Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

ChatGPT'ye yeni işlev: "Yalı Çapkını'ndaki oyuncunun adını bul!"

Mavikadin>Tekno kadın>ChatGPT'ye yeni işlev: "Yalı Çapkını'ndaki oyuncunun adını bul!"

Yapay zeka sohbet botu ChatGPT, yeni özelliği ile ses getirdi. Artık fotoğrafları, tersine görsel arama teknolojisinden faydalanarak internet üzerinden arayabilecek. Ayrıca kırık bir bisikleti nasıl tamir edebileceğiniz gibi günlük hayatta zorlandığınız konularda size rehberlik edecek.

ChatGPT'ye yeni işlev: "Yalı Çapkını'ndaki oyuncunun adını bul!"

Yapay zeka destekli sohbet uygulaması ChatGPT yeni özelliklerle büyümeye devam ediyor. Son olarak, yazılımın geliştiricisi olan OpenAI firması ChatGPT'ye görüntüleri işleyebileceği ve tersine görsel arama yapabileceği bir özellik kazandırdı.

Sohbet botunun yetenekleri bugüne kadar sınırlıydı. Yalnızca yazılı mesajlaşma yapılabiliyordu. Bu nedenle, Midjourney gibi metinden görsel üreten jeneratif yapay zeka araçları yanında ChatGPT'nin biraz sönük kaldığı eleştirileri geliyordu. Tepkilere kulak veren geliştirici firma bu eksikliğini giderdi.

CHATGPT GÖRSEL ARAMA YAPABİLİYOR

OpenAI'nin açıklamasına göre artık kullanıcılar, ChatGPT'ye fotoğraflarla soru sorabilecekler. Örneğin Star TV'nin reyting rekorları kıran dizisi Yalı Çapkını'ndaki bir karakterin fotoğrafını yükleyerek, "Bu oyuncunun adını bul!" komutunu vererek gerçek ismini öğrenebileceksiniz.

Sadece bununla da kalmayacak. Yapay zeka sohbet botu, gönderdiğiniz fotoğrafı yorumlama özelliğine de sahip oldu. Örneğin bisikletinizin kırılan bir parçasının fotoğrafını yükleyip, "Bunu nasıl tamir edebilirim?" minvalinde bir soru sorduğunuzda, onarım konusunda da size rehberlik edebilecek.

PARA VERENLER KULLANABİLECEK

OpenAI firması yeni özellikleri sadece "ChatGPT Plus" ve "ChatGPT Enterprise" hizmetlerini kullananların erişimine açacağını duyurdu. Bunun için aylık 20 dolar ödemek gerekiyor. Haberin yazıldığı tarihteki dolar/TL kuruna göre yaklaşık 550 TL'ye denk geliyor.

ChatGPT geçtiğimiz aylarda Android ve iOS platformlarına çıktı. Bundan önce yalnızca OpenAI'nin internet sitesi üzerinden kullanılabiliyordu. Ancak site bilgisayarlara göre tasarlandığından, akıllı telefonlarda kullanması zordu.

Kaynak : openai.com
Editör : Ömer Faruk Doğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Bakmadan Geçme
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Tekno Kadın
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Çalışan anneler, aktif kariyer sahibi genç kadınlar veya birden fazla işi ve sorumluluğu olanlar… Hepimiz için ortak olan şey, zamana karşı yarışıyor oluşumuz. Gün içerisinde işlerimize yetişmeye çalışırken kendimize ayıracak vakti bulmak çoğunlukla imkânsız hale geliyor. Sizin için kişisel bakımınıza vakit ayırmayı hem kolaylaştıracak hem eğlenceli hale getirecek hızlı ve etkili yöntemleri listeledik.
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Tekno Kadın
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, pratik atıştırmalıkların kurtarıcısı olan tost makineleri artık sadece ekmek kızartma işlevinden çok daha fazlasını sunuyor. Tost makinesi markaları arasından seçim yaparken hangi özelliklere dikkat etmeliyiz? Hangi markalar güvenilir ve dayanıklı ürünler sunuyor? İşte tüm bu soruların cevaplarına göz atacağız.
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Tekno Kadın
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Kadınlar için hediye seçimi karmaşık bir süreç olabilir ve hediyenin özel ve anlamlı olmasını isteriz. Ancak, bir erkeğe hangi hediyenin beğenileceğini belirlemek bazen zor olabilir. İşte bu noktada, burçlara göre hediye rehberi devreye giriyor. Her burcun kendine özgü bir karakteri bulunmaktadır ve bu karakterlere uygun hediyeler seçmek, karar verme sürecinizi kolaylaştırabilir. Burçlara göre hediye seçimleri, alıcıya özel ve düşünceli bir armağan sunma fırsatı tanır. İşte Burçlara göre erkeklere alınabilecek hediyeler… 
Sonraki Haber Yükleniyor...