12 Ağustos 2022, Cuma 08:41

Burun Eğriliği Deviasyon Burun Kıkırdak Eğriliği Ameliyatı Olanlar Yorumları

Burun Eğriliği Deviasyon Burun Kıkırdak Eğriliği Ameliyatı Olanlar Yorumları

Burun kemiği eğriliği Türk toplumunda sık karşılaşılan problemlerdendir. Doğuştan veya sonradan meydana gelebilir.Burun kemiği eğriliği burun tıkanıklığı, nefes almakta zorluk, horlama,baş ağrısı gibi sorunlara neden olabilir.

Burun kemiği eğriliği Türk toplumunda sık karşılaşılan problemlerdendir. Doğuştan veya sonradan meydana gelebilir.Burun kemiği eğriliği burun tıkanıklığı, nefes almakta zorluk, horlama,baş ağrısı gibi sorunlara neden olabilir.

Burun Kemiği Eğriliği (Deviasyon) Ameliyatı Olanların Yorumları

Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi... Burun kemiği ameliyatı oldum, uzun zaman sonra artık rahat nefes alabiliyorum. Sanki yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Bu duyguyu tarif etmeye kelimeler yetmez, sanki renk körü bir insanın, âniden bir gökkuşağı görmesi gibi bir şey diyebilirim. Şâyet öyle ya da böyle burnunuzdan soluk alıp vermekte herhangi bir zorluk yaşıyorsanız, daha fazla ertelemeden âcilen bu ameliyatı olun. 26 yıllık hayatımı, âdeta yarım nefes alarak geçirmiş gibi hissediyorum. Neden bu ameliyati daha önce olmadım diye çok pişmanım ve kendime çok kızıyorum.

Ben, burun kemiği eğriliğinden ameliyat olalı üç gün oldu. Hiçbir sorun yok, her şey yolunda ve halimden çok memnunum. Havayı âdeta iliklerime kadar çekebiliyorum. Anlatılmaz yaşanır derler ya, bu aynen öyle bir durum. Sizin de burun kemiğinizdeki eğrilikle başınız dertteyse, muhakkak bu ameliyatı olup kurtulun. "Oh be, dünya varmış." diyeceksiniz, şikayetlerinizden eser kalmayacak. Burun kemiği eğriliğini konuşmak kolay, ama onu yaşamak çok zor. Eğrilen kemiğiniz, burnunuzdan rahat soluk alıp vermenizi önler. Bu da, kronik uykusuzluk, konsantrasyon bozukluğu, halsizlik gibi sorunları beraberinde getirir, ayrıca yoğun psikolojik baskıya ve aşırı strese yol açar, âdeta bir sinir küpü olup çıkarsınız. Bunun yanı sıra, burnundan rahat soluk alıp veremeyen kişiler, uykuları sık sık bölündüğü için derin uyku uyuyamaz ve rem uykusuna dalamazlar. Vücuttaki hücreler rem uykusu sırasında yenilenmektedir ve burnundaki eğrilik yüzünden rem uykusuna geçemeyen kişilerde bu yenilenme süreci sağlıklı şekilde devam etmez. Bu da uzun vadede kalp, damar hastalıkları oluşma riskini artırır, fazla kilo almaya yol açar.

İki hafta önce burun kemiği eğriliğinden ameliyat oldum. Genel anestezi verildi ve ameliyat çok başarılı geçti. Kesinlikle korkulacak bir şey değil, estetik operasyon yok, ağrı-sızı yok, tertemiz ve güvenli bir işlem. Yalnız, ameliyattan üç gün sonra hekimim burnumdan tamponları çıkarırken canım biraz acıdı. Ameliyatın verdiği tek acı buydu ancak o da fazla sürmedi, üç dakikada bitti. Gerçekten yaşam kalitemin yükseldiğine inanıyorum. Ameliyatın ardından iki hafta geçtiği halde, ben âdeta hiç ameliyata girmemiş gibi eski yaşantıma hemen yeniden adapte oldum. Siz de aynı sorunla mücadele ediyorsanız, hiç beklemeden bu ameliyatı olmanızı öneririm.

