24 Eylül 2020, Perşembe 22:05

Cildim Pütür Pütür Diye Üzülmeyin! Pütürlü Cilt İçin Bitkisel Çözümler

Cildim Pütür Pütür Diye Üzülmeyin! Pütürlü Cilt İçin Bitkisel Çözümler

Cildim, yüzüm, pütür pütür. Bu durum beni kahrediyor. Bu durumdan kurtulmak için ne yapmalıyım bilemiyorum diyorsanız üzülmeyin! Aşağıda bildireceğimiz Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından verilen tarifleri uygulayarak pürüzsüz, pütürsüz bir cilde kavuşabilirsiniz!

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Pütürsüz Bir Yüz İçin Zeytinyağı Limon Maskesi

Sıcak suyu, 4 damla limon suyunu ve bir miktar zeytinyağını karıştırıyoruz. Yüzümüzü ılık suyla yıkıyoruz. (Sabun kullanmıyoruz.) Ardından soğuk su ile durulayıp bir miktar zeytinyağı ile cildimize nazikçe masaj yapıyoruz. Bir müddet bekletip yine sabun kullanmadan ılık suyla yıkayıp soğuk suyla duruluyoruz. Bu işlemin ardından cildimiz tazelenecek, yumuşayacak ve pürüzsüzleşecektir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yüzü Pütürsüz Bir Görüntüye Kavuşturacak Mısır Unu Maskesi

Yarım tatlı kaşığı el kremi, yarım tatlı kaşığı su, 1 tatlı kaşığı kil ve 1 tatlı kaşığı mısır unu karıştırılır. Hazırlanan karışım cilde uygulanıp 2 dakika ovulur. Sonra tekrar ovularak temizlenir ve yıkanır. Bu sayede cildinizdeki ölü hücreler yok olacaktır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Pütürsüz Pürüzsüz Bir Yüz İçin Bal ve Maya Maskesi

1 tatlı kaşığı taze elma suyu, 1 çay kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı yaş mayayı karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı temizlenmiş cildinize sürün, 20 dakika bekletip ılık su ile kompres yaparak temizleyin. Bunu her hafta 3 defa uygulayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yüzü Güzelleştiren Pütürleri Gideren Maske Tarifi

Bir salatalığın suyu; 2-3 damla nane yağı, 1 tatlı kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı süt tozu ile karıştırılır. Hazırlanan karışım cilde uygulanıp 15-20 dakika bekletilir. Sonra su ile yıkanır.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Pütürsüz Harika Bir Cilt İçin Çikolata Maskesi

100 gram bitter çikolata benmari usulü eritilir ve ılıdığı zaman cilde uygulanır. Cildin her yerine güzelce yedirilir ve 20 dakika bekletilip ılık su ile yıkanır. Bu formül her gün uygulanabilir, ciltteki pütürlü görünümü iyileştirir, cildi rahatlatır ve ipeksi bir yumuşaklık verir.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Pütürsüz Pürüzsüz Bir Ten İçin Kil Maskesi

2 çorba kaşığı mercimek, 1 kâse kil, 1 kâse öğütülmüş nohut, 4 çorba kaşığı zeytinyağı az miktar su ile karıştırılır. Cilde uygulanıp 5 dakika bekletilir ve ovularak çıkarılır. Daha sonra bir cilt bakım kremi uygulanır. Bu uygulama her ay 2 kez tekrarlanır.

Pürüzsüz Bebek Gibi Bir Cilt İçin Suna Dumankaya’dan Maske Tarifleri Tıklayınız

Evde Peeling Nasıl Yapılır? Suna Dumankaya’dan Peeling Tarifleri Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT