Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2016-05-17 17:48:13 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:01:28

Burnumun Üstünde Kıl Çıkıyor, Nasıl Kurtulurum?

Google News

Ağda, lazer epilasyon, tüy dökücü kremler burun üstündeki kıllardan kurtulmak için en sık başvurulan yöntemlerdendir.

Burnumun Üstünde Kıl Çıkıyor,  Nasıl Kurtulurum?

Burun üzerindeki tüyler ve kıllar genelde genetik ile hormonlardaki dengesizlikler sonucu ortaya çıkar, hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilir. Ağda, lazer epilasyon, tüy dökücü kremler burun üstündeki kıllardan kurtulmak için en sık başvurulan yöntemlerdendir. Burun üzerindeki kılları tıraş etmek de uygulanan diğer alternatiflerdendir. Fakat jilet kullanmak kılların daha sert ve kalın çıkmasına neden olabilir. Kılları almak yerine oksijen suyu sürüp, rengini görünmez yapmak da özellikle kadınlar tarafından denenen çözümlerdendir.

Soğuk ağda bantları burun kılllarını yok etmek için evde kolayca kullanabileceğiniz bir gereçtir. Cilt bakım uzmanları, bu bantların etkili kullanımı için, yüzü güzelce yıkayıp kurulamayı, böylece yağdan arındırılmış cilde bandı yapıştırmayı öneriyor. Yalnız şunu göz ardı etmemeli ki soğuk ağda bantları hassas cildi olanlarda, kılcal damarlarda çatlamaya neden olup, burun üzerinde tahriş ve kızarıklığa neden olabilirler.

Burun üstündeki tüyleri almak için cımbız da kullanabilirsiniz. Cımbızla burun üzerindeki kılları almak, gelecek kılların daha ince ve daha açık renkte çıkmasını sağlar. Cımbızlı yöntemin dezavantajı diğer yöntemlerden daha acılı olmasıdır. Cımbızla kıl alma çok kullanılan yöntemlerden biri olmasına rağmen, aynı zamanda etkisi en geçici olanlardan biridir. Kıllar bir süre sonra tekrar uzar.

Yüz için formüle edilmiş tüy dökücü kremler, saç folikülündeki proteinleri kimyasal olarak bloke ederek, burundaki tüylerin giderilmesine yardımcı olur. Bu kremlerin kullanımı gayet pratik ve rahat hatta burun kıllarını geçici olarak yok etmenin en kolay yöntemlerindendir. Burun üzerindeki kıllara tüy dökücü krem sürülür, tüy dökücü krem spreyin üzerinde bildirilen süre kadar -genellikle 2-3 dakikadır- bekleyip tüy dökücü yanında verilen spatula ile kıllar ovulur. Kılların döküldüğünü fark edeceksiniz. Dermatologlar, yüz için asla vücut tüy dökücü losyonları kullanmamayı, vücut tüy dökücülerin daha güçlü içerikte olup, ciltte tahribata yol açabileceğini bildiriyor.

Burun üstündeki kıllar ile ilgili doktorlara sorulan sorular ve cevapları
Sual:
Ben burnumun üstünde çıkan kıllara jilet vurdum burnumun üstünde aşırı kıl var ne tavsiye edersiniz?
CEVAP
Cildiye Doktoru Şerafettin Saraçoğlu'nun cevabı: (Kılar için iğneli epilasyon öneririm.)

Sual: Benim burnumun üstünde aşırı derecede kıl çıkıyor hocam. Ne yapmam gerekiyor? 
CEVAP
Cildiye Doktoru Nuran Atmanoğlu'nun cevabı: (Lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Veya cımbızla alınacak. )

Sual: Burnumun üstünde kıllar var çok çirkin gözüküyor ne yapmalıyım cilt doktoruna mı gitsem ne yapmalıyım?
CEVAP
Doktor Rabia Güneş'in cevabı: (Burun üstünde kıl bazı rahatsızlıkların belirtisi olabileceği gibi tamamen yapısal ırsi de olabilir. Cildiye hekimine görünmenizde fayda var. Çözümleri de var. Sıkıntı yapmayın)

Yüze Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Tüyleri Azaltma Yöntemleri, Kılları Yok Etmek İçin Bitkisel Tarifler Tıklayınız

Özel Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Bacaklardaki Siyah Kıl Kökleri Nasıl Geçer, Doğal Yöntemler Neledir? Tıklayınız

Koltuk Altına Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Evde Kol Kılları Nasıl Alınır? Koldaki Kıllardan Kurtulma Yöntemleri Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.