26 Mayıs 2020, Salı 10:20

Çenede Çıkan Sivilceler Neyin Belirtisi Çenede İltihaplı Sivilce Çıkması Nedenleri

Çenede Çıkan Sivilceler Neyin Belirtisi Çenede İltihaplı Sivilce Çıkması Nedenleri

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Çenede Çıkan Sivilcelere Doğal Çözüm

Sivilce, yaygın görülen bir cilt sorunudur. Gözeneklerin tıkanması sonucu cildin yağ biriken kısımlarında meydana gelir. Ergenlik döneminde daha yoğundur. Tedavisi yapılmazsa izi kalır ve ondan kurtulmak hiç de kolay olmaz. Sivilce izleri kişinin sosyal yaşantısını olumsuz etkiler, hatta bazı insanların sivilce izleri yüzünden duyduğu rahatsızlık o kadar fazlalaşır ki, toplum içine çıkmaya bile utanacak duruma gelir. Çenede sivilce çıkması da sıklıkla rastlanan bir problemdir. Çenede oluşan sivilcelerin sebebi genelde hormonal değişimlerdir.

Çenede Sivilce, İltihaplı Sivilce Neden Çıkar?

  1. Ergenlik dönemi, hamilelik, menopoz  gibi hormonların salgılanmasındaki artma veya azalmadan kaynaklı çenede sivilce çıkması görülebilir.
  2. Cips, kola, hamburger gibi fastfood besinler çenede sivilce çıkmasına yol açabilir.
  3. Stres de çenede sivilce çıkmasını tetikleyebilmektedir.
  4. Cilt üzerinde oluşan kirler ve kullanılan ürünlerdeki kimyasallar gözeneklerin tıkanmasına sebep olur. Buna bağlı olarak gözeneklerde yağ birikir. Sırtta ve çenede çıkan sivilcelerin nedenlerinden biri de budur.
  5. Çenede sivilce oluşması bağırsak problemine de işaret edebilir. Yağlı ve sütlü ürünlerden kaçınılmalıdır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Patates İle Çenedeki Sivilceleri Kurutma Yöntemi

Alnımı ve çenemi sivilceler sardı. Denemediğim yöntem kalmadı. Biraz hafifliyorlar ancak çok geçmeden tekrar çoğalıyorlar. Sivilcelerimden kurtulmak için ne yapmalıyım?

CEVAP

Bir patatesi rendeleyin ve suyunu sıkıp bu suya bir tatlı kaşığı bal ekleyin. Her gece uyuumadan evvel sivilcelerinizin üzerine bu karışımı uygulayın. Sürdükten sonra yıkamayın. Bir gece cildinizde kalsın. İstenilen etki hasıl oluncaya kadar her hafta 5 defa uygulayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Çenedeki Sivilcenin Geçmesi İçin Maske

Çenedeki sivilceyi kurutmak için; 1 tatlı kaşığı oksijenli su, 1 kapsül antibiyotik ve 1 çay kaşığı bebe pudrası karıştırılır. Elde edilen karışım çeneye uygulanır, 20 dakika bekletilir ve silinir. Her gün devam edilirse çenede çıkan sivilceler yok olacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Çenedeki Sivilceleri Yok Eden Süper Tarif

1 tatlı kaşığı kayısı yağı, 1 yemek kaşığı taze elma suyu ve aldığı kadar öğütülmüş yulaf ununu karıştırın. Hazırladığınız karışımı çenenize sürün ve 20 dk bekletin. Haftada 3 defa tekrarlayın. Bir başka yöntem olarak; eşit oranda limon suyu ve havuç suyunu karıştırarak buz kalıplarında dondurun. Her gece yatmadan evvel 1 kapsül buzu bir süre temiz cildinizde gezdirin. Bu sayede gözenekleriniz sıkılaşacak, cildiniz yenilenecek ve sivilce izleriniz geçecektir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Portakal Kabuğu İle Çenedeki Sivilceye Doğal Çözüm

Bir portakalın kabuğu rendelenir ve güzelce ezilir. Bir çay kaşığı kabartma tozuyla karıştırılır. Birkaç damla portakal suyu ilave edilip oluşturulan bu karışım temiz cilde uygulanır. Sabah-akşam olmak üzere 4 gün bu formülden yararlanılır. Etkisini hemen göstermeye başlayacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Limon Suyu İle Çenedeki Sivilcenin Geçmesi İçin Tarif

Bir tatlı kaşığı meyankökü dövülerek un haline getirilir. Daha sonra birer çay kaşığı limon suyu ve buğday filiziyle karıştırılır. Elde edilen karışım cilde uygulanıp 15 dakika bekletilir. Ardından ılık suyla durulanır. Faydasını görebilmek için bu maske haftada 2 defa uygulanmalıdır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT