26 Mayıs 2022, Perşembe 16:34

Cinsiyet Tahmini Gebelikte Çoçuk Cinsiyeti Belirleme İdrarla Cinsiyet Belirleme

Cinsiyet Tahmini Gebelikte Çoçuk Cinsiyeti Belirleme İdrarla Cinsiyet Belirleme

Bebeğim acaba kız mı olacak erkek mi? Bu soru hamile kadınların, anne adaylarının en merak ettiği sorular arasında yer alır. Siz de ultrasondan önce bebeğinizin

Bebeğim acaba kız mı olacak erkek mi? Bu soru hamile kadınların, anne adaylarının en merak ettiği sorular arasında yer alır. Siz de ultrasondan önce bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek istiyorsanız işte evde cinsiyet belirleme için uygulayabileceğiniz pratik ve eğlenceli yöntemler; (Bu makalemizin sonunda erkek bebek sahibi olmak için okunulması gereken duayı da bulabilirsiniz)

Yüzük İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

Gebeyken ipliğe bir yüzük geçirin ve karnınızın üzerinde yüzüğü sallandırın. Yani yüzüğü hamile göbeğinizin tam üzerinde serbestçe sallandırıyorsunuz. Yüzük bir süre sonra da kendiliğinden ya "ileri - geri" ya da "yuvarlak" hareketler sergileyerek hareket etmeye başlıyor. Hiçbir kuvvet uygulamadığınız yüzük bir süre sonra duruyor.  Daire çizen bir yüzük kızınız, ileri ve geri sallanan bir yüzük ise oğlunuz olacağı anlamına gelirmiş.  (Bir diğer deyişyle yüzük kendiliğinden ivme kazandığında ileri-geri hareket ediyorsa bebeğiniz erkek, şayet yuvarlak dönüşler sergiliyorsa bebeğiniz kız demektir.)

Gebelikte Karın Şekli İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

Tecrübeler gösteriyor ki gebelikte karnı sivri olan anneler erkek bebek, karnı yassı olanlar ise kız bebek doğuruyor. Siz de gebeyken karnınızın şeklinden yola çıkarak kızınız mı yoksa oğlunuz mu olacak anlayabilirsiniz.

Makas Bıçak İle İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

Hamilelikte makas bıçak testi de gebe kadınların bebeğinin cinsiyetini öğrenmek için en sık uygulanan yöntemlerdendir. Öncelikle bu test için bıçak, makas ve minder gerekiyor. Hamile kadın görmeden bir minderin altına makas diğer minderin altına ise bıçak konulur ve kadın hangi mindere oturursa bebeğin cinsiyeti ona göre belirlenir. Bu testte bıçak erkek bebeği makas ise kız bebeği teslim ediyor. Kadın minderin makas tarafına oturursa bebek kız, bıçak tarafına oturursa bebek erkek olduğuna inanılır.

İdrarla ve Karbonat İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

Bir bardağa idrarınızı yapın. Ayrı bir bardağa 2 yemek kaşığı karbonat koyun. Karbonatlı bardağı düz bir zemine koyun. İdrarınızı karbonatın üzerini geçecek şekilde diğer bardağa boşaltın. Karbonat idrar ile reaksiyona girip köpürürse bebeğiniz erkek, hiçbir reaksiyon olmazsa köpürmezse kızınız olacağına inanılır.

Kırmızı Lahana İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

Kırmızı lahananın yarısını doğrayın ve sıcak su dolu bir kaba koyun. Ocağa koyun ve 10 dakika kaynatın, soğumasını bekleyin. Suyu bir bardağa dökün. Diğer bardağa çişinizi yapın. Soğumuş kırmızı lahana suyu ile idrarınızı eşit miktarda olacak şekilde karıştırın. Renk aynı kalırsa, yani mor olursa, çocuğunuzun kız olma şansı yüksektir ve eğer renk kırmızı yada pembeye dönüşürse çocuğunuz erkek olacak demektir.

Anahtar Testi İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

Hamile kadının çevresindeki kişiler ona herhangi bir anahtar uzatırlar. Şayet hamile kadın anahtarın dar ucundan tutuyorsa kız, yuvarlak kısmından tutuyorsa erkek bebek geldiğine inanılır. Yahut aynı şeyi anahtarı havaya atmak suretiyle de yapabilirsiniz. Yapacağınız tek şey anahtarı rastgele havaya fırlatmak ve tutmak. Şayet havadan elinize düşen anahtarın yuvarlak tarafından tutarsanız bebeğin erkek, sivri tarafından tutarsanız kız olacağına inanılır.

Güzellik Çirkinlik İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

Toplumdaki yaygın inanışa göre hamile kadın çirkinleşirse bebek kız olacaktır. Güzelleşirse bebek erkek olacaktır. Hamilelik sizi her zamankinden daha güzel yaptıysa bebek erkektir, cildiniz bozulduysa ya da genel olarak güzelliğinizi kaybettiyseniz, bu güzelliğinizi kızının çalmasındadır.

Meme Ucu Testi İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

 Hamilelikte meme uçlarınız çok koyulaşmışsa bebeğiniz erkek,  göğüs uçlarının renginde hafif bir değişim söz konusu ise kız bebektir.

Hamilelikte Bulantı İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

Hamilelik döneminde en sık karşılaşılan sağlık problemlerinden biri de bulantıdır. Ancak erkek bebek sahibi olacak annelerde bulantının çok az olduğu ya da olmadığı kız bebek bekleyenlerde ise bulantının fazla olduğu tecrübelerle sabittir.

İdrar İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

Evde kullandığımız lavabo açacağı ile idrarımızı cam bir bardak yada kavanozda karıştırıyoruz 10-15 saniye içinde oluşan renk değişimine göre bebeğin cinsiyet tahmininde bulunuyoruz. Şayet karışımın rengi kahve, koyu sarı, siyah yada koyu mavi gibi oluyorsa bebeğimiz erkek, ancak yeşil pembe yada herhangi bir renk değişimi olmuyorsa bebeğimizin kız olacağına işaret eder.

Tatlı Ekşi Aşerme İle İle Evde Cinsiyet Belirleme Testi Nasıl Yapılır?

Hamilelikte ekşi mi aşeriyorsunuz yoksa tatlı mı? Canınız en çok neyi çekiyorsa bunun üzerine de gebelik tespit edilebilir. Atalarımız ne demiş; “Ye tatlıyı doğur atlıyı ye ekşiyi doğur Ayşe’yi”  Yani gebelikte canınız tatlı çekiyorsa bebeğiniz erkek, ekşi çekiyorsa bebeğin kız olduğu inancı vardır.

16. Günde Cinsiyet Tahmini Nasıl Yapılır?

Çok yakında, doğacak çocuğun erkek mi, yoksa kız mı olacağı hamileliğin 16. gününde tespit edilebilecek. İsrailli bilim adamları, ceninin beslenmesini sağlayan bir hormonun, ceninin dişi olması durumunda daha fazla salgılandığını saptadı. Tel Aviv Genetik Enstitüsü’nde yapılan araştırmalarda, gebeliğin 16. gününde, ceninin beslenmesini sağlayan MSHCG hormonunun, ceninin dişi olması durumunda daha fazla salgılandığını saptadı. MSHCG hormonunun, annenin kan ve idrarında, gebelik veya gebelik olmadığı zamanlarda testle saptanabildiği biliniyor. Bilim adamları, annenin bir kız çocuğuna gebe kaldığı zaman, MSHCG hormonunun 5 defa daha fazla salgılanadığını belirttiler. Daha önce bir başka araştırmada, MSHCG hormonunun, gebeliğin ikinci ve üçüncü ayında, kız çocuğuna hamile kalan annelerde daha fazla salgılandığı saptanmıştı. Bilim adamları, araştırma sonucunun şimdilik bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi için kullanılmaması gerektiğini, bu konuda başka işaretlerin de elde edilmesiyle daha kesin sonuç alınabileceğini kaydettiler. 347 hamile kadın üzerinde yapılan araştırmada, gebeliğin 14-20 günlerinde MSHCG hormonunun 1 veya 3 kez daha fazla salgılandığı belirlendi. Araştırma sonucunda 184 dişi, 163 erkek ceninin meydana geldiği gözlendi. Gebeliğin 3. haftasında MSHCG hormonu yüzde 18.5 daha fazla belirlenen hamile kadınların daha sonra kız çocuğu doğuracakları belirlendi.

