10 Ağustos 2022, Çarşamba 02:06

Boyalı saçlara bakım yapan saç rengini koruyan en iyi 8 şampuan

Boyalı saçlara bakım yapan saç rengini koruyan en iyi 8 şampuan

Günümüzde birçok kişi kendi doğal saç rengini değil de istedikleri saç rengini kullanmak istemektedir. Bunun için ise saç boyaları kullanılmaktadır. Saç boyama kişiyi her ne kadar hayalindeki saçlara kavuştursa da saça oldukça zarar veren bir işlem

Günümüzde birçok kişi kendi doğal saç rengini değil de istedikleri saç rengini kullanmak istemektedir. Bunun için ise saç boyaları kullanılmaktadır. Saç boyama kişiyi her ne kadar hayalindeki saçlara kavuştursa da saça oldukça zarar veren bir işlemidir. Saç tellerini kaplayan zara zarar veren boya çok yapıldığında saçın doğal beslenme sürecini bozar ve saçta kopma, dökülme ve matlaşmaya sebep olur. Dolayısıyla boyalı saçlar için kullanılması gereken ürünler farklıdır. Boyalı saçları olan kişiler hem saçtaki boyanın korumasını hem de saçın bakım görmesini sağlayan ürünler kullanmalıdır. Makalemizde boyalı saçlar için özel olarak üretilen renk koruyucu şampuanlara yer verdik.

Saçlara en çok zarar veren işlemler başında boya uygulaması gelmektedir. Yoğun kimyasal kullanılarak rengi değiştirilen saçlar zaman içerisinde gücünü kaybeder. Ek olarak saça perma yaptırma, meç attırma veya fön gibi işlemler de saçların hasar görmesine yol açmaktadır. İşte saçlarda bu işlemlerin verdiği hasarı en aza indirmek için boyalı ve işlem görmüş saçlara özel olarak üretilen şampuanlar kullanılmalıdır. Boyalı ve işlem görmüş saçlar için uygun olan ve en çok sevilen şampuanları aşağıda sıraladık.

Kerastase Discipline Boyali Saçlar İçin Sülfatsiz Şampuan 250ml

Kerastase Discipline markasının çıkarmış olduğu bu şampuan boyalı veya işlem görmüş saçlar için birebir bir üründür. Saçların yumuşamasını sağlar ve kolay taranmaya yardımcı olur. İçeriğindeki Morpho-Keratin kompleks formülü sayesinde saç tellerinin homojen olmasını sağlar. Ek olarak saç tellerini kaplar ve bu sayede saçların kolay şekillenmesini ve elektriklenmemesini sağlar. Fiyatı:164,90 TL’dir.

Elseve Boyalı ve Röfleli Saçlar için 2'si 1 Arada Şampuan

Elseve markasının boyalı ve röfleli saçlar için çıkarmış olduğu saç şampuanı saçları beslemesinin yanısıra saçların güneşin zararlı ışınlarına karşı korur. Bunu formülündeki uv filtresi ile yapar. Ek olarak saçlardaki sertliği yok edip saçların yumuşacık olmasını sağlar. Saçı tellerini her türlü zarara karşı korur ve saçın doğal parlaklığına kavuşmasına yardımcı olur. Fiyatı:23,00 TL’dir.

Prozinc Boyalı ve Işlem Görmüş Saçlar Için Şampuan

Prozinc boyalı ve işlem görmü saçlar için geliştirilmiş olan ipek proteini ve bitki özlerinden oluşan özel formülü sayesinde saçların doğal canlılığını geri kazanmasına yardımcı olur. Ek olarak, saça uygulanmış olan boyanın renk ve parlaklığının uzun süre korunmasına da yardımcı olmaktadır. Phytokeratin içeren özel formülü sayesinde saçların boya ve gördüğü işlemler sonrasında kaybettiği elastikliiğini geri kazandırır. Prozinc boyalı ve işlem görmüş saçlar için şampuanı kullanan kişiler saçlarında fark edilir derecede parlaklık oluştuğunu ifade etmektedir. Ayrıca bu şampuanın saçta kepek problemini de ortadan kaldırdığı için de yaygın  olarak önerilen bir üründür. Fiyatı:109,50 TL’dir.

İNOA Boyalı Saçlar Için Şampuan

INOA boyalı saçlar için şampuan saçlara uygulanan boyama işleminden sonra kullanılması önerilen bir üründür. Saça uygulanan boyanın saça sabitlenmesini ve rengin saçta uzun süre sabit kalmasını sağlamaktadır. Fiyatı:173,48 TL’dir.

MATSU Intensive Hair Care Shampoo Boyalı Saçlar Için Yoğun Bakım Şampuanı

MATSU yoğun bakım şampuanı boyalı ve hasar görmüş saçlar için üretilmiş bir şampuandır. Saçları koruyarak kir ve yağları temizleme özelliğine sahiptir. Formülündeki keratin ve doğal yağ kompleksi ile saçları nemlendirme, parlatma ve canlandırma konusunda oldukça etkilidir. Fiyatı: 88,82 TL’dir.

İpek Boyalı Saçlar Için Şampuan

İpek kremli şampuan sahip olduğu özel formül sayesinde saçları koruyarak temizliğini sağlar. Ek olarak UV filtresi içerdiği için saçları güneşin ışınlarına karşı koruyarak saçlarda renk kaybının önüne geçer. İçeriğindeki gül özü ve süt proteini ile boyanmış ve işlem görmüş saçlara derinlemesine bakım yaparak saçlara canlı ve parlak bir görnüm kazandırır. Ph değeri 5.5 olup cilde uygundur ve istediğiniz sıklıkta kullanılabilmektedir. Ayrıca kremli bir yapısı olduğu için saçların kolay taranmasını ve şekillendirilmesine olanak sağlar. Fiyatı:11,25 TL’dir.

Yves Rocher Boyalı Saçlar için Renk Koruyucu Şampuan

Yves Rocher boyalı  saçlara uygun renk koruyucu şampuanı boya sonrası saçlardaki rengin uzun süre saçta hapsolmasını sağlar. Öyle ki ilk kullanımdan itibaren boyayı korur ve çok sık yıkamalarda dahi boyanın saçtan akmasını engeller. Bu şampuan sayesinde saçlar 1 ay boyunca ilk boyandığı canlı rengini korur. Diğer bir deyişle, bu şampuan saçta kalkan görevi görür. Ayrıca Yves Rocher şampuan saçlarda matlaşmayı da ortadan kaldırır. Fiyatı:104,40 TL’dir.

OGX Boyalı Saçlar İçin Şampuan 385 ml

OGX markasının boyalı saçlar için çıkarmış olduğu şampuan içeriğindeki orkide özü ve üzüm çekirdeği yağı sayesinde saçtaki boyanın uzun süre korunmasını sağlamaktadır. Ek olarak sahip olduğu UVA/UVB filtreleri sayesinde de boyanın saçta solmadan boyandığı ilk günkü gibi parlak ve canlı görünmesini sağlar. Bu şampuan her saç tipi için uygundur ve içinde sülfat bulunmamaktadır. OGX boyalı saçlar için üretilmiş olan bu şampuan saçtaki nemi koruyarak saçın hep bakımlı ve sağlıklı görünmesini sağlamaktadır. Fiyatı:70,31 TL’dir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT