02 Nisan 2020, Perşembe 15:49

Çok Anlamlı Kısa Öz Ve Ünlü Sözler 2020

Çok Anlamlı Kısa Öz Ve Ünlü Sözler 2020

Özlü Sözler Ünlülerden Güzel Anlamlı Sözler 

En güzel kısa özlü sözleri siz değerli ziyaretçilerimizle buluşturmaya karar verdik ve işte bu sayfayı hazırladık. İlginç özlü sözler, duyulmamış özlü sözler ve tanınmış şahsiyetlerin özlü sözlerinden bir demet yaptık ve size sunmaya karar verdik. Farklı asırlarda yaşamış olan ve aralarında fersah fersah uzaklık bulunan ünlü düşünürlerin söylemiş oldukları ve tarihe damgasını vuran özlü sözler bu yazımızda sıralanmmıştır. Çeşitli durumlar karşısında söylenen bu sözler herkes tarafından kabul görmüş ve ağızdan ağıza dolaşarak günümüze ulaşmıştır.

İşte bazısı komik, bazısı ibretli, hepsi derin manalar içeren en iyi özlü sözler inci gibi dizilmiştir. En beğenilen, en çok paylaşılan ve hafızalara kazınan özlü sözler resimlerle desteklenerek sitemize eklenmiştir.

Ünlülerden Özlü Sözler

 1. (Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz. Nasıl ölürseniz öyle diriltilirsiniz) (Hazreti Muhammed Aleyhisselam)
 2. Ana rahminden geldik pazara, bir kefen aldık döndük mezara (Yunus Emre Hazretleri)
 3. Ne pahasına olursa olsun, evlenin. Karınız iyi çıkarsa mutlu olursunuz, yok fena çıkarsa o zaman da filozof olursunuz.(Sokrates)
 4. Hedefi oImayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez (Montaigne)
 5. Benimle onun аrаsındа kаldıysаn, onu seç! Çünkü gerçekten sevseydin, beni seçenek yаpmаzdın. (Ayşe Kulin Kaynak)
 6. Kimseyi uzaktan sevmeyin. Yakından da sevmeyin. Birini sevmek akıl işi değil.   (Nejat İşler)
 7. Sigarayı bırak artık diyordun ya bana, ben de bırakmıyordum. Çünkü senin, benim için üzülüyor olmana içten içe seviniyordum. (Oğuz Atay)
 8. Değersiz insanlar sadece yemek ve içmek için yaşarlar, değerli insanlar ise sadece yaşamak için yer ve içerler.(Sokrates)
 9. Gizli ve âşikâr Allahü teâlâdan korkun. Günahlardan sakının. Az yiyip, az uyuyun, az konuşun. Çok oruç tutun. Zamanlarınızı namaz kılarak değerlendirin. Şehveti terk edip, sefihlerle, cahillerle mücadele etmeyin. Onlarla oturup kalkmayın. Hep iyi insanlarla beraber olun. Ya hayır konuşun veya susun. İnsanların sıkıntılarına sabredin. Bilin ki, insanların en hayırlısı, insanlara en faydalı olandır. (Mevlana Hazretleri)
 10. İnsanın büyüdükçe mi artıyor dertleri, yoksa insan büyüdükçe mi anlıyor gerçekleri? (Özdemir Asaf)
 11. En iyisini yapın: Yaptığınız her işte en iyisini yapmaya çalışın. Başarı yeni başarıları getirir. Mükemmeliyet tutkusu olan insanları işe alın. (Steve Jobs)
 12. Ne kervan kaldı, ne at, hepsi silinip gitti, iyi insanlar iyi atlara binip gitti. (Necip Fazıl Kısakürek)
 13. Tam otuz yıl saatim islemiş ben durmuşum; Gökyüzünden habersiz,uçurtma uçurmuşum(Necip Fazıl Kısakürek.)
 14. “Hayattaki en büyük zafer hiçbir zaman düşmemekte değil, her düştüğünde ayağa kalkmakta yatar.” – Nelson Mandela
 15. “Para ve insan arasındaki karşılıklı ilişki şöyledir: İnsan paranın sahtesini yapar, para da insanın.” – Benjamin Franklin
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT