03 Aralık 2020, Perşembe 04:19

Burun Ucu Ödemi Nasıl Geçer Burun Estetiği Rinoplasti Sonrası Ödem Söktürücü Öneriler

Burun Ucu Ödemi Nasıl Geçer Burun Estetiği Rinoplasti Sonrası Ödem Söktürücü Öneriler

Burun Ameliyatı Sonrası Ödem Ve Şişliklerin İnmesi İçin Tavsiyeler

Bu makalemizde daha önce burun ameliyatı olanlardan burundaki ödemi indirmek için tavsiyelerini bildireceğiz.

Burun Ucu Ödemi Nasıl Geçer 

  1. Ameliyata girmeden 3 gün önce Arnica krem kullandım. Günde 2 defa yanaklarıma ve burnuma bol bol sürüp masaj yapıyordum. (Arnica bazı doktorların şişlik, morluk ve ödem tedavisinde önerdikleri doğal ve çok faydalı bir kremdir.) Taburcu olduktan sonra da her gün kullanmaya devam ettim. Bu kez alnıma ve yanaklarıma uyguluyor, burnuma sürmüyordum. Çünkü alçı-atel yüzünden burnunuza sürmeniz yasaktır. Bana iyi geldi, tavsiye ederim.
  2. Ameliyata 1 hafta kala düşük karbonhidrat diyeti yapmaya başladım. Biliyorsunuz karbonhidrat ve şeker ödem yapıyor, şeker seviyesi yüksek olursa yaralar daha geç iyileşiyor.
  3. Burun ameliyatı olduktan sonra doktorum bana her gün bol su içmemi söylemişti. Ameliyatım yaz mevsimine denk geldiği için bunu yapmakta hiç zorlanmadım. Maydanoz suyu içmemi önermişti, onu da yaptım. arnica krem kullandım ve düzenli yürüyüş yapmayı ihmal etmedim. Hirudoid kremin de ödem tedavisinde etkili olduğunu öğrenmiştim, onu da alıp denedim, faydası oldu. Dermatoloğuma da sordum, "Bromelain hapı içebilirsin." dedi. 2 aydan beridir onu kullanıyorum.
  4. Arkadaşlar size burun ameliyatının ardından ödem oluşması nasıl önlenir, söyleyeyim mi? Tecrübeyle sabittir, gerçekten işe yarıyor. Bir buzu temiz beze sarın ve 20 dakika yüzünüzde bekletin. Bunu 1 saat arayla tekrarlayın. Böylelikle aşırı morarma ve ödem gibi durumlarla karşılaşmazsınız. Bir de Arnica krem morlukları yok ediyor, eczaneden alınabilir. Son olarak 2 ay boyunca güneş gözlüğü kullanmamalısınız. Zaten doktorunuz size bunları yeniden hatırlatacaktır. Yüksek faktörlü güneş kremleri de cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır. Buz ödem için yararlıdır, sıcak tam tersi ödemin artmasına yol açar.
  5. Maydanoz ödem söktürücü en etkili bitkilerdendir. Ameliyat olduktan sonraki ikinci günde aç karnıma iki bardak maydanoz suyu içtim. Ondan sonra 2 hafta kullandım. Fakat maydanoz idrar söktürücüdür. Bu yöntem uygulanırken her gün yeterli miktarda su içmeye de özen gösterilmelidir.
  6. Bromelian ödem söktürücü özellikte bir bitkidir. Nutraxin tablet bromelian içerir.
  7. Ameliyat olduktan sonraki 8. günden itibaren Nutraxin'in 500 mg bromelian tablet kullanmaya başlamıştım. Bromelian enzimi kanı sulandırabildiği için dikişlerim biraz tutsun ve kanama olmasın diye 8. günü bekledim. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım. 15. gün olunca Bromelian tablet dozunu günde 2 defaya (1000 miligrama) çıkardım. Maydanoz suyu ve Bromelian tablet ameliyattan önce asla kullanılmaz. Çünkü supplementlerin ve bitkisel çayların kanamayı tetiklediği bir gerçektir. O yüzden ameliyat öncesi bunların bırakılması gerekir.
  8. Burun ameliyatının ardından meydana gelen ödemler, ısırgan otuyla giderilebilir. Şöyle ki 1 tatlı kaşığı ısırgan otunu, 1 su bardağı kaynar suda 5-10 dk haşlayın. Kokusu çıkınca süzün ve 5 dakika dinlendirip tüketin. Her gün bu ısırgan otu çayını yeniden hazırlayın. Günlük 2-3 bardaktan fazla içmeyin.
  9. Burundaki, burun ucu ödeminiz tüm bunlara rağmen inmiyorsa, doktorunuz ödemi indirmek için burnunuza kortizonlu iğne yapabilir.

Ameliyat Sonrası Ve Burun Ameliyatı Sonrası İçin Ödem Söktürücü Çay Tarifleri Tıklayınız

Ödem Söktürücü Nasıl Hazırlanır?Ünlü Doktorlardan Ödem Attırıcı Tarifler Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT