Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2017-12-23 22:49:20 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:46

Böbrek Taşına Ne İyi Gelir Böbrek Taşını Eriten Şifalı Bitkiler Gilaburu

Google News

Böbrek kanalları içerisinde meydana gelen mineral içerikli sert kitlelere böbrek taşı denir. Bu makalemizde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ve diğer uzmanlar

Böbrek Taşına Ne İyi Gelir Böbrek Taşını Eriten Şifalı Bitkiler Gilaburu

Böbrek kanalları içerisinde meydana gelen mineral içerikli sert kitlelere böbrek taşı denir. Bu makalemizde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ve diğer uzmanlar tarafından tarifi verilen böbrek taşını düşüren yöntemlere yer verdik. Böbrek taşı için limon ve zeytinyağı, avokado, gilaburu, kaya levreği taşı , böbrek taşını düşüren etkili tariflerdir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'ndan Böbrek Taşını Düşüren Kür Tarifi

1 su bardağı klorsuz suyu kaynatın (klorsuz su yerine marketten satın alacağınız pet şişe suyu da kullanabilirsiniz), kaynamakta olan bu suya bir tatlı kaşığı (2-3 gr) kurutulmuş avokado yaprağı ilave edilir. Kısık ateşte sekiz dakika kaynatılır (demlenir). Demleme süresi tamamlandıktan sonra sıcakken süzülür. Ilıyınca akşam yemeğinden iki saat sonra içilir. Her beş gün kullanımdan sonra üç gün ara verilir. Damak tadına uygun hiçbir şey ilave edilmemelidir. Bu kürü 20 günden fazla uygulamayınız. Tekrar uygulamak için en az 20 gün ara verilmelidir.

Böbrek Taşını Kesin Eriten Düşüren Kür Tarifi

4 yada 5 adet turunç bütün olarak yıkanır ve 4'e bölünür bir tencereye konur. Üzerine 1 veya 2 demet maydanoz yıkanıp kapatılır üzerini örtecek kadar su eklenip sarı su çıkana kadar kaynatılır. Soğuyunca şişelenir ve buzdolabına konur. Sabahları aç karına 1 fincan içilir. Taş kum her ne varsa eritir.

Prof. Dr. Feridun Kunak’dan Böbrek Taşını Düşüren, Parçalayan Kür Tarifi

Malzemeler

  1. Yarım çay bardağı limon suyu
  2. Yarım çay bardağı zeytinyağ
  3. 1 adet kaya levreği taşı

Yapılışı: Kaya levreği taşını havanda ezip toz haline getirin. Yarım çay bardağı limon suyunun içine toz haline getirdiğiniz kaya levreği taşını atın. 1 gece bekletin, ertesi sabah yarım çay bardağı zeytinyağı ile karıştırıp aç karına bu karışımı için.

Prof. Dr. Ahmet Aksoy'dan Böbrek Taşını Düşüren Gilaburu Meyvesi Kürü

Kayseri ve çevresinde sıklıkla yetişen ve üzüm meyvesini andıran, 30-40 meyve tanesi bir salkım oluşturan gilaburu, böbrek taşına doğal çözümdür. Su içerisinden alınan Gilaburu bir süzgeç veya kevgir üzerinde ezilir. Meyvenin çıkan suyuna kendisi kadar normal içme suyu ilave edilir ve bu karışım sıkıldığından itibaren 24 saat içinde hasta tarafından içilir. Tadı hafif ekşi olan Gilaburunun mümkün olduğu kadar bu haliyle içilmesi tavsiye edilir. Buna rağmen hasta içmekte güçlük çekiyor ise mümkün olduğu kadar az olmak kaydı ile karışım şeker ile tatlandırılabilir.) Gilaburu 1 hafta içerisinde 6 - 8 mm böbrek taşını eritebilmektedir. Taş 8 mm’ den büyük ise her 8 mm için bir kür düşünülmelidir. Gilaburu ayrıca böbrek tembelliğine ve bazı cins böbrek kistlerine de iyi gelmektedir. Günde en az 1 kg. Gilaburu ezilerek suyu yukarıda anlatıldığı şekliyle hazırlanıp kullanılmalıdır. Bekleyen meyve mutlaka su içinde ve serin yerde muhafaza edilmelidir. Kevgirde ezilerek elde edilen Gilaburu öz suyuna mutlaka 1/1 ölçüde su katılmalıdır

Bitki Uzmanı Suna Dumankaya’dan Böbrek Taşını Düşüren, Parçalayan Kür 1. Tarif

Malzemeler

  1. 2 kg portakal
  2. 4 litre su.

Hazırlanışı: Portakalları iyice yıkadıktan sonra küp küp doğrayın ve 4 litre su ile 1 litre su kalana kadar kaynattıktan sonra blenderdan geçirin.Cam kavanoza koyarak buzdolabında saklayabilirsiniz. Sabahları isterseniz sade ya da isterseniz bal ile tatlandırarak bir kahve fincanı yiyebilirsiniz.

Suna Dumankaya,ayrıca kavun çekirdeklerinin kaynatılıp suyunun içilmesinin de böbreklerdeki taş ve kumu düşürmekte etkili olabileceğini belirtiyor.

Bitki Uzmanı Suna Dumankaya’dan Böbrek Taşını Düşüren, Parçalayan Kür 2. Tarif

Malzemeler

  1. 5 gr. Mısır Püskülü
  2. 5 gr. Maydanoz
  3. 5 gr. Kayın ağacı Yaprağı
  4. 5 gr. Yaban Mersini
  5. 5 gr. Rezene

Hazırlanışı: Tüm malzemeler çay gibi hazırlanıp,demlendikten sonra içilmesi öneriliyo

Prof. Dr. Ahmet Maranki'den Böbrek Taşı Düşürme Kürleri

Kırmızı turp kürü:

Kırmızı turp sıkılır. Sıkılan turp suyundan 1 fincan su içine konulup sabahları aç karnına alınır. bu karışım yeniden taş meydana gelmesinide önler.

Pırasa kürü tarifi:

Pırasanın beyaz kısmı salata halinde yenir yada suyu çıkarılıp günde 3 fincan tüketilir.

Maydanoz Kürü:

1 bardak kaynar suya 4-10 gram maydanoz tohumu konulup 10 dakika bekletilir. Günde 2-3 bardak içilir.

Böbrek Ağrısına Sancısına Ne İyi Gelir Nasıl Geçer?Evde Şifalı Bitkiler Tıklayınız

Böbrek Yetmezliği Belirtileri Nedenleri Tedavisi Ne İyi Gelir?Bitkiler Tıklayınız

Böbreklerimizin Sağlığı İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?Doktor Tavsiyeleri Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.