Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2023-06-01 14:45:00 | Son Güncelleme : 2023-09-17 19:03:23

Böbrek taşına iyi geliyormuş... Muşmula çekirdeği ile böbrek taşından kurtaran yöntem

Google News

Böbrek taşı her 10 kişiden 1 kişide görülen, genellikle 30-60 yaş arasını etkileyen bir sağlık sorunu. Tek bir böbrekte meydana gelebileceği gibi böbreklerin her ikisinde de ortaya çıkabiliyor. Böbrek taşından kurtulmak için yegane çözüm ameliyat değil! İşte muşmula çekirdeği ile böbrek taşından kurtulmanın doğal formülü:

Muşmula çekirdeği, zeytinyağı ve limon suyu karışımı böbrek taşını yok etmeye yardımcı olacaktır.
Muşmula çekirdeği, zeytinyağı ve limon suyu karışımı böbrek taşını yok etmeye yardımcı olacaktır.

Böbrek taşı yaygın görülen bir sağlık problemi. Kesin nedeni bilinmemekle birlikte az su içme alışkanlığının, kullanılan ilaçların yan etkisinin, süt gibi kalsiyum içeren besinlerin sık tüketilmesinin böbrek taşına yol açabileceği düşünülüyor. Hatta genetik yatkınlık da böbrek taşı oluşumunda bir etken. Yani aile bireylerinizde ve üst kuşaklarınızda böbrek taşı varsa bu sorun sizde de görülebiliyor. Doç. Dr. Serdar Aykan, serdaraykan web sitesinde böbrek taşının tedavisinde ilaç kullanımı, böbrek taşı ameliyatı ve ESWL taş kırma gibi yöntemlerin kullanılabileceğini söylüyor. Böbrek taşından kurtulmak için kullanabileceğiniz doğal yöntemler ise şunlardır:

MUŞMULA ÇEKİRDEĞİ İLE BÖBREK TAŞINDAN KESİN KURTULMA YÖNTEMİ

Muşmula çekirdeği böbrek taşından kurtulmanın etkili yöntemlerinden. Journal Storage'da yer alan makalede muşmulanın en meşhur faydalarından birinin böbrek ve mesane taşlarını tedavi etmesi olduğu yazıyor. 

Muşmula çekirdeği ile böbrek taşından kurtulmak için; muşmula meyvesinin çekirdeklerini çıkartın, muşmulanın çekirdeklerini kırıp, ezip sıcak suda kaynatın.

Çekirdekler ile birlikte kaynatılan suyu ocaktan alıp soğumaya bırakın. Bu suya 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 adet limonun suyu ekleyip karıştırın. Bu karışımı aç yahut tok fark etmeyecek şekilde her sabah-akşam düzenli olarak içmeye devam edin. Bu yöntem sayesinde böbrek taşından ağrısız sancısız bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Böbrek taşına iyi geliyormuş... Muşmula çekirdeği ile böbrek taşından kurtaran yöntem

KARNABAHAR İLE BÖBREK TAŞI DÜŞÜRME YÖNTEMİ

Her sabah bir tutam karnabaharı suda kaynatıp aç karnına bu suyunu için, karnabaharlara da tuz serpip bunları yiyin.21 gün yapın bırakın. 2. Günden itibaren taş düşmeye başlayacaktır.

LİMON İLE BÖBREK TAŞINA ÇÖZÜM

Bir tane limonu küçük küçük doğrayın. Bir kilo suya bu limonları atıp kaynatın. Bir bardak kalana kadar kaynatmaya devam edin. Süzüp ayazda bırakın, sabah aç karnına için. Bir hafta bunu uygulamaya devam edin. Böbrek taşından eser kalmayacaktır.

Böbrek taşına iyi geliyormuş... Muşmula çekirdeği ile böbrek taşından kurtaran yöntem

ZEYTİNYAĞI İLE BÖBREK TAŞINI YOK EDEN FORMÜL

Üç yemek kaşığı zeytinyağına 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu ekleyin sabah öğle akşam aç karnına bunu için, iki hafta içtikten sonra ara verin. Bu yönteme böbrek taşından kurtulana kadar devam edin.

YUMURTA KABUĞU İLE BÖBREK TAŞINI DÜŞÜREN YÖNTEM

Malzemeler

6 adet yumurta kabuğu

1 kilo limon

Yapılışı

1 kilo limonu ortadan kesip tencereye atın, içerisine 6 adet yumurta kabuğunu ekleyin. Üzerine 1,5 kilo su katıp 2 saat boyunca kaynatıp süzün.

Soğuyunca günde yarım bardak sabah, yarım bardak akşam olmak üzere günde 2 kez içmeye devam edin.

Kaynak : serdaraykan.com, Journal Storage
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.