15 Ağustos 2022, Pazartesi 06:58

Çene, Yanak, Favori, Bıyık Bölgesine Lazer Yaptıranların Yorumları

Çene, Yanak, Favori, Bıyık Bölgesine Lazer Yaptıranların Yorumları

Çok yaygın ve etkili bir tüyden kurtulma yöntemi olan lazer epilasyon günümüzde vücudun neredeyse her yerine uygulanmaktadır. En çok da yüzde tercih edilen lazer epilasyon sayesinde ciltteki tüylerden kolayca ve etkili şekilde kurtulabilirsiniz.

Çok yaygın ve etkili bir tüyden kurtulma yöntemi olan lazer epilasyon günümüzde vücudun neredeyse her yerine uygulanmaktadır. En çok da yüzde tercih edilen lazer epilasyon sayesinde ciltteki tüylerden kolayca ve etkili şekilde kurtulabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda gelişen teknolojik aletler sayesinde hem kadın hem de erkeklerce popülerliği artan lazer epilasyon sayesinde yüz dahil tüm vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

Yüzüne Lazer Epilasyon Yaptıranların Tecrübeleri

 1. Yüzünüze lazer epilasyon yaptırmanızı kesinlikle önermiyorum. Çünkü yüzdeki tüyleri yok eden etkili yöntem acılı olmasına rağmen iğneli epilasyondur. Yüzü için lazer epilasyon yaptıran tüm çevrem tüylerinin bitmediğini ve hatta daha arttırdığını söylüyor. O yüzden ben daha etkili olan iğneli epilasyonu tavsiye ederim.
 2. Ben lazer epilasyona başlayıp pişman olanlardanım. Çünkü lazer epilasyon, cildimdeki ince olan ayva tüylerini de daha sert ve koyu çıkmasına sebep oldu. Gittiğim yer en basta bitme garantili olduğunu söylemişti ama sonradan öyle olmadığını en fazla 8 seansa girebileceğimi ve bitme garantisinin tahaddütte olmadığını söylediler. 
 3. Ben yüzüme lazer epilasyonu 2 senedir yaptırıyorum. Başlarken lazer epilasyonu yapan merkez yüzün yarısının(favori, çene, yanak ve bıyık bölgesi) çok zor bir bölge olduğunu söyledi. Ilk önce ND cihazı daha sonrada Alex cihazını kulllandılar. Şu anda 17.seanstayım ve sonuçlar iyi ve yüzümdeki kılların büyük bir çoğunluğu azaldı. Ayrıca lazer epilasyonun yüzümde herhangi bir kızarıklık ve lekeye yol açmadığını söylemeliyim.
 4. Ben lazer epilasyonun hüsrana uğrattığı biriyim. Çünkü yüzüme yaptırdığım lazer epilasyon yüzümdeki kılları arttırdı ve daha da yayıldı. Bu yüzden başka yöntemler arayışındayım. Lazer epilasyonu toplamda 6 ay kadar yaptırdım ama yüzümdeki tüyler daha da uzun çıkmaya başladı.  Bu sebepten ötürü, paranız boşuna gitmesin önermiyorum.
 5. Ben lazer epilasyon için birden fazla merkeze gittim ve hepsi de yüzümdeki tüylerin lazer epilasyon için yeterince kalın olmadığını söylediler ve yapmayacaklarını söylediler. Iğneli epilasyon için ise tenimin çok ince ve gözeneksiz olduğunu ifade ettiler,yalnızca çeneme yapılabileceğini söylediler.
 6. Ben yüz bölgesine lazer epilasyon yapılmaması taraftarıyım.  Çünkü ben yaptırdım fakat bir türlü sonuç alamadım. Üstüne üstlük, kıllarım bitmedi daha da yayıldı. Ben daha sonra iğneli epilasyon denedim ve gittiğim merkez acıyı azaltmak için Elma kremini kullanıyordu. Bu sayede acı hissetmeden yaptırdım. Yüzdeki kılları kökten bitiren tek yol iğneli epilasyon.
 7. Ben yüzüme lazer epilasyonu 3 seanstır yaptırıyorum. Yüzümdeki kıllarda çok iyi derecede azalma oldu ve çoğalma gibi bir problem yaşamadım. Sadece ilk seansa gitmede 2 gün önce yüzümün tamamını jiletle almıştım. Ama daha sonra herhangi bir şey yapmadım ve inanın şu an rahatlığa ulaştım diyebilirim. Yüzümde sadece çok az kıl kaldı ve onlar da asla göze çarpmıyor. Ben yanak ve ense bölgeme yaptırdım. Seansa gitmeyi bıraksam dahi olur.  Lazer epilasyonu hekese öneriyorum.
 8. Ben yüz bölgem için epilasyonu yaklaşık 2-3 senedir yaptırıyorum. Bitmek şöyle dursun azalma dahi olmadığını söylemem lazım. Çaresizim aslında.  O yüzden lazer epilasyona boşuna para harcamayın.
 9. Benim gittiğim merkez yüzümdeki kılların lazer epilasyon ile 5 seansta biteceğini söylemişti en başta. Ama kıllar bitmedi ve ilk halinden 5 kat daha arttı. Çok pişman oldum başladığıma. Iğneli epilasyon için ise korkuyorum çünkü iz kaldığını söyleyenler çok fazla.
 10. Benim ilk başta yüzümde aşırı tüy problemim yoktu, sadece favorilerim biraz uzundu ve çene bölgemde birkaç tüy vardı. Ama bunlar bana çok rahatsız edici geliyordu. Sonra hiçbir araştırma falan yapmadan ilk gördüğüm güzellik merkezine gittim. Merkez bitirme garantisini olduğunu söylemişti en başta. Cihaz Alexandriteydi ve ben 2 sene buraya gittim. Yüzümdeki tüylerde azalmayı geçin daha da ayağıma oldu ve tüylerim çene ve boyun bölgeme kadar yayıldı. Ayrıcacildimdelekelerdeoluştu. Çok üzdü bu durum beni ve inanın psikoljim bile etkilendi.
 11. Yüzüm için yaklaşık 5 yıldır lazer epilasyon yaptırıyorum. Yüzümün dışındaki bölgelerde birkaç seansta sonuç alırken yüzümde bu durum tam tersi oldu ve bunun sebebinin yüzde çok fazla sinir ucu olduğu için olduğunu öğrendim. Ben yüz için lazer epilasyon asla önermiyorum,boşuna paranızı sokağa atmayın derim. Onun yerine eğer acısına dayanırım derseniz iğneli epilasyonu tercih edin.
 12. Ben yüzüm için lazer epilasyona gidiyorum ve gittiğim yerdeki cihaz Alex. Toplamda 3 seans gittim ve yaza girdiğimiz için ara verildi. Ben lazere başlamadan önce yüzümde çok fasla tüy vardı. Çene, yanak, ve boyun dahil her yerde çok vardı. Sebebi ise tamamen genetik,hormonal değil. Lazer epilasyondan sonra boynumdaki tüylerin koyulaşıp sertleştiğini söylemem lazım. Bu durumda mecburen daha uzun bir dönem gitmem gerekiyor. Ayrıca lazer epilasyon yüzümde çok sivilce de yaptı, ki normalde benim yüzümde hiç sivilce olmazdı.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

 1. Misafir

  Merhaba ben 16 yaşındayim göğsumden göbek deliğime kadar uzun ve kalın kıllar var çok fazla oldugu icin cımbızla alamadım ağda yaptın ama yine gecmedi daha fazla artti ben bir bayanım ama göbeğim ve göğsumde erkeklerinki kadar kıl var zayıflıktanmı oluyir aceba ne yapmam gerekir

 
 
KAPAT