Ben 12-14 yaşlarımdayken, betona düştüm ve burnum kırıldı, bu yüzden de burnumda yamukluk oluştu. Bir deviasyon ameliyatı geçirdim. Kbb cerrahisi uzmanları tarafından yapılan bu operasyon, estetik amaçla uygulanmıyor. Bu işlemin gayesi, burun içerisindeki parçaları almak ve böylelikle hastanın daha kolay soluk alıp vermesini sağlamaktır. Eğer burnunuzun şekliyle ilgili bir sorununuz varsa, muhakkak bir estetik cerraha muayene olmalısınız. Deviasyon ameliyatı ile, burnunuzdaki fazlalıklar (kırık kemikler) çıkartılıyor, bu nedenle de ilerleyen süreçte burnun yapısı yavaş yavaş normale dönebiliyor. Ancak tabii ki, eskisi gibi olmuyor.

Ben, 2 ay önce burun kemiği eğriliğinden ameliyat masasına yattım. Sadece eğrilik için bu ameliyatı olduğumu sanıyordum ancak öyle olmadı, burnumda bir de kırık saptandı ve tedavi edildi. Ameliyattan evvel neredeyse adam akıllı soluk alamıyor, yetersiz uyku uyuyor, gün içinde çok halsiz oluyor, olur olmadık şeylere hemen kızıyor, her gün boğaz ağrısıyla kalkıyor ve sık sık devamlı hasta oluyordum. Artık bütün bunlar geride kaldı, bu derdi çeken kim varsa, bu ameliyatı olmalarını kesinlikle tavsiye ediyorum.

Geçen hafta göztepe ssk hastahanesinde burun kemiği eğriliğinden ameliyat oldum. Bir hafta oldu ve şimdi soluk alıp verirken ve konuşurken hakikaten çok rahat ediyorum. Bu rahatsızlığı yaşayan bütün insanlara, muhakkak öneriyorum. Sizin de burnunuz, tıpkı benimki gibi yarı tıkalı durumdaysa ve doğru dürüst soluk alıp veremiyorsanız, eminim kendinizi aşırı mutsuz hissediyorsunuzdur. Ben de öyleydim ve zaten hekimler de bu durumun depresyona neden olacağını belirtiyor, bu benim kendi şahsi görüşüm değil, tıbbi bir gerçektir. Kendinize bu mutsuzluğu yaşatmak yerine, biraz sancılı ama yine de hafif olan bu ameliyatı olarak, bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz. İşte o zaman, bu ameliyatı olan herkes gibi, siz de âdeta dünyaya yeni gelmiş bir bebek gibi hissedeceksiniz. Aslında olay tamamen sizde bitiyor, tembellik etmeden ve korkmadan bir an önce karar vermeli ve daha fazla beklememelisiniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

3 Yorum

 1. Emre Demirezen

  Bugün 30 12 2022 burun kemiği düzeltilmesi ve et alınması opersayonu geçirdim,şu an iki deliktede tampon ve hafif akıntı var 42 yaşındayım,uykular zindan olmuştu artık 15 gün sonra yorum yapacağım.Yaralarin iyileşmesi ve ilaçların bitmesi 10 14 gün sürer dedi doktor.Yarin 11 de tamponlar çıkacak bakalım hayırlısı yeni yıla yeni burunla girmenin mutluluğunu yaşıyorum Allah nasip ederse.Ozelde operasyon maliyeti 4500tl kan kovid testi tomografi EKG muayene. Toplam 5300tl oldu.
  Sorunu olan herkese şiddetle tavsiye ederim.

 2. Misafir

  Yıllardır çekiyorum bu sorunu ameliyata her niyetlendiysem şak diye bir haber çıkıyor burun ameliyatın dan ölen haber buda haliyle korkmama ve bu sorunla yaşamama sebeb olunuyor

 3. İsmail

  Çok korkuyorum burun erğiliği tehlikeli diyorlar ne yapmalıyım yardım edin neler birde öldürücü mü

 
 
KAPAT