Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
14-11-2022 23:03 | Güncelleme : 26-11-2022 13:27

Bir kaşığı bin bir derde deva! Üç malzemeli güçlü karışım: Ballı, sarımsaklı, limonlu karışımın 9 faydası

Google News

Koronavirüs etkisi zayıfladı derken, havaların soğumasıyla birlikte grip, nezle, soğuk algınlığı gibi mevsimsel hastalıklarda ciddi artış yaşanmaya başladı. Gribal enfeksiyonu ilaç kullanmadan atlatmak isteyenler için Dr. Aidin Salih’in tavsiye ettiği üç malzemeli güçlü karışımı derledik. İşte, antiseptik özelliği sayesinde vücudu zımba gibi yapan ballı, sarımsaklı ve limonlu karışımı tarifi!

Ballı, sarımsaklı, limon karışımı vücuttaki ödemi engelleyerek, kas rahatsızlıklarına karşı doğal bir ağrı kesici görevi görür.
Ballı, sarımsaklı, limon karışımı vücuttaki ödemi engelleyerek, kas rahatsızlıklarına karşı doğal bir ağrı kesici görevi görür.

Herhangi bir hastalıktan bahsedildiğinde öncelikle bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerektiğini çoğumuz duymuşuzdur. Bağışıklık ne kadar güçlenirse, hastalıklara yakalanma ihtimali o kadar düşer ve hastalığa yakalandıktan sonra iyileşme süreci de o kadar hızlanır. Dr. Aidin Salih’in tavsiye ettiği ballı, limonlu, sarımsaklı karışım vücudu resmen yeniliyor, kalp-beyin damarlarını temizliyor ve bağışıklığı güçlendiriyor. Evde hazırlayabileceğiniz ve uzun süre kullanabileceğiniz tarifin detayları haberimizde…

BALLI, SARIMSAKLI, LİMONLU KARIŞIM NASIL YAPILIR?

Gerekli malzemeler:

 • 10 adet limonun suyu
 • 10 baş sarımsak
 • 1 kilo bal

Hazırlanışı şöyle:

10 tane limonun suyu, tahta havanda dövülmüş 10 baş sarımsak ve 1 kilo balı karıştırın ve cam kavanoza aktarın. Kavanozun ağzını 3 kat pamuklu bezle kapatın. Karanlık ve serin bir yerde 7 gün bekletin. Yedi gün sonra kavanozun kapağını kapatın ve karışımı buzdolabına muhafaza edin.

Ballı, sarımsaklı, limonlu karışımın tadı durdukça daha da oturur. Buzdolabında uzun süre saklayabilirsiniz. Ne kadar uzun kalırsa o kadar kuvvetlenecektir.

NASIL KULLANILIR?

Hazırlanan ballı sarımsaklı karışımı, günde bir defa olmak üzere 4 çay kaşığı yutun. Her defasında ağzınıza 1 çay kaşığından fazla olmayan bir miktar alın. Bu miktarı çabuk yutmadan, ağızda dağılmasını sağlayacak şekilde dolandırarak eritin. İlacın bu şekilde tüketilmesi önemlidir. Çünkü ilacı midenin değil, ağızdaki kılcal damarların emmesi gerekir. Her gün belli bir saatte aç karnına bu karışımı bitene kadar tüketin.

Bir kaşığı bin bir derde deva! Üç malzemeli güçlü karışım: Ballı, sarımsaklı, limonlu karışımın 9 faydası

BALLI, SARIMSAKLI, LİMONLU KARIŞIMININ FAYDALARI

 • Mide ve 12 parmak bağırsağı ülserine, midedeki H. Pylori enfeksiyonuna son verir.
 • Kalp ve beyin damarlarını temizleyerek açar.
 • Sarımsak ve bal, çok güçlü iki gıda. En güçlü iki antiseptik gıda olan bal ve sarımsak, vücudu resmen yenilemeye yarıyor. İki besinin de en büyük özelliklerinden birisi kanın pıhtılaşmasını önlemek.
 • Tromboz ve varislerin oluşumunu engelleyerek, içerdikleri sülfür maddesi sayesinde vücudumuzdaki kan akışını dengeler.
 • Yüksek tansiyon ve bununla ilgili kalp hastalıklarının riskini azaltır.
 • Alisin maddesi bakımından oldukça zengin olan çiğ sarımsak, damarlarda biriken kötü kolestrolü temizler. Böylelikle kan dolaşımını desteklemiş olur.
 • Sarımsaklı ballı karışım ile birlikte ödemi engelleyerek, kas rahatsızlıklarına karşı doğal bir ağrı kesici tüketmiş oluruz.
 • Bu karışım, enfeksiyon virüsü sonrasında beliren boğaz iltihaplanmasını önler.
 • Ayrıca sürekli olarak öksürenlere tavsiye edilir.

Bu kür senede bir defa olmak üzere sağlıklı olanların hastalanmaması, hasta olanların ise iyileşmesi için kullanılır.

Kaynak : Mavi Kadın
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.