4. Magnezyum, potasyum: Saç dökülmesinin tedavisinde faydalıdır.
 5. Doymamış Yağ Asitleri (Omega-6 ve Omega-9); Güçlü içeriğiyle aşırı saç dökülmelerinin durdurulmasında etkili olur.
 6. Flavonoidler (Kemferol, Apigenin, Mirisetin): Kılcal damarları genişletir ve kan akışını hızlandırır. Saçları besleyerek yeni saç oluşumuna katkıda bulunur.
 7. Betasitosterol: Saç derisindeki sebum oranını dengeler ve yağlanmayı kontrol altına alır.
 8. Bal: Antifungal etkisi vardır. Bu sayede kepeğe karşı fayda sağlamaktadır.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT