12 Ağustos 2022, Cuma 09:53

Çay Ağacı Yağını Sivilce ve Diğer Şeyler İçin Kullananların Yorumları

Çay Ağacı Yağını Sivilce ve Diğer Şeyler İçin Kullananların Yorumları

Çay ağacı yağı Melaleuca alternifolia ağacından elde edilen, antiseptik özelliğine sahip bir yağdır.

Çay ağacı yağı Melaleuca alternifolia ağacından elde edilen, antiseptik özelliğine sahip bir yağdır. Çay ağacı yağı, doğal antiseptik ve viral özelliği sayesinde birçok sorunlu bölgenin tedavisinde kullanılmaktadır. Antimikrobiyal ve antiseptik özelliğine sahip olan çay ağacı yağı; başta akne-sivilceler, saç kuruluğu, kepek, deri enfeksiyonları, diş eti iltihabı, tırnak mantarı ve ağız kokusu gibi problemlere iyi gelmektedir.

Çay Ağacı Yağı Kullanıcılarının Yorumları Nelerdir?

  • Yağlı ve sivilceli bir cilde sahibim. Sivilcelerimin en aktif olduğu dönemde çay ağacı yağı ile tanıştım. Çay ağacı yağını kulak pamuğuna damlatıp sivilcelerim üzerine lokal bir şekilde uyguladım, birkaç gün daha uyguladıktan sonra sivilcelerimin kuruyup küçüldüğünü gördüm. Birkaç hafta düzenli olarak kullandığımda ise, sivilce lekelerimde gözle görülür bir şekilde azalma olduğunu fark ettim.
  • Ağız çevremin kuru olduğu bir dönemde, ağızımın etrafında birçok büyük sivilceler çıkıyordu. Hatta öyle büyük sivilcelerdi ki, parmağımla sivilceye dokunduğumda ağrı veriyordu. Sonrasında çay ağacı yağından küçük bir pamuk parçasının üzerine damlatarak, sivilcelerimin üzerine bastırdım. Pamuğu sivilcelerim üzerine bastırırken yatar pozisyona geçtim ve birkaç dakika boyunca elimdeki pamuğu sivilcemin üzerine bastırdım. Pamuğu sivilcenin üzerine bastırırken sivilcemin üzerinde hafif bir yanma hissettim. Ertesi gün olduğunda o kocaman sivilcenin küçücük kaldığını gözlemledim. O gün bugündür her sivilce çıkarttığımda çay ağacı yağını lokal olarak uyguluyorum ve çok memnunum.
  • Kuru ve kepekli olan saç derimin tedavisi için çay ağacı yağına başladım. Banyoya girmeden evvel, çay ağacı yağından bir miktar alarak saç diplerime masaj yaparak uyguluyorum. Çay ağacı yağını 1-2 saat saç derimde beklettikten sonra, banyoya giriyorum. Ve sonuç olarak çok memnunum. Saçımdaki kuruluğu giderdi ve aşırı kepek sorunuma da biçare oldu diyebilirim.
  • Çay ağacı yağının akne-sivilceler üzerinde olan olumlu etkilerini duyunca ben de aktara gittim ve çay ağacı yağı aldım. Çay ağacı yağını bir parça pamuğun üzerine damlatıp sivilcelerimin üzerine uyguladım. 3 gün boyunca yapmama rağmen, sivilcelerimde kuruma, küçülme söz konusu dahi olmadı. Maalesef ben çay ağacı yağının sivilcelerim üzerinde olumlu etkilerine şahit olamadım.
  • Çay ağacı yağı hem tırnak batması hem de sivilce problemime çok iyi gelen bir yağ. Sivilcelerim üzerine bir para pamuğa çay ağacı yağı damlatarak uyguluyorum ve birkaç günde sivilcelerim kuruyor. Tırnak batması için ise, yine küçük bir pamuğun üzerine çay ağacı yağı damlatıp, tırnak batması olan kısıma sürüyorum ve pamuğu bir müddet o kısımda bekletiyorum. Çay ağacı yağı, tırnak batmasının verdiği ağrıyı hemen hafifletiyor.
  • Hassas ve alerjik bir cilde sahibim. Kullandığım birçok ürün cildimde alerjik reaksiyona neden oluyor, ancak çay ağacı yağı cildim üzerinde hiçbir yan etkiye neden olmadı. Çay ağacı yağını sivilcelerim üzerine uygulayınca sadece hafif bir yanmaya neden oldu ama birkaç dakika içinde yanması kendiliğinden geçti. Keskin ve sert bir yapıya sahip olan çay ağacı yağı cildin ph değerini asla bozmuyor ve kısa sürede sivilceleri kurutuyor.
  • Saç derimde kabuklanmalar mevcuttu. Çay ağacı yağının saç derisine olan faydalarını okuduktan sonra, ben de bir deneyeyim denedim. Şampuanımın içerisine 2-3 damla kadar çay ağacı yağı damlatıyorum. Her banyoya girdiğimde bu şampuanı kullanıyorum ve kafa derimin çok rahatladığını hissediyorum. Çay ağacı yağı saç derimdeki kabuklanmayı gidererek saç derimin yumuşacık olmasını sağladı.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT