05 Nisan 2020, Pazar 12:54

Burun Estetiğinde Doktor Seçimi

Burun Estetiğinde Doktor Seçimi

Tam bu noktada çözmeniz gereken en önemli sorun, hangi burun cerrahına ameliyat olacağınıza karar verme sürecidir. Biz de bu zorlu süreçte size yardımcı olmak ve sizi aydınlatacak bazı ipuçlarını vermek istedik.

Doktorun Tecrübesi

Her konuda olduğu gibi estetik cerrahide de en önemli kriter, cerrahın bu işte ne kadar tecrübeli olduğudur.
Kaç yıldır burun estetiği yaptığı, kaç burun estetiği ameliyatı yaptığını araştırmak sizin seçiminizi kolaylaştırabilir.
Cerrahın akademik ünvanlı, operatör veya profesör olması onun tecrübesini yansıtacak bir kriter olmayabilir bu sebepten estetik cerrahide çok önemli değildir, unvandan ziyade ustalığa bakmak gerekir.

Eğitimi Aldığı Yer

Burun estetiği bir ameliyattır, ama aynı zamanda bir sanattır. Doktorunuzun hangi klinikte ve kimden bu sanatı öğrendiği önemlidir. Doktorunuzun eğitimini nerelerde ve hangi hocalardan aldığını araştırmanızda fayda var. 

Hasta Görüşleri

Doktorun daha önce ameliyat ettiği hastaların görüşleri önemli bir yol göstericidir. Yakın çevrenizden aynı doktora ameliyat olmuş birisi varsa sorup fikrini alabilirsiniz. Şayet yakın çevrenizde böyle birisi yoksa, önceki hastalarına internet ve sosyal medyadan ulaşabilirsiniz. Güvenilir internet sitelerinde yer alan hasta görüşleri size yardımcı olacaktır. 

Çalışma Örnekleri

Önceki hastalarına direk ulaşma imkânı bulamazsanız, sosyal medyada yayınlanan fotoğraf ve görseller de size yardımcı olabilir. Sayfaları inceleyerek hangi doktorun sonuçlarının size daha yakın geldiğine karar vermeye çalışın. Doktorun daha çok doğal burun mu yaptığı, ucu kalkık burunlar mı yaptığı, çok kavis verip vermediği gibi durumlara bakabilirsiniz.

Doktorla Yüz Yüze Görüşün

Tüm bu ön araştırmalardan sonra yine son kararı siz vereceksiniz. En son kendiniz gidip doktorla yüz yüze görüşün. Doktorun sizi muayenesi, size yaklaşımı, burnunuzdaki sorunları tam tespit edip edemediği, sorunlara yönelik çözümleri sizi tatmin ediyor mu diye değerlendirin. Sizi ameliyata zorlamaya mı çalışıyor, yoksa kararı tamamen size mi bırakıyor, buna dikkat etmeye çalışın. 

Sadece Estetik Yetmeyebilir

Doktorun her türlü burun cerrahisini yapabiliyor olması önemli bir kriter. Eğer burun tıkanıklığınız varsa sadece görselliği değil, aynı zamanda nefes alışverişinizi de düzeltebilmelidir.
Sinüzitinize müdahale gerekiyorsa yapabilmelidir. Primer ameliyat olacak olsanız dahi revizyon ameliyatlar yapıp yapmadığını sormanızda fayda var. Revizyon yapabilmesi, gerektiğinde kulaktan veya kaburgadan kıkırdak destek alabilmesi doktorun tecrübesini gösteren işaretlerdendir.

Çalışma Şekli ve Yaklaşımı

Doktorla görüşmede burun planlaması yaparken sizin isteklerinizi ne kadar göz önünde bulundurduğuna dikkat edin. Doktorun yapmak istedikleriyle sizin isteklerinizin ortak bir noktada buluşması gerekiyor. Yoksa güzel bir sonuç ortaya çıkmayacak ve bu da sizi memnun etmeyecektir.

Şeffaf Olmak

Doktor görüşme sırasında size tüm süreci detaylı bir şekilde anlatmalıdır. Ameliyat sürecinde yapılacaklar, olası riskler ve doğabilecek sorunlar, komplikasyonlar ve tedavi yöntemleri konusunda sizi yeterince aydınlatmalıdır. Sorularınıza açık yüreklilikle cevap verebilmelidir.

Sizin Güveniniz

Tüm bu süreç sonunda en önemli konu doktorunuza güvenmenizdir. Görüşme sonunda doktorunuza karşı tam bir güven oluşmuşsa, içiniz rahatsa doğru yerdesiniz demektir.

Daha detaylı bilgi için: Burun Estetiği

Kaynak: https://www.omeraskiner.com/

Etiketler : ömer aşkıner

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT