17 Nisan 2021, Cumartesi 01:29

Burundaki Siyah Noktalar İçin Diş Macunu Nasıl Kullanılır

Burundaki Siyah Noktalar İçin Diş Macunu Nasıl Kullanılır

Siyah noktalar hem erkeklerin hem de kadınların karşılaştığı ortak cilt sorunlarındandır. Her yaştan insanda görülebilen bu problem çoğunlukla ciltte biriken ölü hücrelerden ve ciltteki yağ oranının yüksek olmasından kaynaklanır. Ciltte siyah noktalar mevcutsa diş macunuyla siyah noktalar nasıl temizlenir? sorusuna yanıt bulacağınız bu makale size rehberlik edecektir. Böylece piyasadaki siyah nokta temizleyicilere gereksiz yere para harcamak zorunda kalmadan hem tasarruf etmeniz hem de siyah noktalarınızdan kolayca kurtulmanız mümkün olacaktır.

Diş Macunu Yüzdeki, Burundaki Siyah Noktalar İçin Nasıl Kullanılır?

Siyah noktalar genelde alın bölgesinde, göz çevresinde ve burun üzerinde yoğunlaşır. Cildin görünümünü olumsuz etkileyen bu siyah noktaları gidermek için kullanılan birçok ürün vardır. Örneğin siyah nokta temizleyici losyonlar bunlardandır. Fakat bu ürünler ekseriyetle pahalıdır. Ne var ki, siyah noktaları gidermek yalnızca bu ürünlerin yeteneği değildir! Evde siyah nokta temizleme için diş macunu kullanmak da aynı etkiyi gösterecektir. Kolay ve ucuz bir çözüm arıyorsanız bu, sizin işinize çok yarayacaktır.

  1. İlk olarak cildinizi suyla yıkayın. Ardından diş macununuzu siyah noktaların olduğu bölgelere sanki krem sürüyormuş gibi uygulayın. Hafif bir masaj ile iyice nüfuz etmesini sağlayın. Macunun kendi kendine kurumasını bekleyip suyla durulayın. Bunu her hafta 2 defa yapmaya devam ederseniz siyah noktalarınız kısa zamanda kaybolacaktır.
  2. Diş macununu siyah noktalara diş fırçası ilede sürebilirsiniz.Temiz diş fırçasına bir miktar diş macunu sıkın. Siyah noktalarınızın fazla olduğu yerlere dairesel hareketlerle sürün. (Ancak çok bastırmayın.) 5-6 dakika bekletin ve ılık suyla iyice durulayın. Bunu her hafta 2 defa tekrar edin.
  3. Diş macunuyla siyah nokta temizleme sırasında dikkat edilmesi gerekenler vardır. Öncelikle diş fırçası cildin üzerinde gezdirilirken aşırı derecede baskı yapılmamalıdır. Ayrıca bunu dairesel hareketlerle tatbik etmeniz önerilir. Gelişigüzel uygulamaktan ve çok bastırmaktan kaçınılmalıdır. Aksi halde ciltte tahriş, kızarıklıklar hatta tahrişe bağlı lekeler oluşabilir.
  4. Bir de diş macunu ile siyah nokta temizliği yaparken fırçanın önceden kullanılmamış olmasına özen gösterilmelidir.

Siyah Nokta İçin Hangi Diş Macununu Kullanmalıdır?

  1. Mutlaka jel kıvamında bir diş macunu kullanılmalıdır.
  2. Öte yandan diş macunu ile siyah nokta temizleme işlemi hassas dişler için üretilen macunlarla yapılmalıdır. Ambalajında bu ibare yazıyorsa alınabilir.
  3. Nane aromalı bir diş macunu kullanmak daha yararlıdır.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT