21 Haziran 2021, Pazartesi 12:10

Bıttım Sabunu Yüzüne Kullananlar Egzama, Sivilce Saç İçin Kullananlar Yorumları

Bıttım Sabunu Yüzüne Kullananlar Egzama, Sivilce Saç İçin Kullananlar Yorumları

Bıttım sabunu, yabani fıstık olan bıttım yağı ile Menengiç yağı içine katılarak yapılan bir sabun türüdür. Bıttım sabunu hem cilt hem de saç için çok faydalı olduğundan pekçok kişi tarafından düzenli olarak kullanılmaktadır. Bıttım sabununu cildiniz, saçlarınız ve yüzünüz için güvenle kullanabilirsiniz.

Bıttım Sabunu Kullanıcı Yorumları

 1. Eşim çalışmak için Siirt'e gitmişti. Bıttım sabunundan deneme amaçlı kullanmam için bir kalıp almış, 1 aydan beri kullanmaya devam ediyorum. Gerçekten saçlardaki dökülmeye iyi geliyor. Benim saçlarım cansız, ince telli ve yağlı bir yapıda. Sizinkiler de böyleyse mutlaka kullanmalısınız, saçlara yoğun hacim kazandırıyor. Ben bu sabunla banyo yaptıktan sonra saçıma krem sürüyorum, ardından tarıyor ve duruluyorum. Onun için tararken zorluk çekmedim.
 2. Saçlarımı sadece 2 defa bıttım sabunuyla yıkadığım halde etkisini şimdiden görmeye başladım. Saçlarım ışıltılı bir görünüme kavuştu ve artık eskisi gibi yağlanmıyor.
 3. Bıttım sabunu kullanmaya başlayalı takriben 12-13 yıl oluyor. Saçlarımı hep bununla yıkarım, çok güzel bir ürün ve harika bir kokusu var.
 4. 20 günden bu yana bıttım sabunu kullanıyorum. Saç egzamanız varsa bu ürün tam size göre! Güçlü bir etkiye sahip. Bakmayın sert olduğuna, tek kelimeyle süper! Hele saç yağlanmasına son derece fayda sağlıyor. Aksatmadan kullanmaya devam edin, ne kadar yararlı olduğunu gözlemleyeceksiniz.
 5. Egzamaya benzer yaralarım vardı. Bıttım sabununu onun için almıştım. Hakikaten oldukça faydalı. Mantar ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarına birebir.
 6. Yüzümü yıkarken bıttım sabunu kullanıyorum. Fakat gerçek bıttım sabunu olması önemli. Muhteşem bir şey!
 7. Bıttım sabununun saça faydaları olduğunu duydum. Bir de internetteki yorumlarda özellikle sivilceleri yok ettiğini yazmışlardı. Ben de bunlara güvenerek aktardan satın aldım. Birkaç saat önce yüzüme sürdüm, cildimde aşırı gerilme yaptı. Yüzüm soyulmaya başladı. Yani hayal kırıklığına uğradım.
 8. 2 hafta önce bir aktara gidip markasız bıttım sabunu aldım. O günden itibaren kullanmaktayım. İnce telli, sönük ve yağlı saçlarım var. Üstelik çok fazla dökülüyor. (Daha doğrusu eskiden öyleydi.) Sabundan mı kaynaklı emin değilim fakat artık oluk oluk dökülmüyor. Saçlarım daha dolgun görünüyor. Fakat şunu söylemeliyim ki, bu sabunu kullanmak biraz sabır gerektirir. Başlangıçta saçınızın keçe gibi olduğunu ve sertleştiğini hissedebilirsiniz. Ama endişelenmeyin, saçınız bir süre sonra normale dönecektir. Bıttım sabunu saçlarınızı yumuşatacak ve güçlendirecektir.
 9. Siirt'ten getirdiğim bıttım sabununu üç haftadır kullanıyorum. Saçlarımı yıkarken yalnızca bunu sürüyorum. Dökülme konusunda pek bir değişiklik olmadı. Ancak her geçen gün azaldığını söyleyebilirim. Kepeğe mükemmel bir çözüm. Saçlarım kendine geldi. Saçlarımın boylarına güzel etki ediyor da uç kısımlarında yapış yapış bir his bırakıyor. Galiba sabundaki yağlar nedeniyle böyle oluyor.
 10. Arkadaşım Mardin'e gitmişti; dönerken bıttım sabunu almış, bana da hediye etti. Çoğu zaman saçlarda kullanımı tavsiye ediliyor. Ancak ben 'belki sivilcelerime de faydası olur' diye düşünerek yüzüm için kullandım. Cildimi temizledi, canlandırdı, kızarıklıkları hafifletti. Sağlıklı beslenmediğim halde, aknelerimde bile azalma oldu.
 11. Egzamadan ve saç dökülmesinden muzdariptim. Bunun için bıttım sabununu denemek istedim. Ama iyice kötüleştirdi, hiç beğenmedim.
 12. Bıttım sabunu ortalama 1-1 buçuk aydır yüzüm için kullandığım bir ürün. Cildimde kızarıklık, sivilce, leke ne varsa geçmeye başladı. Üstelik cildim artık fazla yağlanmıyor. Ne var ki ciltte gözenekler meydana getiriyor. Memnun değilim.
 13. Arkadaşlar elimde egzama oluştu, belirgin şekilde kızarıklık var. 3 gün evvel bıttım sabunu kullanmaya başlamış olsam da şu ana kadar bir faydasını göremedim.
 14. Vücudumu yıkarken bıttım sabunundan başkasını kullanmıyorum. Ama yüzüme sürsem bir şey olur mu? diye korkuyorum. Saçlarıma bir kez uyguladım ve karşılaştığım manzara korkunçtu. Kurutmaya çalışırken saçım yapış yapış oldu ve ikinci defa yıkamak durumunda kaldım. Saçlarımı öyle bir sertleştirdi ki… Vücudum için kullanırken hiçbir sorun yaşamadım, bilakis çok güzel etki ediyor. Sırtımdaki sivilceleri ortadan kaldırdı.
 15. 2 senedir aksatmadan kullandığım bir ürün. Ancak nedense son üç aydır faydasını göremiyorum. Saçlarımı mahvetti. Kazık gibi oldular, tarayamıyorum bile düşünün. Saçlarım hep birbirine girdi, nasıl açacağımı bilmiyorum.
 16. Bıttım sabunu aldım ve 2 aylık kullanım sonucu saç dökülmemin azaldığını ifade edebilirim. Fakat saçımda aşırı kuruluk meydana getirdi ve bu yüzden inanılmaz kepeklendi. Kullandığıma pişmanım.
 17. 1 kalıp bıttım sabunu aldım ve banyo yaparken vücudumu bununla ovaladım. İsilik tarzında lekelerim ve sivilcelerim mevcuttu, onları iyileştirdi. Cildimi pürüzsüz bir duruma getirdi. Gönül rahatlığıyla kullanılabilir.
 18. Bir gün farklı bir sebepten dolayı aktara gitmiştim, aktar bana laf arasında bunu tavsiye etti. Başlarda gayet memnun kalmıştım. Fakat 3. ve 4. yıkamanın ardından saçlarımda acayip sertlik oluşmaya başladı. Zaten kuru saçlara sahibim, bu sabunndan dolayı keçe gibi olup çıktı. Bir daha kullanır mıyım? Asla!
 19. Bıttım sabununu bir aydır kullanmayı sürdürüyorum. Aslen Siirt'te üretiliyormuş, sonradan öğrendim. Kepeğin sonunu getiren, saç dökülmesini fark edilir biçimde azaltan bu sabundan memnun kalmamak mümkün değil. Ama saçları hafif sertleştirdiğini ve kötü koktuğunu da söylemeden geçemeyeceğim.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT