01 Mart 2021, Pazartesi 12:55

Briyantin Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Saça Nasıl Uygulanır?

Briyantin Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Saça Nasıl Uygulanır?

Kuaföre gitmeye gerek kalmadan saçınızı şekillendirmek, parlak bir görünüm kazandırmaya var mısınız? o zaman briyantin kullanabilirsiniz. Briyantin saç, sakal ve bıyığı yumuşatma, şekil ve parlaklık verme amaçlı tasarlanmış bir saç bakım ürünüdür.  20. yüzyılın başında Fransız parfümcü Edouard Pinaud (aka Ed. Pinaud) tarafından keşfeldilmiştir.Paris'te 1900 Exposition Universelle de (Fransızca pırlanta anlamına gelen) diye Brillantine adında bir ürünü sundu. Bu ürün parfümlü ve renkli yağlı bir sıvı oluşmuştur.

Briyantin, genellikle saç yapısı kuru, deforme olmuş kişilerin fön çektirmeden ya da saçına şekil vermeden önce tercih ettikleri bir üründür.

Neden bunu fönden önce kullanıyoruz? fön ve saç şekillendiriciler saç foliküllerini içten kurutup, zamanla yıpranmasına sebep olur, bunu önlemek için briyantin kullanılır.

Briyantin nasıl kullanılır?

Briyantinin değişik türleri vardır, siz saç yapınıza, dokunuza uygun briyantini tercih etmelisiniz. Şayet saçınız ince ve seyrekse sizin için uygun olan daha kuru briyantinlerdir. Saç uçlarına ve saç diplerine 1 cm yakın kala mesafeye kadar çok fazla olmamak kaydıyla briyantin uygulayabilirsiniz. Briyantin kullanımında aşırıya kaçarsanız, saçlarınız yağlanabilir, bunun kararını çok iyi ayarlamak gerekiyor.

Briyantin aynı zamanda yine kuru ve deforme olmuş saçlarda elektriklenmeyi almak için, tercih edilen bir üründür. Fönden sonra yine çok fazla olmamak kaydıyla, saçlarınıza iki elinizi de kullanarak yumuşak hareketlerle sürün. Bu uygulamayı yaptıktan sonra saçlarınız dışarıda uçuşmayacak elektriklenmeyecektir.

Erkekler için briyantin nasıl kullanılır?

Briyantinle saça şekil vermek için öncelikle saçlarınız temiz olmalıdır.

Saçlar yıkanmış ve tertemiz olmalıdır. Briyantin tutucu bir ürün değildir, saça sadece parlaklık verir. 2 çeşit kullanılabilir, 1. yöntem briyantini avucunuza alıp, yayarsınız ve daha sonra ellerinizle saça güzelce sürersiniz.

2.si ise bir miktar jöle ile karıştırarak hem tutuculuk hem de parlaklık elde edebilirsiniz.Tutuculuktan kastımız saçın uzun süre dilediğiniz şekilde kalmasını sağlama saçı sabitleme özelliğidir.

Briyantin kesinlikle saç diplerine sürülmemeli, çünkü saç köklerini tıkayıp, saçın hava almasını önler ve dökülmelere yol açabilir.

Yani yapmamız gereken saç diplerine dokunmadan, saçın tellerine briyantini uygulamaktır. Briyantini saça sürdükten sonra, saçınızı tarayabilir, dilerseniz,şekillendirici ürünler, spreyler yardımı ile saça son şeklini verebilirsiniz.

Aspirinin Saça Faydaları Nelerdir Ve Aspirinle Saç Maskesi Tarifi Tıklayınız

Erkek Saç Düzleştirme Yöntemleri İçin Doğal Tarifler Tıklayınız

Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Videolu Anlatım Tıklayınız

E Vitamini Kapsülü Ve Ampülü Saça Nasıl Uygulanır? Tıklayınız

Yumurta Saça Nasıl Uygulanır? Yumurta İle Saç Bakımı Tarifleri Tıklayınız

Soğan Suyu Saça Nasıl Uygulanır Ve Saça Faydaları Nelerdir? Tıklayınız

Süt Saça Sürülürmü, Saça Nasıl Uygulanır Ve Sütün Saça Faydaları Tıklayınız

Bemiks, Evigen Ve Bepanthen Saça Nasıl Uygulanır? Tıklayınız

 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT