26 Mayıs 2020, Salı 08:37

Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri Nelerdir?

Her kadın güzel ve bakımlı görünmek ister. Bu yüzden saç ve ten renginin uyumuna da çok önem verir. Saç modeli ve rengi tercih ederken kendilerine yakışıp yakışmadığına çok dikkat eder. İşte bu makalemizde, buğday tenliler için en uygun saç renklerinin hangileri olduğuna değineceğiz. Aslında bunu kısaca şöyle özetleyebiliriz: “Buğday tenlilere yakışmayan bir saç rengi yoktur!” Bundan dolayı kendinize uygun saç rengini bulmakta zorlanmayacağınızı garanti edebiliriz.

Buğday Tene Hangi Renk Saçlar Yakışır?

Siyah saç rengi biraz risklidir. Mesela beyaz ten rengine sahipseniz simsiyah saç rengini tercih etmenizi önermiyoruz, çünkü canlı bir görünüm vermeyecektir. Fakat buğday tenliyseniz hiç tereddüt etmeden siyah renge yönelebilirsiniz. Bilhassa mavi-siyah saçlar size çok yakışacaktır. Değişik tarzlara bağlı olarak makyaj ve saç alanında da yeni model ve stiller ortaya çıkmıştır. İşte özellikle son dönemlerden itibaren mavi-siyah saç renginin de moda olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Siz de buğday tenliyseniz mavi-siyah saç rengini tercih ederek herkesin ilgi odağı olabilirsiniz.

Doğal kumral da, buğday tenliler için en uygun saç renklerinden biridir. Emin olun ki bu saç rengi teninizle harika bir kombinasyon oluşturacaktır. Adından belli olduğu üzere doğallık sağlayan bu saç rengi, başka renklere güçlü bir alternatiftir. Çekici görünmek ancak bunu yaparken doğallığını kaybetmek istemeyen buğday tenliler, gönül rahatlığıyla doğal kumralı uygulayabilir.

Buğday tenlilere kızıl tonlar da çok yakışmaktadır. Hele bakır tonları daha güzel durmaktadır. Öte yandan kızıl tonlarının hepsi, buğday tenliler için uygundur. Mor, bordo ve kırmızıya yakın kızıl renklerin de buğday teninizle kusursuz bir uyum sergileyeceğine emin olabilirsiniz.

Küllü saç renkleri de buğday tenlilere en çok yakışan saç renklerindendir. Çünkü buğday ten rengine sahip olanlar, sarışınlar gibi solgun değildir. Küllü saç rengini tercih ettiklerinde cilt renklerindeki sıcaklık ile eşitlik sağlanacaktır. Küllü saç renkleri de kendi içerisinde farklı tonlara ayrılmaktadır. Tavsiye ettiklerimiz ise küllü kahverengi, küllü kumral, küllü koyu sarıdır.

Koyu saç renkleri de buğday tenlilere çok iyi gitmektedir. Yüzünüzün ve teninizin canlı görünümünü belirgenliştirecek olan koyu renkler, sizi asla hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Sarı ve sarı tonları da, buğday tenlilere hitap eden renklerdendir. Aşırı açık veya kirli sarıların buğday ten ile uyumu herkesin beğenisini kazanmaktadır. Ayrıca küllü sarı, platin, kum rengi, bal rengi de sizi oldukça etkileyici gösterecektir.

Hiçbir kadın saçlarına ak düşmesini istemez. Ancak son dönemlerin moda akımları, bu duruma farklı bir boyut kazandırdı. Saç modasına iddialı bir giriş yapan Titanyum beyazı da özgür ve sıradışı bir tarzı olanların gözdesi haline geldi. Buğday tenlilere yakışan titanyum beyazı, sizin için de iyi bir seçenek olabilir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT