04 Aralık 2021, Cumartesi 05:04

Çoçuklarda Boy Uzatan Yiyecekler İbrahim Saraçoğlu

Çoçuklarda Boy Uzatan Yiyecekler İbrahim Saraçoğlu

Çocuklarda Boy Uzatan Yiyecekler

Ergenlik dönemindeki gençlerin boylarının uzaması ve ortalamanın üzerinde bir boy oranına sahip olma istekleri, gençlerin boy konusunda takıntılı bir hale gelerek psikolojilerinin bozulmasına yol açabilmektedir. Peki doğal yollarla boy uzatılabilir mi? İşte Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından bildirilen boy uzatma yöntemleri;

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Boy Uzatma Kürü 1. Tarif

Yöntem: Uskumru, torik veya palamut gibi balık türlerinin haftada en az üç kez buğulama veya ızgara şekilde tüketilmesi gereklidir. Bu balık türlerinin sırt kısmında siyah renkli bir et tabakası vardır ve bu kısım boy uzatmada çok etkilidir. Çocuğunuzun yeterince uzamadığını düşünüyor ya da daha uzun olmasını istiyorsanız bu balık türlerinin sırtındaki bu siyah kısmı on iki yaşına kadar düzenli olarak yedirdiğinizde etkilerini göreceksiniz. On iki yaşında sonra ise boy uzatma kürleri kullanılabilir.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu Boy Uzatma Kür’ ü 1. Kural:

Bu kürde boyunuzun uzamasına yardımcı olabilecek balıklardan bahsedilmektedir. Bu balıklar torik, palamut, uskumru ve kefal gibi derin deniz balıklarıdır. Bu balıklardan sevdiğiniz herhangi birisini haftada en az 3 kere buğulama ya da ızgara şeklinde 200-250 gram tüketmeniz önerilir. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu balıkların sırt kısmındaki siyah et kısmının boy uzamasında oldukça etkili olduğunu belirtmektedir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Boy Uzatma Kürü 2. Tarif

Bu kürün kullanım şekli kız ve erkek çocukları için farklı şekillerdedir. Kız çocukları için melisa çayının erkek çocukları için ise biberiye çayının haftada bir kez tüketilmesi önerilmektedir. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu kürlerin etkili olabilmesi için 13-21 yaşları arasında uygulanması gerektiğini belirtmektedir. Gelişimini tamamlamış bireylerde bu kürlerin etkisinin görülmesi mümkün değildir.

Kızlar için Melisa Çayının Hazırlanışı:

BOY UZATMA ÇAYI: Kürü hazırlamak için öncelikle bir bardak kaynamış suya bir tutam melisa yaprağı konulur. 5 dakika demlemeye bırakıldıktan sonra süzülerek içilir. Bu çayın özellikle kız çocuklarının tüketmesi önerilmektedir.

Erkekler için Biberiye Çayını Hazırlanışı:

BOY UZATMA ÇAYI: Kürü hazırlamak için öncelikle bir bardak kaynamış suya bir tutam biberiye yaprağı konulur. 5 dakika demlemeye bırakıldıktan sonra süzülerek içilir. Bu çayın özellikle erkek çocuklarının tüketmesi önerilmektedir.

Dr.İbrahim Saraçoğlu, boy kontrolü için doktora götürülen çocukların röntgen filmleri üzerinden tırnaklarına bakılarak epifiz bezleri kapandığı için boyunun uzamasının durmuş olduğu tanısının doğru olmadığını belirtmektedir. ,Saraçoğlua ayrıca, gençlerde boy uzamasının 21 yaşına kadar devam edebileceğini ve bu kürleri düzenli bir şekilde sabırla uygularak etkilerini görebileceğini de söylemektedir. Boy uzaması uzun bir süreç olduğu için bu kürler uygulanırken sabırlı olunması gerektiğini, kısa sürede hızlı sonuçlar alınamayacağını  ve bu süreçte sık sık boy ölçümü yaptırmanın bireyde strese yol açabileceğini de vurgulamaktadır. 1.5 yıl boyunca düzenli olarak haftada 3 kez balık tüketiminin boy uzatma sürecinde oldukça büyük rolu olduğunu söyleyen Saraçoğlu, bu kürlerin genetik hastalıkları olan bireylerde etkili olmayacağını ve normal bireylerde boy uzamasının 16-17-18 yaşlarında bile  devam edebileceği de belirtilmektedir. Saraçoğlu boy uzamasının 21 yaşında durduğunu ve bu kürün 20 yaşından itibaren uygulanmaya başlanması halinde 1 yıl boyunca etki edebileceğini ve bu etkinin yaklaşık olarak 1-2 cm olacağını da söylemektedir. Bu kürün 16 yaşında uygulanmaya başlanması halinde ise bir yılda yaklaşık olarak 3-4 cm uzama görüleceğini de eklemektedir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

  1. Serife ateş

    Hocam kizim 18şinda boyu 1.55 boyu uzamasi için ne yapmam lazim

 
 
KAPAT