15 Ağustos 2022, Pazartesi 07:46

Çam Terebentin Yağı Saça Nasıl Uygulanır 2 Farklı Etkili Yöntem

Çam Terebentin Yağı Saça Nasıl Uygulanır 2 Farklı Etkili Yöntem

Çam terebentin yağı aktarlardan ve kozmetikçilerden satın alabileceğiniz saç bakımında kullanabileceğiniz saça faydalı yağlardandır. Saç dökülmesini durdurur, saçları içten besleyerek hızla uzamasına yardımcı olur, saçlardaki kepeği yok eder ve saça

Çam terebentin yağı aktarlardan ve kozmetikçilerden satın alabileceğiniz saç bakımında kullanabileceğiniz saça faydalı yağlardandır. Saç dökülmesini durdurur, saçları içten besleyerek hızla uzamasına yardımcı olur, saçlardaki kepeği yok eder ve saça parlaklık verir.

Çam Terebentin Yağı Saç İçin Nasıl Kullanılır?

1.Yöntem

Şampuana çam terebentin yağından ekleyerek saçlarınıza güzel bir bakım yapabilirsiniz. Bunun için bir şişe şampuanın içine 20-25 damla çam terebentin yağı damlatmanız yeterlidir. Her banyoda kullanmadan önce çalkalayıp kullanmalısınız. Dikkat edilmesi gereken nokta şudur ki çam terebentin yağı göze değdiğinde yanma ve kızarıklığa yol açmaktadır. Bu yüzden gözünüze temas ettirmekten kaçınmalısınız.

2. Yöntem

Çam terebentini diğer yağlarla birlikte kullanarak saçlarınıza daha iyi bir bakım sağlayabilirsiniz.  Örneğin çam terebentin yağı ile eşit miktarda badem yağını karıştırabilirsiniz. Bunun için 1 yemek kaşığı çam terebentin yağı ile 1 yemek kaşığı badem yağını karıştırın. Daha sonra bu karışımı saçlarınıza masaj yaparak sürün ve ardından havlu ile sarıp 2 buçuk – 3 saat bekletin. Bu süre dolduktan sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Bu uygulamayı 10 günde bir tekrarlayarak daha sağlıklı saçlara kavuşacaksınız.

Saç İçin Çam Terebentin Yağı Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Çam terebentin yağının saçlara olan faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 1. Saçların dökülmesinin önüne geçer çünkü saç köklerini yalnızca beslemekle kalmaz aynı zamanda onarır ve yoğun bakım sağlar.
 2. Saçların gürleşmesini sağlayarak canlı bir görünüm verir.
 3. Saçların hızlı uzamasına yardımcı olmasının yanısıra saçların parlak ve güçlü olmasını sağlar.
 4. Saç diplerine nüfus eden çam terebentin oradaki kan akışını hızlandırdığı için yeni saçların çıkmasına katkı sağlar.
 5. Saçlardaki kepeği de önleyen çam terebentin özellikle saç derisini beslemede çok etkilidir. Sürekli olarak kepek problemi olanlar için oldukça yardımcıdır çünkü hem varolan kepek problemini ortadan kaldırır hem de ilerde kepek oluşmasını önler.
 6. Şampuana eklenen çam terebentin şampuanda yer alan zararlı kimyasalların saça zarar vermesini engeller. Bir diğer deyişle şampuanın içeriğini zenginleştirir.
 7. Çam terebentin yağı saç dökülmesine yol açan problemleri ortadan kaldırmak için çok etkilidir.
 8. Çam terebentin yağında bulunan antibakteriyel etkiler, saç derisinde bakteri sebepli oluşabilecek problemleri engeller.
 9. Çam terebentin yağı saçlara doğal bir bakım sağladığı için saçın canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 10. Saçların daha dolgun olmasına yardımcı olur.
 11. Çam terebentin yağı düzenli kullanımda saçlarda sık sık yağlanma probleminin önüne geçer
 12. Boyalı ve işlem görmüş saçlar için kullan çam terebentin yağı saçlarda koparak dökülmelerin yaşanmasını engeller.
 13. Çam terebentin yağı duştan önce saça sürülüp 5 dakika bekletildikten sonra durulandığında saçları koruma altına alarak şampuanın içeriğindeki zararlı kimyasal maddelerin saça zarar vermesini engeller ve saçta biriken bu maddeleri saçtan arındırır.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT