17 Ekim 2021, Pazar 06:09

Çatlatma iğnesi (yumurta çatlatma) ile hamile kalanların yorumları

Çatlatma iğnesi (yumurta çatlatma) ile hamile kalanların yorumları

Kısırlık geçmişten beri çiftler için büyük bir problemdir. Günümüzde kısırlık farklı birçok şekilde tedavi edilmesi mümkün bir durumdur. Bu yöntemlerin başında ise yumurta çatlatma iğnesi gelmektedir. Kısırlık tedavisinde etkili olan bu yöntemde iğnenin içinde HCG isimli bir hormon  bulunmaktadır. Bu hormon kadın vücudunda salgılanan bir hormondur. Yumurta çatlatma iğnesi belirli bir olgunluğa ulaşmış olan yumurtalığı çatlatır. Bu da kişinin hamile kalmasını kolaylaştırır. Çatlatma iğnesi yardımıyla oluşan gebelikte ilk başta görülen belirtiler arasında göğüslerde şişlik, hassasiyet, mide bulantısı ve kusma vardır.

Yumurta Çatlatma İğnesi İle Gebe Kalanların Görüşleri

 1. Benim en yakın arkadaşım yumurta çatlatma iğnesi sayesinde hamile kaldı ve şu an 6 aylık bir kız çocuğuna hamile. Gerçekten bu tedaviden çok memnun kaldı, kesinlikle denemelisiniz.
 2. Bir erkek evlat istiyordum ve eşimle her yolu denemiştik olmuyordu. Yumurta çatlatma iğnesi denedim ve sonuç verdi. Biz çatlatma iğnesi yaptırdıktan 34-36 saat sonra sabah 2 defa cinsel ilişkiye girdik. Hamilelik için yumurtlamanın olduğu gün ya da mümkün olan en yakın zamana cinsel ilişkiye girilmesi gerektiğini düşünüyorum.
 3. Ben şu an 7 haftalık hamileyim ve bu klomen ve çatlatma iğnesi sayesinde oldu. Benim normalde hamilelik belirtim olurdu. Fakat çatlatma iğnesi olduğum ay  yumurta çatlarken dahi hiçbir ağrı veya belirti yaşamadım. 6.haftada bulantılarım başladı. Normalde adet olacağım güne yakın zamanda ise göğüs dolgunluklarım başladı.
 4. Ben geçen yıl yumurta geliştirici iğne ve çatlatma iğnesiyle ikiz bebeklere hamile kaldım. Ama hamileliğimin 20. Haftasında bebeklerimi erken doğumla kaybettim. Bu ay ise çatlatma iğnesi ve klomen kullandım. Şu an beklemedeyim inşallah sağlıklı şekilde tutar. Bence kimse umudunu yitirmemeli. Ben 5 yıldır evliyim ve çocuk sahibi olmak için 4 yıldır uğraşıyorum. Sabırlı olunmalı.
 5. Ben bu ay çatlatma iğnesi yaptırdım ama tutmadı. Çünkü biraz önce adet olduğumu fark ettim. Sinirlerim çok bozuldu çünkü çok umutluydum. Yarın doktora kontrole gideceğim çünkü hala bir umudum var içimde. Bu süreci tekrarlamak şu an çok geliyor gözüme çünkü hiç de kolay değil, iyi sinir gerektiriyor.
 6. Ben bundan 2 ay evvel çatlatma iğnesi yaptırdım ve ikiz bebeklerime hamile kaldım. Ancak hamileliğim düşükle sonuçlandı.
 7. Benim bir tanıdığım bebeği olmadığı için doktora gitti. Doktor çocuğunun yumurtası çatlamadığı için hamile kalamadığını söylemiş. Sonrasında çatlatma iğnesi olduğu ay hamile kaldı. Bu iğnenin amacı zaten büyüyüp olgunkaşan yumurtanın çatlayıp tüplere atılmasını sağlamak. Bu yüzden yumurtası olup çatlamayan kadınlarda bu iğnenin yardımı büyük oluyor.
 8. Benim ilk çocuğum klomen ve çatlatma iğnesini ilk denediğimde oldu ve hamile kaldım bu sayede. Çocuğum şu an 3 yaşında. İkinci çocuğumuz olsun istediğimiz için klomen tedavisine başladık. Yumurtamın boyutu 24 mm’e ulaştığında çatlatma iğnesini oldum ve bekleme aşamasındayım.
 9. Ben de çatlatma iğnesi sayesinde hamile kaldım. Klomen yerine ise başka bir ilaç kullandım fakat adını hatırlayamadım. Hamile olduğumu adetim geçtikten 4 gün sonra öğrendim. Ben başlangıçta hemilelik belirtisi yaşamadım ve şu aralar ise baş dönmelerim ve bulantılarım yeni yeni başlıyor.
 10. Ben 2.çatlatma iğnesi uygulamasında hamile kaldım. İğneyi yaptırdıktan 2 hafta sonra hamilelik testi yaptım fakat çizgiler çok silik çıkmıştı sonuçta. Bunun sebebinin sonradan gebeliğin daha çok yeni olması olduğunu öğrendim. Ben iğneyi yaptırdığım zaman çok stres yapıyordum ve çok yoruyordum kendimi psikolojikmen. Bu ay gerçekten stres yapmadım ve akışına bıraktım. Bebeğim tutundu ve çok mutluyum şükürler olsun. Allah isteyen herkese nasip etsin.
 11. Çatlatma hamilesi sayesinde ben de hamile kalanlardım. İlk iğnemi yaptırdığım ay hamile kaldım ve yan etkisi var mı yok mu bilemiyorum. Bence doktorun direktiflerini ve tavsiyelerini dinlemek çok önemli bence, doktorun lafından çıkılmamalı. İğne yapıldığı gün dahil 3 gün cinsel ilişki yaşadık ve ilişkiden sonra ayağımızın altına yastık koyduk ve öyle uyuduk.
 12. Benim polikistik over problemim var ve yalnızca bir tane çatlatma iğnei olmama rağmen hamile kaldım. Kızım şu an 5 yaşında. Bu iğneden çok memnun kaldım.
 13. Çatlatma iğnesini geçen ay oldum ama hamilelik oluşmadı. Kontrole gidemedim ama bu ay hamile kalabilirim diye düşündüm. Hamile kalmak gerçekten çok zorluymuş. 1 yıl önce kimyasal gebelik geçirdim ve 1 senedir de normal gebelik için uğraşsam da bir türlü olmuyor. Doktora gidip muayene olduğumda değerlerim normal çıkıyor fakat neden hala hamile kalamıyorum anlamak güç.
 14. Ben çatlatma iğnesi ile yıllar önce beşiz hamile kaldım ancak hiçbiri yaşayamadı bebeklerin, hepsi düşükle sonuçlandı. Fakat şimdi 6 yaşında bir oğlum var. Bence hamilelik için kendinizi strese sokmayın. Stres başka ciddi hastalıklara da sebep oluyor.
 15. Ben yumurta çatlatma iğnesi ve klomen sayesinde ilk ayında hamile kaldım. Çok şükür ki ben de anne olacağım.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT