17 Mayıs 2021, Pazartesi 12:17

Çörek Otu Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

Çörek Otu Kullanıcı Yorumları Nasıldır?

Çörek otu çok faydalı bir bitkidir. Hadisi şerifte bu bitkinin ölümden başka her derde deva olduğu bildirilmiştir. Çörek otunu düzenli kullanırsanız bağışıklık sisteminiz güçlenir sık hasta olmazsınız, kötü kolesterolünüz düşer iyi kolesterolünüz yükselir, kanserden korunursunuz…

Çörek Otu Kullananların Yorumları

Ben 1 senedir düzenli olarak çörek otu kullanıyorum. Astımım da alerjim de oldukça azaldı. Artık ilaçlarımı kullanmama gerek kalmadı.

Ben kullandığım çörek otunu Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun web sitesinden satın almıştım. Mide sorunlarım, kaşıntı problemim ve alerji şikayetlerim giderek azalmaya başladı.

Ben çörek otunu düzenli olarak tüketiyorum. Senelerdir grip bile olmadım çok şükür.

4 senedir yüksek tansiyon hastasıyım. Çörek otunun iyi geldiğini öğrenince denemeye karar verdim. 6 ay boyunca düzenli olarak tükettim ve hastalığımı yendim.

Ben migrenim için çörek otu kullandım. Ağrım bir başladı mı 5 gün azalmıyordu. Son olarak kendimi acilde iğne yaptırırken buluyordum. Çörek otunu 9 ay kadar düzenli kullandım. Çok şükür uzun süredir migren ağrısı falan çekmiyorum.

Çörek otunun kullanıyorum ve çok memnunum. Her gün yarım tatlı kaşığı kadar çörek otunu öğütün ve bal ya da yoğurtla karıştırarak tüm aile üyelerine yedirin. Bu sayede hepinizin vücudu hastalıklara karşı daha dirençli olur ve bağışıklık sisteminiz güçlenir. Etkisini göstermesi için taze taze hazırlamanız ve düzenli olarak yemeniz gerekiyor. Ben çörek otunu 3 sene boyunca kullandım ve çok yararını gördüm. Herkese tavsiye ediyorum.

Çörek Otunun Sağlığa Faydaları Nelerdir?

 1. Çörek otunun içerisinde A, C, E, B3, B2, B1 ve folik asit olan B9 vitaminleri bulunur. Ayrıca kalsiyum, potasyum, demir, sodyum, bakır, çinko, manganez, magnezyum, fosfor ve selenyum gibi mineraller açısından da zengindir. çörek otunun içerisinde vücut tarafından üretilemeyen ve bu nedenle gıdalarla alınması gereken Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri de mevcuttur.
 2. Yapılan araştırmalar, çörek otunun kalp sağlığını koruduğunu kanıtlamıştır. İçerisinde timokinon maddesi bulunan çörek otu, kalp hastalıklarına sebep olan homosistein seviyesini düşürmektedir.
 3. Yüksek tansiyon ve kötü kolesterol seviyesinin dengelenmesini sağlar.
 4. Damar yapısını güçlendirerek kan dolaşımı seviyesini artırır.
 5. Bağırsaklarda glikozun daha yavaş şekilde emilmesini sağlar. Böylece kanda bulunan şeker miktarı dengelenmiş olur.
 6. Yürütülen çalışmalar sonucunda kolon, meme, beyin ve pankreas gibi kanser hastalıklarının önlenmesinde etkili olduğu kanıtlanmıştır.
 7. Böbrek ve karaciğer sağlığının korunması için oldukça etkili bir bitkidir. Özellikle safra kesesinde taş oluşmasını engeller.
 8. Hücrelerin daha hızlı şekilde yenilenmesini sağlar. Böylece yaralar daha hızlı iyileşir, tırnak, cilt ve saç sağlığı korunmuş olur. Aynı zamanda kepek ve saç dökülmesi problemlerine karşı da etkilidir.
 9. Nefes borusunu genişletir ve oluşan krampların giderilmesini sağlar.
 10. Bağırsak faaliyetlerini düzenleyerek kabızlık problemini engeller.
 11. Sindirimi destekleyerek midede oluşan ağrıların geçmesini sağlar.
 12. Daha az porsiyonlarla, daha hızlı şekilde doymanızı sağlar. İştahı düzenleyen etkisi ile fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olur.
 13. Doğal bir diüretiktir (idrar söktürücü).
 14. Öksürüğün giderilmesine yardım eder.
 15. Eklem iltihabı (artrit), eklem ağrıları ve romatizma ağrılarının azalmasına yardımcı olur.
 16. Adet döneminde görülen sancıların hafiflemesini sağlar.
 17. Güçlü antioksidanlar barındırdığı için alerji, sedef hastalığı ve egzama gibi hastalıklar karşısında bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini sağlar.
 18. Son olarak diş ağrısı, baş ağrısı, yüksek ateş, yorgunluk ve uykusuzluk problemlerinin iyileştirilmesini destekler.

Çörek Otu Nasıl Kullanılır?

Çörek otunun şifalı etkilerinden yararlanmak için, günde 2 çay kaşığı kadar çörek otunu öğüterek ya da iyice çiğneyerek yiyebilirsiniz. Çörek otunu öğüttükten sonra bekletmeden yemeniz gerekir. Aksi halde içerisinde bulunan mineral, yağ asidi ve vitamin değerleri büyük oranda azalır. Öğüttüğünüz çörek otunu meyvelerle, yoğurtla, çorbalarla, salatalarla, böreklerle, ekmeklerle, balla, yumurtayla ya da diğer hamur işleriyle birlikte tüketebilirsiniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT