Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2022-04-10 09:32:50 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:56:33

Çorbanın yanına ne gider? Çorbanın yanına hangi yemekler yapılabilir?

Google News

Mercimek çorbasından domates çorbasına kadar çorbanın birçok çeşidi vardır ve çorba Türk mutfağının başlangıç yemeklerindendir. Peki çorbanın yanına ne yapılır, en çok ne yakışır? İşte çorbanın yanına en iyi giden yemekler ve yiyecekler:

Çorbanın yanına ne gider? Çorbanın yanına hangi yemekler yapılabilir?

Türk mutfağında çorbanın çok ayrı bir yeri vardır ve yemek menüleri çorbasız bırakılmaz. Başlangıç olarak tercih edilen çorbalar özellikle de kış mevsiminde sofraların baştacıdır. Tarhana çorbası, yayla çorbası ve mercimek çorbası gibi birçok farklı lezzette çorba vardır ve misafirlere sıcak bir başlangıç olarak sunmak için iyi seçimdir. Peki çorbaya karar verdiniz ve sıra o çorbaya uygun ana yemeği yapmaya geldi ve aklınızda bir yemek fikri yok mu? Bu yazımızda çorbanın yanına yapabileceğiniz yemekleri bulacaksınız.

ÇORBANIN YANINA HANGİ YEMEKLER ve YİYECEKLER YAKIŞIR?

 1. Et yemeği: Türk mutfağında et yemeklerinin yeri çok özeldir, yaygın olarak tercih edilir. Lezzetli bir çorbanın yanına ana yemek olarak et yemeği hazırlayabilirsiniz. Bu sayede menünüz çok zengin görünecektir. Et yemeği yapmayı tercih ettiğinizde çorba seçimini domates çorbası veya yoğurt çorbasından yana kullanabilirsiniz.  
 2. Fırında tavuk
 3. Patates yemeği
 4. Taze fasulye
 5. Su böreği
 6. Karnıyarık
 7. Tavuk sote
 8. Lahmacun
 9. Sebze yemeği: Çorba başlangıcından sonra ana yemek olarak sebze yemeği tercih edebilirsiniz. Bu sebze yemekleri; ıspanak yemeği , taze fasulye ve karnabahar yemeği olabilir.
 10. Biber dolması
 11. Yoğurt

Çorbanın yanına ne gider? Çorbanın yanına hangi yemekler yapılabilir?

 1. Kol böreği: Başlangıç olarak çorbanın yanına kol böreği hazırlayarak güzel bir menü hazırlayabilirsiniz. Börek doyurucudur ve lezzetli bir tercihtir.
 2. Közlenmiş patlıcan
 3. Pilav
 4. Patlıcan kebabı
 5. Makarna

Çorbanın yanına ne gider? Çorbanın yanına hangi yemekler yapılabilir?

 1. Kızartma
 2. Fırında köfte patates
 3. Izgara tavuk
 4. Fırında makarna
 5. Sebzeli pirinç pilavı

Çorbanın yanına ne gider? Çorbanın yanına hangi yemekler yapılabilir?

 1. Mantı
 2. Kağıt kebabı
 3. Et sote
 4. Izgara köfte
 5. Bulgur pilavı
 6. Bamya
 7. Barbunya
 8. Balık
 9. Pizza
 10. Salata
 11. Sütlü irmik tatlısı
 12. Kuru fasulye, mercimek, nohut vb baklagiller: Neredeyse her çeşit çorba ile kuru baklagillerden hazırlanan yemekler ile güzel bir menü hazırlayabilirsiniz.
 13. Yoğurtlu havuç tarator
 14. Mantar sote

Çorbanın yanına ne gider? Çorbanın yanına hangi yemekler yapılabilir?

 1. Kurutulmuş ekmek: Özellikle de domates çorbasının yanına kurutulmuş ekmek çok yakışmaktadır. Bunun için ekmekleri küçük küçük ve kare şeklinde kesip fırında kızartabilirsiniz. Domates çorbası tercih ettiğinizde ek olarak üzerine kaşar peyniri rendelemeyi de denemelisiniz. Domates çorbası, kaşar ve kurutulmuş ekmek parçaları çok lezzetli olmaktadır.
 2. Kaşar peynir: Domates çorbasını mutlaka kaşar rendeleyerek tüketmelisiniz. Diğer çorbalara nazaran kaşar peyniri en çok domates çorbasına yakışır ve ikisi birlikte çok güzel lezzet oluşturur.

2022 Ramazan ayına özel lezzetli, ekonomik ve pratik 5 çorba tarifi Tıklayınız

1 Kase Çorba Kaç Kalori Ve Kaç Gramdır? Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.