03 Haziran 2020, Çarşamba 19:24

CC Krem Nasıl Kullanılır Cilde Nasıl Uygulanır Faydaları Ne

CC Krem Nasıl Kullanılır Cilde Nasıl Uygulanır Faydaları Ne

CC Krem Nedir Neden CC Krem Kullanmalıyım Ne İşe Yarar?

CC krem en çok kullanılan makyaj malzemelerindendir. CC harflerinin İngilizce karşılığı color correcting; yani cilt renk düzeltici demek. CC kremin faydaları denilince aklımıza gelen ilk şey tabii ki ciltteki renk eşitsizliklerini gidermesidir. Cilt tonunu dengeleyen bu krem, daha pek çok işleve sahiptir. Cilt lekelerine iyi gelir, cildin güneş ışınlarından zarar görmesini engeller ve cilde bakım yapar. Ancak CC kremlerin faydasını görmek isteyenlerin, hiç aksatmadan kullanmaya devam etmeleri gerekir. Bu konuda sabırsızlık gösterilmemelidir.

CC Krem Nasıl Kullanılır?

İşaret parmağımıza 2-3 damla CC krem sıkalım. Ardından burnumuza, yanaklarımıza ve alnımıza nokta nokta uygulayalım. Daha sonra dairesel hareketlerle cildimizin tamamına iyice yedirelim. Kremin yeterli gelmemesi durumunda bu işlemi yeniden yapalım. Genelde CC krem kullanılırken sünger ya da fırçadan yardım alınır. Fakat bunun yerine parmaklarınızla yapmanız daha doğru olacak, cildinize daha iyi etki edecektir. Böylece daha düzgün uygulayabilir ve maximum düzeyde fayda görebilirsiniz. Bundan dolayı CC kremi fırça veya süngerle değil, parmaklarınızla sürmeniz tavsiye edilir.

CC Kremin Cilde Faydaları Nelerdir?

CC kremin o kadar hafif bir yapısı vardır ki, cildinizde olup olmadığını bile anlamazsınız. CC krem sürmek çok basit bir işlemdir ve birkaç dakikanızı bile almaz. Cildinizin renk tonunu eşitleyen bu krem, pürüzsüzlük ve doğallık sunar. Fondötene benzeyen fakat ondan daha ince bir yapıya sahip olan CC krem, tek kelimeyle dört dörtlük bir cilt bakım ürünüdür.

 1. Cilt lekelerini kamufle eden bu ürünler, renk düzensizliklerini giderir.
 2. Özellikle yaz mevsiminde kullanılması çok faydalıdır. Zira güneşten koruyarak zararlı ultraviyole ışınlarının cildi yıpratmasına engel olur.
 3. Cilde canlılık ve parlaklık kazandırır.
 4. Işıltılı bir cilde sahip olmak isteyenlerin beklentilerini karşılayan CC krem, daha enerjik ve dinç gösterir.
 5. Sivilcelere ve aknelere karşı etkilidir.
 6. Kızarıklığı yok eder ve kusursuz bir görünüm elde etmeye yardımcı olur.
 7. Nemlendirici özelliği vardır.
 8. Cildinize uygun bir CC krem alıp doğru kullanırsanız, cildinizdeki siyah noktalar, kızarıklık ve diğer pürüzler gizlenecektir. Cilt için hem kapatıcı hem de besleyici olan CC krem, çoğu kadının makyaj çantasından hiç eksik olmamaktadır. SPF koruyuculuğunun yüksek oluşu, kremsi yapısı ve iyileştirilmiş formülüyle yağlı ciltler için de gayet idealdir.
 9. CC kremler cilt tonunu dengelediği için sıklıkla tercih edilmektedir. Ciltteki kızarıklıklara birebir olan CC kremlerin etkisi uygulanır uygulanmaz hemen ortaya çıkmakta ve kızarıklıkları anında yok etmektedir. Öte yandan CC krem, cilt üzerindeki renk pigmentlerini de ortadan kaldırır.
 10. SPF içerikli CC kremler hem cilde bakım yapar hem de güneşten koruyarak cildin zarar görmesini önler. Güneş koruyucu özelliğinden dolayı kararma ve cilt lekesi gibi sorunları da engeller.
 11. CC kremler kuru ve yağlı ciltlerde kullanılabilir. Kuru cilt yapısına sahipseniz cildinize nem verecek, yağlı cilt yapısına sahipseniz cildinizdeki yağlanmayı kontrol altına alarak parlamanın önüne geçecektir. CC krem uygulayıp kurumasını beklerseniz yağlı bölgelerin matlaştığını görebilirsiniz.

CC Kremin Fondötenden Ve BB Kremden Farkı Nedir?

CC kremin ince bir yapısı vardır. CC krem ile fondöten arasındaki fark ise emiliminden gelmektedir. Fondöten cildin gözeneklerini tıkayarak nefes almasını önleyen bir üründür. Oysa CC kremler çabucak emilebildiği için gözenekleri asla tıkamaz. Fırça veya parmak uçlarınızla süreceğiniz CC krem, cildinizin nefes almasına engel olmayacaktır.

BB krem ile CC krem karşılaştırması yapıldığında, CC kremin daha ince bir yapıda olduğu görülmektedir. Fondöten gibi cildinize nüfuz eden CC krem, cilt tonunu dengeler. BB kremden daha doğal bir görünüm sunan CC kremin kapatıcılığı BB kremden daha azdır. CC kremlerin içerikleri, renkleri ve diğer özellikleri markalara göre farklılık arz etmektedir. Örneğin bazı markalara ait CC kremleri beyaz gri renkli, kimilerininki ise ten rengidir. CC kremlerin bazıları sürüldükten sonra cilt rengini alır ve cilt tonunun dengelenmesini sağlar.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT