20 Mayıs 2022, Cuma 07:30

Çocuklara karne hediyesi ne alınır? İşte En iyi 23 karne hediyesi fikri…

Çocuklara karne hediyesi ne alınır? İşte En iyi 23 karne hediyesi fikri…

Bir okul döneminin daha sonuna geldik. Öğrencilerin karne almasına çok az bir zaman kaldı. Karne hediyesi nasıl bir şey alacağına karar veremeyen anne babalar, Google arama motorunda “Çocuklara karne hediyesi neler alınabilir?” Sorusunu sordu. Karne hediyesi seçiminde çocuğun yaşı oldukça önemli. Örneğin, anasınıfı ve ilkokul yaşındaki çocuklara farklı hediyeler seçerken, ortaokul ve lise çağındaki çocuklar için daha farklı karne hediyesi seçimi yapılır. İşte bizlerde bunu düşünerek her yaş grubuna uygun karne hediyesi tavsiyelerine bulunduk.

ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ NE ALINABİLİR?

Karne hediyesine karar vermeden önce çocuğunuza nelerden hoşlandığını sormak bu konuda fikir sahibi olmanızı sağlayacak. Tabii karne sürprizini bozmamak için dolaylı yoldan sorabilirseniz… Sizin “Çocuğa karne hediyesi ne alınır?” diye düşünürken, çocuğunuzun ise “Karne hediyesi ne istesem?” diye düşünebileceğini hatırlatmak isterim. O halde buyurun her yaş grubu için özel karne hediyesi önerilerine…

OKUL ÖNCESİ İÇİN KARNE HEDİYESİ ÖNERİLERİ

Okul öncesi çocuklar yaş itibari ile kıyafetten çok genellikle oyuncaklara ilgi duyarlar. İlgi alanına uygun oyun setleri çocuğunuz için harika bir anasınıfı karne hediye olabilir. İşte 4-5 yaş çocuklar için en güzel anasınıfı karne hediyeleri:

Bütçenize uygun yarış arabası seti, tren veya benzeri raylı oyuncak setleri oğlunuz için sevindirici karne hediyesi olabilir.

Bir diğer önerimiz de eğlenceli eğitim araçlarının olduğu bir kutu hazırlayabilir yahut okul çantasının içine doldurabilirsiniz. Çocuğunuz ilgisin çeken birbirinden eğlenceli eğitim araçlarını görünce çok sevinecek!

Oyuncak mutfak seti veya benzeri ev eşyası minyatürleri kızınızı mutlu edebilir.

Renklerle Hafıza Ve Zihin Geliştirme Satrancı, Twister Master Denge Oyunu, Çılgın çubuklar zeka oyunu, Katamino, gibi eğlenceli oyun setleri tercih edebilirsiniz.

Lego’lar ya da renkli bloklar çocuğunuzun hayal dünyasını genişletmek için en güzel hediyelerden biri. Çocuğunuzun bu tür oyuncaklara ilgisi varsa çok parçalı Lego seti hediye edebilirsiniz.

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN KARNE HEDİYESİ TAVSİYELERİ

İlköğretim 1 ve 2. Sınıfa giden çocuklar basit görünümlü oyuncak setlerinden ziyade daha etkin oyuncaklara ilgi duyarlar. 6-7-8 yaş çocuklar için karne hediyesi tavsiyeleri:

Kumandalı araba, helikopter gibi fonksiyonel oyuncaklar oğlunuz ideal olabilir.

Bu yaşlarda süsü seven kız çocukları için çanta, kolye, babet ve benzeri aksesuarlar alternatif karne hediyeleri diyebiliriz.

Tatilde çocuğunuzun tablet, telefon gibi teknolojik aletler ile çok fazla zaman geçirmesini istemiyorsanız tercihinizi kutu oyunlarından yana kullanabilirsiniz. Örneğin;

Gobblet oyunu, Abalone oyunu, Mangala oyunu, Empati eğitim oyunu, Trax gibi zeka oyunları.

Çocuğunuzu cam, seramik veya ahşap sanat atölyesine götürebilirsiniz.

Çocuğunuzla beraber pasta/kurabiye yapımını öğrenebileceği mutfak atölyesi gidebilirsiniz.

9-10-11 yaş çocuklar için karne hediyesi tavsiyeleri şunlar:

3. ve 4. Sınıfa giden çocuğunuza karne hediye, bisiklet, scooter, paten gibi araçlar alabilirsiniz. Bu yaş grubundaki çocukların oldukça ilgilerini çekecektir.

Çocuğunuzun ilgi alanını biliyor ve hangi tür kitaplardan hoşlanacağını biliyorsanız onu sevindirmek için kitap alabilirsiniz. Çocuğunuz dünyanın en güzel hediyesini almış kadar sevinecek!

Çocuğunuza şaşırtıcı bir hediye mi almak istiyorsunuz? O zaman sanal gerçeklik gözlüğü sizin ihtiyacını karşılayabilir. Son dönemlerde oldukça popüler sanal gözlükler, çocuğunuzla eğlenceli vakit geçirmek için kayda değer hediyelerden.

3. ve 4. Sınıfa giden çocuğunuz için renkli, dijital, spor kol saati alabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzla her an iletişim kurmak adına akıllı saat güzel bir hediye seçeneği olabilir.

Scrabble, Monopoly, MentalUP ve benzeri zeka oyunları, oyun setleri alabilirsiniz.

ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİ İÇİN KARNE HEDİYESİ ÖNERİLERİ

Ortaokul ve lise çağındaki çocukların zevklerini yakalamak oldukça zordur. Ancak aşağıda belirttiğimiz birbirinden farklı hediyeler onları oldukça mutlu edecek! Peki liseye geçen birine ne hediye alınır? İşte 12,13,14,15,16 ve 17 yaşındaki öğrenciler için karne hediyesi tavsiyeleri:

Bilgisayar, telefon, laptop, tablet ve AirPods gibi teknolojik araçlar bütçeniz için uygunsa çocuğunuzu heyecanlandıran hediyelerin en başında yer alıyor.

Renkli kulaklık veya spor çanta gibi aksesuarlara ilgi duyabilirler. Bu tür hediyeler tercih edebilirsiniz.

Futbola ilgi duyan bir çocuğunuz varsa, lisanslı futbol topu, lisanslı takım forması ve benzeri eşyalar erkek çocuğuna alabileceğiniz karne hediyeleri arasında.

İsme özel ve renkli desen seçenekleriyle ona özel bir termos, kız ve erkek çocukları için güzel bir hediye olabilir.

Profesyonel bisiklet, denge scooter (Smart Balance), profesyonel kaykay, profesyonel paten ve benzeri araçlar tercih edebilirsiniz.

Hala istediğiniz gibi bir hediye bulamadınız mı? O halde son zamanların teknoloji trendi drone’lar çocuğunuz için harika bir hediye olabilir. Dikkat becerilerinin yanı sıra, reflekslerini de güçlendirmeye yardımcı olacak drone’lar çocuğunuzu oldukça mutlu edecek.

Ergenlik dönemini yaşayan ortaokul ve lise çağındaki çocuklar için artık kıyafet oldukça önemli. Daha önceden beğendiği veya onun tarzına uygun bir kıyafet kombini yapabilirsiniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT