Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2023-05-07 15:55:00 | Son Güncelleme : 2023-09-14 16:26:21

Cildi aydınlatan formül! Expigment krem nedir, nasıl kullanılır?

Google News

Değeri paha biçilmez bir giysi olan cildimiz, rengini pigmentlerden alır. Ancak cildimize rengini veren pigmentler bazı durumlarda işlevini tam yapamaz. Böyle bir durumda da ton farklılıkları oluşur. Expigment krem, işte bu ton farklılıklarını gidermeye yardımcıdır.

Cildi aydınlatan formül! Expigment krem nedir, nasıl kullanılır?

Ciltte oluşan ton farklılıkları, özellikle hiperpigmentasyon olarak anılan cilt koyuluğu sıklıkla karşılaşılan bir cilt sorunudur. Çözüm isteyenler için Expigment krem gibi dermatolojik ürünlerle bu ton farklılıklarının giderilmesi sağlanır.

Çoğu kişinin güneş yanıkları kaynaklı cilt lekelerinde kullandığı bu tıbbi ürün hakkında siz ne kadar bilgi sahibisiniz? Şayet cildinizdeki koyu lekelerden şikâyetçiyseniz bu krem ile tanışmanızın vakti geldi demektir. Öyleyse Expigment krem ne işe yarar, yan etkileri var mı, içeriğinde ne var? Gelin bu sorulara yanıt arayalım.

EXPİGMENT KREM NEDİR?

Expigment krem içeriği çok merak edilen konulardandır. Cilt lekelerinden yakınan çoğu kişi “Expigment krem içeriği nedir” diye soruyor. İçeriğindeki hidrokinon etken maddesi ile cilt rengini açan bir tıbbi üründür. Bu etken madde, cilde rengini veren melanin maddesinin üretimini yavaşlatarak işlev görür.

Cildi aydınlatan formül! Expigment krem nedir, nasıl kullanılır?

Ciltteki koyu lekelerin yer aldığı bölümlere sürülerek uygulama yapılır. Uzmanlar tarafından reçete edilen bu krem ciltteki koyu lekeleri açar. Böylelikle cilt renginiz eşitlenir. Expigment krem kullananlar ciltlerinin açıldıklarını gördükçe mutlu oluyorlar. Peki, nasıl oluyor?

EXPİGMENT KREM NE İŞE YARAR?

Cilt uzmanlarının önerdiği, prospektüse göre kullandığında hemen etkisini gösteren bu tıbbi ürün, güneş kaynaklı lekeler içinde yararlıdır. Ayrıca ciltteki hafif kahverengilikler, morluklar, minik lekeler, çizikler, sivilce izi ve çillere de uygulayabilirsiniz.

Renk açıcı özellikteki krem sayesinde cildinizdeki bu kusurlar iyileşir.Yetişkinlerde reçete edildiği şekilde kullanıldığında güvenli kabul edilen renk açıcı krem, 12 yaş altındaki çocuk ve bebeklere önerilmez. Çünkü güvenliği konusunda yeterli çalışma henüz yoktur. Expigment krem yan etkileri göstermemesi için mutlaka prospektüse uyulmalı.

Piyasada etken maddesinin oranına göre iki farklı formda Expigment krem bulunur. Bu türlerden birinde etken madde yoğunluğu yüzde 2 diğerinde ise yüzde 4 şeklindedir. Uzman, cildinizdeki lekenin koyuluğuna göre birini reçete eder.

Bunun yanında istenen verimin alınması için genelde iki ay kadar kullanılması önerilir. Fakat kremi özellikle yaz aylarında kullanmamalısınız. Expigment krem yan etkileri işte bu dönemlerde artabilir. Özetle cildinizde koyu lekeler ve sivilce izleri varsa, Expigment krem ne işe yarar diye sorgulayanlardansanız bu kremi denemeden umutsuzluğa kapılmayın.

EXPİGMENT KREM CİLDE İYİ GELİR Mİ? NE SIKLIKLA KULLANILMALI?

Ciltte görülen lekeler için kullanılan Expigment kremi yasemin.com’un haberine göre lekelerinizi geçirmek için kullanacaksanız gün içerisinde 2 defa kullanmanız yeterli olacaktır. Ancak kremi kullanmadan önce cildinizin temiz olmasına özen gösterin. Kremi kullanmadan önce bölgenin ıslak olmamasına ve tamamen hijyenik olmasına özen göstermelisiniz. Kremi sürdükten hemen sonra en az 2 dakika kadar ovalayın. Lekenin gitmesi için en az 2 ay boyunca düzenli bir şekilde kullanmalısınız.

Cildi aydınlatan formül! Expigment krem nedir, nasıl kullanılır?

Madem bu kadar etkili, Expigment krem kullananlar krem hakkında ne diyor? Kullanıcı yorumlarına göre Expigment krem özellikle senil lentigines, melasma, lokalize kontakt dermatit ve choloasma gibi cilt koyulaşması ile karakterize cilt şikayetlerine iyi gelir. Bu cilt lekelerine karşı cildi korur ve kalıcı olarak tedavi edilmesi sağlar. Ayrıca pek çok kişi tarafından güneş kaynaklı yüzdeki lekelere de iyi geldiği bildirilir. Cilt tonumu eşitlediği ve daha sağlıklı bir cilt görüntüsü sağladığı belirtilir.

Kişisel olarak reçete edilen bu krem önerilen şekilde kullanıldığında koyulukları açar. Koyulaşmış cilt rengi geri döner ve ton eşitlenir. Cilde sadece harici olarak uygulanan bu tıbbi ürün sayesinde daha sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz. Bu yüzden lekeleri geçirme konusunda geliştirilen çözüm önerileri arasında başarıları ile bilinirliği artan bir kremdir. İstikrarlı kullanıldığında güzelliğinize gölge düşüren lekeleri  fark edilir bir şekilde yok eder.

EXPİGMENT KREMİN YAN ETKİLERİ NELER?

12 yaş üzeri gençler ve yetişkinlerde sağlık açıdan kullanımı güvenli olan Expigment krem içeriği pek fazla yan etkilere neden olmaz. Ancak böbrek hastaları, hamileler ve emzirenlerde güvenli olup olmadığına dair kesin kanıtlar yoktur. Dolayısıyla bu kişilerde uzman tarafından yarar-zarar değerlendirmesi yapılarak yarar fazla ise reçete edilir.

Bunun yanında içeriğindeki etken maddeye karşı tolerans geliştirenlerin kullanmaması önerilir. Aksi takdirde yan etkilere neden olur.

Cildi aydınlatan formül! Expigment krem nedir, nasıl kullanılır?

Bu kremin kullanımında nadirde olsa ciddi yan etkiler ortaya çıkar. Genelde içeriğindeki bir maddeye karşı hassasiyet geliştirildiğinde çıkan bu yan etkiler şunlar:

  • Nefes almada zorluk
  • Baş dönmesi
  • Dil ve boğazda kaşıntı

Yan etkileri yukarıdaki şekillerde kendini gösterir. Bunun yanında seyret görülen hafif yan etkiler arasında şunlar yer alır:

  • Ciltte çatlama
  • Kuruluk
  • Kızarıklık
  • Batma ve yanma

Ayrıca bazı kişilerde mavi-siyah şeklinde cilt lekelerine neden olur.

Eğer siz de cildinizdeki koyu lekelerden şikayetçiyseniz expigment krem bir kurtarıcı olabilir. Dermatoloğa danışarak reçete edilmesini isteyebilir, bu sorunlarınızdan pratik bir yolla kurtulabilirsiniz.

CİLT LEKELERİ TEDAVİSİ

Medicana Çamlıca Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nden Uzm. Dr. Nilsu Salih'in verdiği bilgilere göre; Cilt lekesi tedavisinde uygulanacak yöntem, lekenin oluşum nedenine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ayrıca, tedavi süreci lekenin derinliği ve büyüklüğüne göre de farklılık gösterir. Cilt lekesi tedavisinde uygulanan işlemlerin cildi daha hassas hale getirmesi nedeniyle, bu işlemlerin genellikle güneş ışınlarının daha az olduğu kış aylarında yapılması önerilir. Yazın güneş ışınlarına maruz kalan işlem uygulanmış bölgelerde kalıcı hasarlar meydana gelebilir.
 

 

 

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Kaynak : Mavi Kadın, medicana.com
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.