Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Bunu içenler esnemeye başlıyor… Mışıl mışıl uyumanızı kolaylaştıracak organik tarif!

Mavikadin>Sağlık>Bunu içenler esnemeye başlıyor… Mışıl mışıl uyumanızı kolaylaştıracak organik tarif!

Uykuya dalmakta zorluk mu yaşıyorsunuz? Hayatınızı zindan edecek bir uykusuzluk sorunu mu yaşıyorsunuz? Öyleyse içtiğiniz an gevşemenizi sağlayacak, sizi bir hayli rahatlatacak bu formülü kaynatmaya başlayın…

Daha önce muzu kabuğuyla birlikte kaynatarak birçok fayda elde edebileceğinizi duymuş muydunuz? Evet, organik bir muzu bu şekilde kaynattığınızda ve suyunu içtiğinizde uyumanıza yardımcı oluyor. Muz kabuğunun faydaları sadece içince değil, cilde uygulayınca da etkilerini gösteriyor. Ancak biz bu yazıda kolayca uykunuzu getirecek o formülden bahsedeceğiz.

UYKU GETİRİYOR, BEBEKLER GİBİ DALMANIZI SAĞLIYOR

Muz, şeker oranıyla ve besleyiciliğiyle vücudun serotonin salgılamasına çok büyük bir yardımcı. Ayrıca vitamin, mineral ve lif açısından da bir hayli yararlı olan bu meyve çok daha özel birtakım faydalarıyla şaşırtıyor.

İçeriğinde yer alan magnezyum miktarı sayesinde kasları gevşetir, B6 vitamini yardımıyla da uyku düzenimizi yoluna sokar. Cnnturk.com’un haberine göre orta büyüklükte bir muz yaklaşık 32 mg magnezyum içerir ayrıca muzun kabuğu da magnezyum içerir. Peki, uyku problemi yaşayanlar bu değerli vitamin ve mineralleri bünyesine nasıl almalı? Gelin, tarife bir bakalım.

UYKU PROBLEMLERİNE BİREBİR MUZ KABUĞU ÇAYININ TARİFİ

Sağlıklı bir uyku çekmek için birçok vitamini ve minerali barındıran, triptofan, magnezyum, bakır, potasyum içeren bu içecekle uykuya dalmamanız imkânsız hale gelecek.

Sadece muzun içeriğindeki vitamin ve mineraller de değil, kakaonun içerdiği antioksidanlar da sizin bir hayli rahatlatıp gevşetecek ve zihninizi sakinleştirecek.

Kullanmanız gereken malzemeler bir hayli basit:

  • 1 adet organik muz
  • Bir miktar su
  • 1 kaşık kakao

Yapılışı:

  • İyice yıkanıp temizlenmiş bir muzu kabuklarıyla birlikte ince ince dilimleyelim. Sap kısımlarını kesip atalım.
  • Bir miktar suyumuzu kaynatıyoruz. Saplarını ayırarak hazırladığımız kabuklu muz parçalarını kaynayan suyun içerisine atıyoruz.
  • Ortalama 3 dakika boyunca kaynatıyoruz.
  • 3 dakika sonunda muzları sudan çıkarıp kenara alıyoruz. İstediğiniz zaman bu muzları farklı tarifler için kullanabilirsiniz.
  • Bizim için önemli olan, muzları kaynattığımız su. Bu suyu bir süre bekleterek soğumasını sağlıyoruz.
  • Suyun içerisine bir kaşık kakao ekleyerek tüketebilirsiniz.

Bunu içenler esnemeye başlıyor… Mışıl mışıl uyumanızı kolaylaştıracak organik tarif!

Bu tarifle elde ettiğiniz içeceği yatmadan bir saat kadar önce içerek rahatlayabilirsiniz. İçtiğiniz anda etkilerini hissedecek ve esnemeye başlayacaksınız.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...