15 Ağustos 2022, Pazartesi 07:03

Burundaki Siyah Noktalara 8 Doğal Kesin Çözüm Yöntemi

Burundaki Siyah Noktalara 8 Doğal Kesin Çözüm Yöntemi

(Burun üstündeki siyah noktalar için doğal maske tarifleri) isimli makalemizde bu derdinize deva olacak yöntemlere yer verdik.

Siyah noktalar, ciltteki gözenekler, yağ, kir ve ölü hücrelerle tıkandığında meydana gelen cilt sorunlarıdır. Özellikle burun üzerinde siyah nokta problemiyle sıkça rastlanılır. (Burun üstündeki siyah noktalar için doğal maske tarifleri) isimli makalemizde bu derdinize deva olacak yöntemlere yer verdik. Siyah noktalar kir değildirler, tıkanmış gözeneklerin oksijenle temasının sonucu ortaya çıkarlar ve genellikle yüzde ve burunda görülürler. İşte burundaki siyah noktalara doğal çözüm yöntemleri:

1.Yöntem

 1. Karbonat
 2. Maden suyu

2 tatlı kaşığı karbonat ile biraz maden suyunu bir kapta macun oluşturacak şekilde karıştırın. Bu karışımı burnunuza hafifçe masaj yaparak uygulayın. Birkaç dk. kurumasını bekleyip ılık su ile durulayın. Haftada 1-2 kez maskeyi uygulayabilirsiniz.


2.Yöntem

 1. Büyük kap
 2. Su
 3. Temiz havlu

Tencereye su koyup kaynatın. Ocaktan alıp biraz soğumaya bırakın. Su sıcak olmalı, fakat aşırı sıcak buharı teneffüs etmek yüze zarar verebileceğinden aşırı kaynak olmamalı. Buhara doğru eğilin ve sıcak buharın yüzünüze gelmesi için başınızı havluyla kapatın. 5-10 dk sıcak buharı soluyun. Yanmayı önlemek için çok yaklaşmayın ve birkaç dakikada bir havluyu kaldırıp normal nefes alın. Bu işlemin ardından yüzünüzü muslukta yıkayın ve kurulayın Haftada birkaç kez peeling(scrub) yapmadan önce, yüzünüze buhar verme işlemini uygulayın.

 

3.Yöntem

 1. Yulaf ezmesi
 2. Limon suyu
 3. Yoğurt

Yarım tatlı kaşığı yulaf ezmesi, yarım tatlı kaşığı yoğurt ve biraz limonun suyunu iyice karıştıp macun kıvamına getirin. Burnunuzun üzerine sürüp kuruduktan sonra yıkayın.


4.Yöntem

 1. Yulaf ezmesi 
 2. Domates
 3. Bal

Yarım tatlı kaşığı bal, biraz domates suyu ve yarım tatlı kaşığı yulaf ezmesini karıştırın. Burnunuza sürüp, 10 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık suyla durulayın.  Haftada 1 kez maskeye devam edin.


5.Yöntem

 1. Bentonit kil
 2. Su ya da elma sirkesi

Yarım yemek kaşığı bentonit kil ile su ya da elma sirkesini macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Parmaklarınızla bu karışımı ince bir tabaka şeklinde burnunuza sürün. 10-20 dk kurumasını bekleyin. Derinin gerildiğini hissedeceksiniz. Su ile maskeyi çıkarın ve cildinizi nemlendirin. Haftada 1 kez düzenli maskeye devam edin.


6.Yöntem

 1. Yumurta
 2. Temiz havlu

Yumurtanın sarısını ayırın. Tercih ettiğiniz bir temizleyici ürünle yüzünüzü temizleyin. Kuruduktan sonra parmaklarınızla yumurta beyazını ince bir şekilde burnunuza uygulayın. İlk katın kurumasını bekleyin. Sonra ikinci kat için yumurta beyazını burnunuza sürün. Aynı şekilde kuruduktan sonra 3. katı sürün. Son kattan sonra 15 dk bekletin. Temiz bir bezi ılık suya daldırın ve burnunuzdan yumurtayı temizleyin. Kurulayın.

 

Kendinize Burun İçin Siyah Nokta Bandı Yapabilirsiniz

 1. 1 tatlı kaşığı bal
 2. 1 çay kaşığı süt
 3. Pamuklu kumaştan temiz bir parça (bant şeklinde)

Mikrodalgaya uygun bir kapta bal ve sütü karıştırın. 5-10 saniye mikrodalgada ısıtın. İyice karıştırın. Sıcaklığa bakın, aşırı sıcak olmasın. İnce bir tabaka şeklinde burnunuza sürün. Üzerine bezi yerleştirin ve nazikçe bastırın. 20 dk kurumaya bırakın ve sonrasında dikkatlice çıkarın. Soğuk su ile burnunuzu yıkayın.


Burundaki siyah noktalardan kurtulmak için tonik

 1. 3 yemek kaşığı elma sirkesi
 2. 3 yemek kaşığı ezilmiş taze nane yaprağı
 3. Su

Elma sirkesi ve ezilmiş taze nane yapraklarını karıştırın. Küçük bir şişede soğuk ve karanlık bir yerde 1 hafta bekletin. Karışımı süzün ve bir bardak su ekleyin. 6 güne kadar buzdolabında saklanabilir. Geceleri yüzünüzü yıkadıktan sonra temiz bir pamukla yüzünüze bu toniği uygulayın. Tüm gece yüzünüzde bekletin. Hassas cildiniz varsa birkaç saat bekletin. Tonik uygulamasından sonra burnunuzu nemlendirin.

En İyi Siyah Nokta Kremi Markaları Ve Fiyatları Resimli Anlatım Tıklayınız

Burun Üstündeki Siyah Noktalar İçin Jelatin Maskesi Resimli Tarif Tıklayınız

Çenedeki Siyah Noktalara Kesin Çözüm Yöntemleri Nelerdir? Tıklayınız

Yanaklardaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Doktor Cevaplıyor Tıklayınız

Alındaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Uzman Tavsiyeleri Tıklayınız

Dudak Kenarındaki Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

2 Yorum

 1. Müsika

  Daha fazla ve daha kolay yontemler bulunuz

 2. Aleyna

  Burnumun üstünde çok fazlasıyla siyah nokta var

 3. Burdaki tarifleri uygulayabilirsiniz

 
 
KAPAT