Çevre cinsiyeti etkiliyor

ABD’de Michigan State Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, çevresel faktörlerin doğacak çocuğun cinsiyeti üzerinde etkili olabileceğini gösterdi. Journal of Occupational and Environmental Medicine adlı dergide yer alan araştırma raporunda, çevre kirliliğinden etkilenen erkeklerin çocuklarının daha çok erkek olduğu kaydedildi. Araştırmada, kanlarında yüksek oranda PCB (poliklorlu bifeniller) bulunan erkeklerin çocuklarının yüzde 57’sinin erkek olduğu saptandı. PCB, vücuttaki iç salgı bezlerinin çalışmasını engelleyerek, kansere de yol açabiliyor.

Erkek Bebek Olması İçin Dua  

Erkek çocuk olması için: Duanın kabul olması hakkında yazıda bildirdiğimiz gibi düzgün itikada sahip olup, haramlardan kaçıp, dinimizin emrine uyanın ve şartlarına uygun dua edenin duası muhakkak kabul olur. Böyle salih bir kimse, yatağa girince, önce İhlas suresini okur. (Ya Rabbi, bana bir oğul ihsan edersen ismini Muhammed koyacağım) der. Böyle dua edenin, Allahü teâlânın izniyle erkek çocuğu olur. (Şir’a şerhi) Yine aynı kitaptaki hadis-i şerifte buyuruldu ki: (Hanımı hamile iken, elini onun karnına koyup, “Bismillahi ahadis samed ellezi lem yelid ve lem yuled. Ya Rabbi, bu çocuğun ismini Muhammed aleyhisselamın hürmetine, Muhammed koydum” derse, bu çocuk erkek olur.) Yine aynı kitapta, (Kadın, hayzdan temizlendikten sonra beş gün içinde hamile kalırsa, çocuğu erkek olur. Beşinci günden sekizinci güne kadar olursa kız olur) deniyor. (Erkek bebek olması için dua www.dinimizislam.com sitesinden alıntıdır.)

Evde Hamilelik Testi, Doğal Gebelik Testi Evde Hamilelik Nasıl Anlaşılır? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

20 Yorum

 1. Aysel

  Salam mən 22 avqust xestelenmisem amma 5 ildir qorunan.18 sentyabr qorunmamış. O günün qalmışam.bilmek istəyirəm cinsiyeti nedir uşaqın. Yaşım 04/01990

 2. Gunay

  Salam men aprelin ilk gunlerinden qalmisam 1992 07 19 doqum tariximdi ilk usaqim oqlandi indi bilmek isdeyiremki cinsiyeti nedi

 3. Aysel

  Mən 21.09.1990 aybasım dekabr12və ya16 belədi bilmək istəyirəm qızdı oglan

 4. Lamiye

  01/08/1993
  08/02/2019adet

 5. Emine

  Benimde iki kizim var ikisindede sag tarafim agriyodu suan yine hamileyim uc aylik ilk ayda sol agriyodu istahsizlik var bakalim bu ne olcak

 6. Guliya

  Ya bende 7 HAFTALIK HAMILEYIM amma Cok kusuyorum yemek yiyemiyorum benimde 1 kizim var Buda ne olursa olsun ALLAHIM EL KOLU DUZGUN HAYIRLI EVLAT NASIB ETSIN KIZ ERKEK FARK ETMEZ BEN BIRINCI KIZIMDADA COK KUSUYORDUM WIMDIDE HAMILEYIM YINEDE KUSUYORUM

 7. Xedice

  18 08 1987 ana
  16 05 1987ata
  29 12 2018 adet halim lütfen hesablayın

 8. Medine

  Ya arkadaşlar ben eve de lahana testiyle cinsiyet belirleme testi yaptım la ha koyu morduaçık mor oldu ne oluyor mdi

 9. Aydan

  Ben sodayla denedim bende kopurmedi .acaba kizmidir

 10. Anne adayi

  Ben bu hurafelere inanmiyorum. Ama şoyle birsey yasadim. Ilk hamileligimde 13 haftalikken dustu erkek bebekti. Onda mesala ben tatli seyler cok asermistim. Goğuslerim cok şişkindi. Yuzumden kilo almistim. Guzellesmistim cok cabuk kilo almistim. Göbeğim sivri idi.
  Bu ikinci hamileligim bugun ogrendik cinsiyetini kiz dedi doktor. Bu hamileligimde hafif sivilcelenmeler karnim yaygin bi sekilde gogusler ilk hamileligime gore daha normal. Ortak olan ikisinde de tatli ve soğuk seyler aşermistim. Allah ne verdiyse kabulümüz. Eli ayagi duzgun olsun hayirli evlat olsun. Allah herkesin gönlüne göre versin :)

 
 
KAPAT