Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
25-11-2021 02:29 | Güncelleme : 12-09-2022 16:57

Çay Ağacı Yağını Sivilce ve Diğer Sorunlar İçin Kullananların Yorumları

Google News

Melaleuca alternifolia, Avustralya'da yetişen bir bitkidir. Çay ağacı yağı, bu bitkinin yapraklarından elde edilir. Toplanan yapraklar buhar yoluyla damıtma işleminden geçirilir ve böylelikle çay ağacı yağı ortaya çıkar.

Çay Ağacı Yağını Sivilce ve Diğer Sorunlar İçin Kullananların Yorumları

Birçok cilt ve saç problemini gideren bu yağ, kozmetik ürünlerin içeriğinde de kendine yer bulur. Tırnak batması, uçuk, kepek, çıban, bit, saç dökülmesi, yanık, uyuz, enfeksiyon bunlardan bazılarıdır.

Ayrıca yaraların iyileştirilmesinde etkilidir. Böcek ısırmalarında kullanılır. Öksürüğe, boğaz ve diş ağrısına şifalıdır.

Çay Ağacı Kullananların Görüşleri Nasıldır?

 1. Sivilcelerimden kurtulmak için çay ağacı yağı kullanıyorum. Her akşam bir parça pamuğu bununla ıslatıp uyguluyorum. Sabah kalktığımda bakıyorum ki iltihabı kurutmuş, kızarıklık falan kalmamış. Aktarlarda ucuza satılıyor, herkese tavsiye ederim. Ben çok memnun kaldım.
 2. Şampuanıma 1-2 damla çay ağacı yağı ekliyorum, yeterli geliyor. Kepek problemim var, bunu her hafta 2 defa yapıyorum. Çok faydasını gördüm. Kepeklenme yüzünden saç diplerim sürekli kaşınıyordu. Bunu sürüyorum, azıcık yakıyor fakat sonra geçiyor. Kaşıntıyı da hemen dindiriyor. Ancak şampuanınıza bu yağı ilâve edip uyguladıktan sonra hemen yıkamayın. 2-3 dakika bekletin ki etkisini gösterebilsin.
 3. Çay ağacı yağı sivilcelerin hakkından geliyor arkadaşlar. Sivilcelerle başı dertte olan biriyim ve ne zaman bunu kullansam iyi geliyor. Sivilcenin üzerine uygulayın, 2 günde hafiflediğini göreceksiniz. Ardından giderek daha da küçülüp yok olacak. Tüm yüz bölgenize sürmekten kaçının, yalnızca sivilce olan yere uygulama yapın.
 4. Ağdadan sonra batık ve sivilce gibi sorunlara karşı en iyi tedbir çay ağacı yağı. Sivilceleri de kurutuyor, vazgeçilmezimdir kendisi.

Çay Ağacı Yağını Sivilce ve Diğer Sorunlar İçin Kullananların Yorumları

 1. Keşke çay ağacı yağını daha önce kullansaymışım. 1 yıldır tırnak mantarıyla mücadele ediyordum. Bu kadar uzun bir süre geçmek bilmeyen tırnak mantarımı ortadan kaldırmayı başardı. Tırnağımın üzerine 2-3 damla kadar sürüyor ve bunu her gün uygulamaya devam ediyordum. Kısa zamanda etkisini görmeye başladım, 3 ay içinde de tamamen kurtuldum.
 2. Sivilce lekelerimden üstüne uyguluyordum. Lekeli bölgelerin rengini açtı, son derece etkili bir ürün. Fakat tüm yüze değil, sadece problemli yerlere sürülmesi öneriliyor.
 3. Bu yağı sivilcelerim için kullandım, maalesef yararı olmadı. Herkes öve öve bitiremiyor ancak bende işe yaramadı. Gereksiz abartıldığını düşünüyorum.
 4. Çenemde yağ bezesine benzeyen sivilceler vardı. Üstelik bir yıldan beri ne yaptıysam bana mısın demiyorlardı. Çay ağacı yağı bu inatçı sivilceleri tek kullanımda söndürdü. Şimdi belli belirsiz haldeler.
 5. Cildimi kendine getiren bir ürün çay ağacı yağı. Bunu kullanmama vesile olan arkadaşıma her gün dua ediyorum. Aktardan gül suyu aldım ve içerisine bu yağdan birkaç damla ekledim. Tonik olarak her gün düzenli kullanıyorum. Sivilcelerin çıkmasına fırsat vermeden hemen söndürüyor. Ten makyajına ihtiyaç duymuyorum yani o derece. Siz de benim gibi bu durumdan muzdaripseniz vakit kaybetmeyin, çay ağacı yağının muhteşem gücünden istifade edin.
 6. Seboreik dermatit denilen bir rahatsızlık yaşıyordum. Önceden böyle bir şeyle karşılaşmamıştım, fakat son zamanlarda başıma bela oldu diyebilirim. Çay ağacı yağı sayesinde bu döküntülerden eser kalmadı. 'Doğal ilaç' ne kelime, bu benim kahramanım!
 7. Eskiden çay ağacı yağını yüzüme bol bol sürerdim. İçine herhangi bir yağ da koymuyordum, halbuki başka bir yağla inceltmek daha doğru. Kullanacak olanları uyarayım, sakın benim düştüğüm hatayı siz de yapmayın, cildinize boca etmeyin. Çok az bir miktar sürseniz yeterli. Belli aralıklarla kullanın. Bana göre her gün kullanılacak bir ürün değil. Hem bende ekstra sivilce çıkmasına yol açtı.
 8. Siyah noktalarım ve sivilcelerim nedeniyle çay ağacı yağı kullanmıştım, hiç değişiklik olmadı.

Çay Ağacı Yağını Sivilce ve Diğer Sorunlar İçin Kullananların Yorumları

 1. Kızlar sabahleyin bir uyandım ki dudağımın kenarında kocaman bir uçuk çıkmış. Ama öyle böyle değil! Kabarcıklı kabarcıklı. Uçuk kremi bana etki etmiyor, tam tersine yaranın sulanmasına neden oluyor. Ne kullanabilirim diye araştırma yaparken çay ağacı yağına denk geldim. Yorumlar beni gaza getirdi açıkçası, bir koşu aktara gidip aldım. Kulak çubuğu yardımıyla sürdüm, birkaç saat bekleyip tekrar uyguladım. O büyük kabarcıklar bir anda sönüp kuruyuverdi. Bu denli çabuk olacağını tahmin etmemiştim. Çay ağacı yağı favorim oldu.
 2. Güneş lekelerimden dolayı çok sıkıntı çekiyordum. Aynalara küsecek duruma gelmiştim resmen. Çay ağacı yağı kullanayım dedim, ne kadar doğru bir seçim yaptığımı anlamam uzun sürmedi. Daha uygulamaya başlayalı 3 gün oldu, lekelerimin açılmaya başladığını söyleyebilirim. Umarım böyle devam eder.
 3. 'Bu kadar insan yanılıyor olamaz herhalde.' diyerek çay ağacı yağı kullanmaya karar verdim. Boşuna almışım, sivilcelerimde tık yok.
 4. Bir dönem kepeklenme sorunuyla uğraşıyordum. Şampuanımı çay ağacı yağıyla karıştırıyor ve o şekilde kullanıyordum. İkinci yıkama sonrasında tertemiz saçlara kavuştum. Kepeğe karşı etkili olduğu iddia edilen şampuanları denemiştim fakat çözümü bu yağda buldum.
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.