23 Eylül 2021, Perşembe 09:45

Ceviz Yağı Saça Nasıl Uygulanır Saç Beyazlamasına İyi Gelir mi

Ceviz Yağı Saça Nasıl Uygulanır Saç Beyazlamasına İyi Gelir mi

Ceviz yağı, magnezyum, çinko, kalsiyum, fosfor gibi mineraller açısından zengindir. Bu özelliği ile saç dökülmesini önler, saçların uzamasını hızlandırır, kepekle mücadele eder, saç beyazlamasına iyi gelir.. Ceviz yağını aktarlardan yahut kozmetikçilerden satın alabilirsiniz.

Ceviz Yağı Saça Nasıl Sürülür?

1-2 yemek kaşığı ceviz yağını saçlarınıza ve saç diplerinize sürün. 2-3 saat saçlarınızda bekleyin daha sonra saçlarınızı yıkayın.

ProfDr Ahmet Maranki'den Ceviz Yağı İle Saç Beyazlamasına Doğal Çözüm

Malzemeler

  1. 1 tatlı kaşığı ceviz yağı
  2. 250 ml. Alkali su
  3. 5 gr. Himalaya tuzu

Yapılışı

Cezvede suyu kaynatınız. Kaynamış suya 1 tatlı kaşığı ceviz yağını koyunuz. Himalaya tuzu ekleyin.Bu karışımı, saç köklerine 5-15 dakika ovarak sürün. Saçlara bone takıp 1-3 saat bekletin ve suyla yıkayın. Hiç aksatmadan 21 gün boyunca bu küre devam edin.

Ceviz Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Saçları Hızlıca Uzatır

Ceviz yağı, saç uzamasını desteklemeye yardımcı olan, saçınızı süper güçlü ve parlak yapan Biotin ve B7 vitamini gibi vitaminler içerir. Ceviz yağında çok yüksek miktarda potasyum bulunur ve potasyum saç uzama sürecini hızlandırmakta etkili minerallerdendir

Saç Dökülmesini Önler

Saçlarınız için ceviz yağı kullanmanın en büyük yararı, saç derisi hücrelerin yenilenmesini hızlandırması ve böylece saç dökülmesini önlemesidir. Ceviz yağı kullanımı ile saç kalitesi de yükselir. Ceviz yağı saçınıza ihtiyacı olan beslenmeyi sağlar. İçerisinde bulunan Omega2,3,9 yağ asitleri sayesinde saçlarınızın zayıflamasını önler, saçınızın kökten uca güçlenmesinde etkili rol oynar.

Ceviz yağı kullanmak saç köklerinizi güçlendirebilir ve saç dökülmesini önleyebilir. Ceviz, saç dökülmesini önleyen selenyum açısından zengindir. Ceviz yağı, kafa derisinde hücre hasarı olasılığını ortadan kaldırmaya yardımcı olan Omega 3 yağ asitleri ile doludur. En iyi sonuçlar için ceviz saç yağını haftada üç kez kullanın ve gece boyunca saçlarınızda bekletin, ertesi sabah saçlarınızı yıkayın.

Kepekle Mücadele Eder

Saç derisinde, saçta kepek pek çok kişinin muzdarip olduğu ve kolay kolay geçmeyen bir sorundur. Kepek sorunu tedavi edilmezse aşırı saç dökülmesine veya şiddetli iltihaplanmaya neden olan bir hastalık olan Seboreik dermatite yol açtığı için göz ardı edilemez, mutlaka tedavi edilmelidir. Ceviz yağı, güçlü içeriği sayesinde kepeğe iyi gelir. Saç derinizi haftada en az iki kez ceviz yağı uygulayın ve saçınızı sülfatsız bir şampuan ve soğuk suyla yıkayın. İlk durulamadan sonra gözle görülür bir şekilde kepek azalması fark edeceksiniz.

Saçtaki Sedef Hastalığını Tedavi Eder

Sedef hastalığı, kafa derisinde kırmızı döküntülere neden olan bir kafa derisi hastalığıdır. Kafa derisi çok kaşınır ve iltihaplanmaya neden olur. Etkilenen bölgeye ceviz yağı sürmek, kızarıklıkların daha fazla yayılmasını önleyebilir. Ceviz yağı iltihabı yatıştırır ve cildi rahatlatır. Uygulama için en uygun zaman duştan sadece birkaç dakika öncedir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Ceviz Yağı İle Parlak Saçlar İçin Maske

Eşit miktarda susam yağı, ceviz yağı ve çörek otunu karıştırın. Bu karışımın içine 1’er kapsül B ve E vitamini kırın ve 1 kapak çam terebentin ekleyin. Karışımı saç diplerinize sürün ve saçınızı streç filmle sarıp 2 saat bekleyin. Ardından saçlarınızı yıkayın.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT